Pirmoji olimpinio krepšinio diena

2012-07-29 10:57
Atnaujinti puslapį kas 60 sekundžių: Prisijungusiems vartotojams

Dvylika stipriausių pasaulio krepšinio rinktinių šiandien Londone pradeda olimpines kovas. Nuo 11 valandos Lietuvos laiku naujojoje Londono krepšinio arenoje startuos A grupės kovos.

Pirmosios rungtynės – Afrikos derbis. Šio žemyno čempionas Tunisas susikaus su Nigerija, kuri į olimpiadą papuolė atrankoje užėmusi trečią vietą.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ visą dieną bus su jumis ir padės sekti olimpinę krepšinio karštinę. Karščiausi rezultatai, komentarai socialiniuose tinkluose, įdomūs faktai – visa tai pateiksime jums šį karštą sekmadienį.

Jeigu norite pasidalyti savo nuomone, komentarų lauksime po šia naujiena arba elektroniniu paštu info@basketnews.lt.

Sekmadienio rungtynių tvarkaraštis:

Nigerijos rinktinė Tuniso rinktinė 11:00Lietuvos televizija
Brazilijos rinktinė Australijos rinktinė 13:15
Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinė Prancūzijos rinktinė 16:30Lietuvos televizija
Ispanijos rinktinė Kinijos rinktinė 18:45
Rusijos rinktinė Didžiosios Britanijos rinktinė 22:00
Argentinos rinktinė Lietuvos rinktinė 00:15 Lietuvos televizija

Belaukiant vakaro, štai toks Emanuelio Ginobilio metimas. Reikia tikėtis, kad per rungtynes jis taip nemėtys:

Nigerija – Tunisas

11.22 val. Nigerija rungtynes pradėjo pelnydama pirmus 7 rungtynių taškus ir Tunisas per pirmas 10 rungtynių minučių atrodė taip, kaip buvo galima tikėtis žinant jų FIBA reitingą (32) – kaip blogiausia turnyro komanda. Po pirmo kėlinio Nigerija pirmauja 18:7.

11.32 val. Jeigu galvojate, kad krepšinį žiūrėti 11 val. ryto yra sudėtinga, tai Londone krepšininkams dar sunkiau. Jie rungtynes pradėjo 9 val. ryto vietos laiku. Tunisas tokiu laiku žais dar kartą, po du kartus nuo 9 val. žais ir prancūzai bei rusai. O štai amerikiečiams nė karto neteks taip anksti keltis.

11.43 val. Komentaruose matome gerą temą – kiek taškų per rungtynes pelnys Tunisas? Kol kas olimpinis debiutas jiems itin sudėtingas. Per pirmas 20 minučių Afrikos čempionai sukrapštė vos 15 taškų ir atsilieka 15:31.

12.23 val. Po trijų kėlinių Nigerija pirmavo 45:31, tačiau Tunisas paskutinį ketvirtį pradėjo pelnydami 6 taškus paeiliui ir skirtumas sumenko iki 45:37. Intriga grįžta ar trumpas pasispardymas?

12.31 val. Visgi intriga! Lieka žaisti 4:20, Tunisas atsilieka vos 47:49 ir jų kamuolys. O vienu metu Nigerija pirmavo net 19 taškų skirtumu.

12.46 val. Nigerija visgi išsaugo persvarą ir iškovoja pergalę 50:46. Likus žaisti 49 sekundes Tunisas priartėjo iki 54:56, bet kitoje atakoje neprotingai prasižengė (iki atakos laiko pabaigos likus 6 sekundėms, pražanga toli nuo krepšio) ir Obasohanas baudų metimais padidino persvarą iki 4 taškų. Tunisas dar buvo sumažinęs atsilikimą dviejų taškų, tačiau finalinė sirena paskelbė Nigerijos pergalę. Netrukus pateiksime išsamų rungtynių aprašymą, mačo statistiką ir nuotraukas.

