Turnyre Lenkijoje Lietuvos rinktinė nusileido vokietėms

2006-06-10 21:24
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Lenkijoje vykstančiame draugiškame keturių komandų turnyre antrąją nesėkmę patyrė Lietuvos jaunimo (U20) merginų rinktinė. Ji 65:67 (13:13, 26:11, 12:15, 14:28) nusileido Vokietijos jaunimo (U20) rinktinei.

Lietuvės pirmavo beveik visas rungtynes, tačiau ketvirtajame kėlinyje Vokietijos rinktinė perėmė iniciatyvą ir iškovojo pergalę. Persverti rezultatą vokietėms padėjo Romy Bar, ketvirtajame kėlinyje pataikiusi tris tolimus metimus bei iniciavusi vokiečių spurtą 10:0.

Mačo pabaigoje Lietuvos rinktinė turėjo galimybę laimėti, tačiau aidint finalinei rungtynių sirenai iš aštuonių metrų mestas Eglės Sarapaitės tritaškis tikslo nepasiekė – kamuolys atsimušė į lanką.

Rungtynes sėkmingiau pradėjusios Lietuvos rinktinės krepšininkės keturias minutes vokietėms neleido pelnyti taškų ir pirmavo 6:0. Įgytos persvaros lietuvės ilgai išlaikyti nesugebėjo – varžovėms pavyko išlyginti rezultatą ir ketvirtis baigėsi taikiai – 13:13.

Antrajame kėlinyje tris tritaškius pataikiusios lietuvaitės laimėjo atkarpą 18:6 ir atitrūko (39:24). Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinei pavyko išlaikyti dviženklę persvarą, tačiau ketvirtajame kėlinyje spausti lietuves ėmusios vokietės perėmė iniciatyvą.

16 taškų Lietuvos rinktinei pelnė Gintarė Petronytė. Eglė Sarapaitė surinko 13, Giedrė Kirstukaitė 9, Indrė Kalnutytė 7, Laura Rakutytė 7, Indrė Dudėnaitė 6, Julita Bungaitė 4, Julija Šarkauskaitė 3 taškus.

„Kai vokietės priartėjo, mūsų merginos pasimetė. Kelis kartus buvo suklysta gynyboje ir puolime, o keleriais metais vyresnės varžovės klaidas išnaudojo sėkmingai", – po susitikimo tvirtino vyriausioji Lietuvos rinktinės trenerė Rasa Kreivytė.

Sekmadienį (06:11) Lietuvos rinktinė žais paskutines rungtynes su Italijos jaunimo (U20) rinktine. Visos turnyre dalyvaujančios ekipos šią vasarą dalyvaus Europos čempionato A lygos varžybose. Lietuvos rinktinė liepos 7-16 dienomis rungtyniaus Druskininkuose vyksiančiose Europos čempionato B lygos varžybose.