12.50 val. Rungtynių aprašymas štai čia.

12.55 val. Kol laukiame kitų krepšinio rungtynių, džiaugiamės Rūtos Meilutytės pasiekimu. Ji savo plaukime ketvirtfinalyje buvo pirma ir be problemų pateko į pusfinalį! Artimiausią varžovę aplenkė daugiau nei sekunde!

Brazilija – Australija

Andrew Bogutas
Svarbios rungtynės pradedant pirmenybes! Mano manymu, aukštaūgių kova lems nugalėtoją.

13.40 val. Kur kas aukštesnio lygio rungtynės nei atidarymo mačas. Australai po pirmo kėlinio pirmauja 20:19, nors nepataikė nė vieno iš penkių mestų tritaškių. Brazilams Alexas Garcia per pirmą kėlinį pelnė 5 taškus, australų gretose išsiskyrė 6 taškus surinkęs Patrickas Millsas.

14.08 val. Brazilai kėlinį pabaigia perduodami kamuolį užribyje vienas kitam, tada išsimesdami jį į aikštelę ir švysteldami metimą per visą aikštę. Teisėjai nefiksuoja jokio pažeidimo. Nuo kada užribyje galima perduoti kamuolį? Po dviejų kėlinių brazilai pirmauja 36:35, į priekį išsiveržę po spurto 11:0 (iš 19:24 į 30:24). Australams Millsas jau yra pelnęs 12 taškų, brazilų gretose po 5 taškus surinko Machado, Garcia, Huertas ir Splitteris.

Rafaelis Uehara
Millsas pirmoje rungtynių pusėje tiesiogiai prisidėjo prie 17 australų atakų. Tai 38 proc. visų komandos atakų.

FIBA
Ar žinojote? Tai pirmos Nene tarptautinės varžybos nuo 2007 metų Amerikos čempionato.

14.46 val. Aštuonis taškus per trečią kėlinį pelnęs Barbosa padėjo brazilams pabėgti 52:39, tačiau tada australai įmetė 8 taškus be atsako ir sugrąžino intrigą. Po trijų kėlinių pietų amerikiečiai pirmauja 56:49. Australams Millsas yra pelnęs 16, brazilams Barbosa – 12 taškų.

15.15 val. Australai paskutinėmis sekundėmis sumažino atsilikimą iki dviejų taškų, tačiau brazilai išsaugojo pergalę – 75:71. Barbosa pelnė 16 taškų, Huertas pridėjo 15 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų. Australams Millsas pelnė 20 taškų, bet pataikė tik 9 metimus iš 24.

15.45 val. Šios dvikovos aprašymas su nuotraukomis – čia.

JAV – Prancūzija

16.22 val. Netrukus prasidės viena laukiamiausių šios dienos dvikovų tarp JAV ir Prancūzijos rinktinių, o LeBronas Jamesas ir Carmelo Anthony startuos trečioje olimpiadoje ir prisijungs prie Davido Robinsono, kuris taip pat yra sudalyvavęs trijose olimpinėse žaidynėse.

16.58 val. Prancūzai stengiasi prilygti JAV agresyvumu, todėl užsidirba bereikalingų pražangų, o jau du kartus komandos tiesiog vaikšto nuo krepšio iki krepšio mesti baudų metimų.

17.02 val. Rungtynes amerikiečiai pradėjo prancūzams primesdami savo greitą žaidimą, o jų perdavimai tiesiog raižė krepšinio aikštelę. Visgi abi komandos dar turi rezervo, kadangi JAV prametė visus šešis tritaškius, o Prancūzija – keturis.

Po pirmojo kėlinio prancūzams pavyko neleisti nutolti amerikiečiams (21:22). Į JAV krepšį po pirmų 10 minučių daugiausiai įmetė Tony Parkeris ir Ronny Turiafas – atitinkamai po 6 ir 5 taškus. Tuo tarpu JAV gretose rezultatyviausiai žaidė 7 taškus pelnęs Kevinas Durantas ir 6 taškus surinkęs Tysonas Chandleris.

17.28 val. JAV nacionalinė komanda per antrąjį kėlinį  pataikė šešis tritaškius iš dvylikos bandymu ir tai padėjo jiems susikrauti rekordinę persvarą (52:36). Nesustabdomai amerikiečių gretose rungtyniauja 15 taškų surinkęs Kevinas Durantas. Prancūzijos gretose išsiskiria Florentas Pietrusas (8 tšk.).

Šarūnas Mazalas, specialiai „BasketNews.lt“ iš Londono

JAV krepšininkai neabejotinai yra išskirtiniai atletai Londono olimpinėse žaidynėse. Ne tik dėl to, kad jie negyvena olimpiniame kaimelyje dėl per didelio dėmesio. Susidomėjimas amerikiečiais toks didelis, kad jau nuo antrojo kėlinio pradžios žurnalistai nebebuvo įleidžiami į areną stebėti rungtynių – žiniasklaidos tribūna buvo perpildyta. Krepšinio arenoje galioja principas „kas pirmesnis – tas gudresnis“. Turiu vilties, kad susidomėjimas lietuvių rungtynėmis nebus toks didelis ir bus galima iš arti stebėti jų rungtynes su Argentina.

18.03 val. Prieš prasidedant lemiamam ketvirčiuo prancūzams ne tik, kad nepavyko sumažinti deficito, bet ir dar labiau atitolo nuo varžovų. Veikiausiai jie jau gali pradėti ruoštis kitam mačui bei duoti pailsėti savo lyderiams. Po trijų kėlinių JAV į pergalę veda 20 taškų pelnęs Kevinas Durantas, o Prancūzijos gretose išsiskiria vienintelis dviženklį taškų skaičių surinkęs Tony Parkeris (10 tšk.).

Sakote, kad prastas Lino Kunigėlio balsas televizijos ekranuose? Kaltinkit lenkus. Kad ir kaip negerai skambėtų. Būtent Lenkijoje, manoma, ūkininkas, nukirto kabelį, kuriuo buvo transliuojamas komentavimas iš krepšinio arenos Londone. Taip, komentavimas iki šiol perduodamas kabeliais, o palydovu transliuojamas tik vaizdas ir intertriukšmas. Techniniai darbuotojai sugebėjo rasti kitą būdą, kuriuo lietuviai galėtų girdėti Kunigėlio balsą, tačiau rezultatas toks, kokį girdite. Po JAV ir Prancūzijos rinktinės rungtynių bus bandomi kiti būdai garsą persiųsti iš Anglijos į Lietuvą. Tikimasi, kad lietuvių mačui su argentiniečiais garsas bus ne kaip iš tualeto.

18.21 val. JAV lyderiai sėdi ant suolo, o rungtyniu baigtis jau tapo aiški. Visgi JAV žurnalisto toks prastas prancūzų žaidimas nestebina.

Johnas Hollingeris

Negali prašyti Prancūzijos rinktinės 3 savaites valgyti anglišką maistą ir varžytis aukštame lygyje.

18.28 val. Didelių ambicijų olimpiadoje nestokojanti JAV rinktinė tai įrodė ne tik kalbomis, bet ir darbais. Kevino Duranto (22 tšk.) vedami amerikiečiai 98:71 nušlavė Prancūzijos rinktinę, kuri pataikė tik 2 tolimus metimus iš 22 bandymų (9 proc.).

Ispanija – Kinija

18.41 val. Kovas olimpiadoje pradeda ir olimpiniai vicečempionai, kovosiantys su Kinijos krepšininkais.

19.00 val. Abi komandos rungtynes pradėjo kamuojamos jaudulio. Tai įrodo ir rezultatas sužaidus beveik 5 minutes – 5:3 pirmauja kinai.

19.12 val. Ispanus iš letargo miego pažadino Pau Gasolio ir Calderono duetas. Visgi tai Europos čempionams negarantavo ramaus gyvenimo ir jie po pirmojo kėlinio pirmauja tik 19:17. Europiečiams daugiausiai taškų pelnė Calderonas (11) ir Gasolis (7). Kinus į priekį veda 8 taškus pelnęs Yi Jianlianis.

19.14 val. Nors olimpines aprangas Ispanijos delegacijai siuvo Rusijos kompanija, krepšininkai dėvi kinų produkciją.

EuropeanProspects ‏@ChristopheEPcom

Ispanai žaidžia dėvėdami Li-Ning (kinų įmonė) aprangas, o kinai žaidžia dėvėdami Nike (JAV įmonė) aprangas. Pasaulis keičiasi.

19.34 val. Įspūdingą puolimą antrajame kėlinyje pademonstravę ispanai susikrovė saugią persvarą (53:41). Calderonas ir Gasolis išlieka rezultatyviausi abu pelnę po 12 taškų. Yi Jianlianis kinams surinko 13, o Chenas Jianghua 12 taškų.

20.06 val. Kinai neketina kapituliuoti ir kimba į atlapus. Trečiąjį kėlinį Azijos atstovai laimėjo 19:16 ir skirtumas sumenko iki 60:69. Gasolis pelnė 17 taškų, o Calderonas 12. Jianlianis jau spėjo surinkti 21 tašką, o Jianghua toliau išlieka šiame sąraše antras su 12 taškų.

20.31 val. Kinams neužteko jėgų, o ispanai pademonstravo, kodėl jie yra vadinami rimtais pretendentais į olimpinį auksą. Europos čempionai švenčia pergalę 97:81. Pau Gasolis pelnė 21 tašką, tačiau niekas neprilygi Yi Jianlianiui, kuris surinko net 30 taškų.

Rusija – Didžioji Britanija

21.50 val. Tai buvo ilga diena, ar ne? Pasirenkite dar dvejoms rungtynėms. Belaukiant lietuvių dvikovos su Argentina, pirmiausia pažiūrėkime, kaip debiutuoti olimpiadoje seksis Didžiosios Britanijos rinktinei. Ji kausis su Rusijos krepšininkais. Mačo pradžia – 22 val.

22.01 val. Rūta Meilutytė toliau šokiruoja pasaulį. Pusfinalyje ji vėl greičiausia, daugiau nei 0,7 sekundės dalies aplenkusi artimiausią varžovę ir pasiekusi naują Europos rekordą!

22.22 val. Po pirmojo kėlinio rusai pirmauja 24:19, tačiau labiau atitrūko tik kėlinio pabaigoje. Britai dominuoja kovoje dėl kamuolių, vien puolime sugriebę 8 (!) kamuolius.

22.51 val. Antrajame kėlinyje viskas daugmaž stojo į vietas. Rusai, pataikydami 62 proc. dvitaškių, įgijo dviženklę persvarą – 49:34. Britai per pirmus du kėlinius suklydo net 14 kartų. Rusų gretose nesulaikomas Andrejus Kirilenka, pelnęs 17 taškų. Britams Popsas Mensah-Bonsu įmetė 11.

23.06 val. Jeigu sporto jums dar negana (o mums negana!), žiūrime, kaip Ričardas Berankis sieks pirmojo ATP turnyro titulo! Transliaciją rasite čia.

23.27 val. Andrejus Kirilenka tiesiog nesulaikoma, o jo vedama Rusija sparčiai artėja prie pirmosios pergalės. Po trijų kėlinių rusai priekyje 71:58, o Kirilenka yra pelnęs 27 taškus. Britams Dengas įmetė 22 taškus.

23.52 val. Fenomenalus Kirilenkos pasirodymas (35 taškai, 14/17 metimų) atvedė rusus į pirmą pergalę 95:75. Britams Luolas Dengas pelnė 26 taškus.