Jaunimo merginų rinktinė turnyrą Lenkijoje baigė pergalingai

2006-06-12 07:14
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Lietuvos jaunimo (U20) merginų rinktinė pergalingai baigė Lenkijoje vykusį keturių ekipų turnyrą. Per paskutines jo rungtynes lietuvės 64:48 (13:7, 13:8, 20:13, 18:20) įveikė Italijos jaunimo (U20) rinktinę ir užėmė trečiąją vietą.

Labai nerezultatyviai prasidėjusiame mače taškų nesisekė pelnyti nė vienai ekipai. Per pirmąsias 5 minutes lietuvaitės surinko 3, o italės atsakė vos dviem taškais.

Lietuvos rinktinė taškus ėmė pelnyti po vyriausiosios komandos trenerės Rasos Kreivytės paprašytos minutės pertraukėlės. Grįžusios į aikštelę lietuvaitės pelnė 9 taškus be atsako ir atitrūko 12:2.

Nesustabdė Sarapaitės ir Petronytės

Kėlinio pabaigoje Italijos rinktinė sušvelnino skirtumą iki 5 (15:10), tačiau prieš didžiąją pertrauką lietuvaitėms pavyko dar sykį atitrūkti (26:15).

[image=6134 left Lietuvos jaunimo (U20) merginų rinktinė džiaugiasi po pergalės prieš Italijos krepšininkes]Antroje susitikimo pusėje italių viltis pasivyti Lietuvos rinktinę žlugdė puikus gynėjos Eglės Sarapaitės ir vidurio puolėjos Gintarės Petronytės duetas. Paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis taiklus Petronytės „kablys" Lietuvos rinktinei leido įgyti 18 taškų persvarą.

Ketvirtajame kėlinyje po Indrės Dudėnaitės tritaškio lietuvaitės buvo įgijusios 19 taškų pranašumą (49:30), tačiau po visą aikštelę Lietuvos rinktinės krepšininkes ėmusios spausti varžovės spurtavo 9:2 ir sušvelnino skirtumą iki 11 taškų.

Atgijusias Italijos krepšininkių viltis kovoti dėl pergalės nubraukė Sarapaitė. Ji labai svarbiu metu pataikė du tritaškius iš eilės ir Lietuvos rinktinei sugrąžino saugų 18 taškų pranašumą (57:39).

Į pergalę prieš itales Lietuvos rinktinę atvedė Petronytė ir Sarapaitė, pelniusios atitinkamai 20 ir 17 taškų. Dudėnaitė surinko 11, Giedrė Kirstukaitė 7, Indrė Kalnutytė 3, Julija Šarkauskaitė 2, Laura Rakutytė 2, Julita Bungaitė 2 taškus.

„Pavyko apsiginti nuo tolimų Italijos ekipos snaiperių metimų, o puolime atkovojome net 14 kamuolių (iš viso 42, – Red.)", – pagrindines pergalės priežastis įvardijo vyriausioji Lietuvos rinktinės trenerė Rasa Kreivytė. Ji gyrė puikų duetą atlikusias Sarapaitę ir Petronytę.

Vyresnėms varžovėms nenusileido

Paprašyta apibendrinti turnyrą Lenkijoje, trenerė džiaugėsi, jog jos auklėtinės sulig kiekvienomis rungtynėmis klydo vis mažiau: per mačą su Lenkiją lietuvaitės prarado 30 kamuolių, per rungtynes su Vokietija – 26, o per paskutinį susitikimą su italėmis – 24.

„Norėčiau, kad pavyktų „išlipti“ iš 20 klaidų, tačiau šiandien, italėms aktyviai ginantis, 24 klaidos nėra blogas rezultatas", – tvirtino trenerė. Ji pažymėjo, kad turnyre Lenkijoje Lietuvos jaunimo rinktinė sužaidė pirmąsias trejas rungtynes po tris savaites trukusių fizinio pasirengimo treniruočių. Prie ekipos netrukus turėtų prisijungti dar 5 žaidėjos, tad Lietuvos rinktinės žaidimas turėtų tik gerėti.

„Džiugu, kad neatrodėme silpniau, už Europos čempionato A divizione rungtyniaujančias komandas. Tai buvo puiki proga pasitikrinti savo galimybes, juolab, kad mūsų rinktinės žaidėjos už varžoves buvo jaunesnės", – sakė Kreivytė.

Per pirmąsias turnyro Lenkijoje rungtynes Lietuvos rinktinė 61:72 nusileido Lenkijai, o antrąjį mačą 65:67 pralaimėjo krepšininkėms iš Vokietijos.

Lietuvos jaunimo merginų rinktinė pasirengimą Europos čempionato B diviziono varžyboms tęs Vilniuje. Savaitgalį (06.17-18) lietuvaitės Rygoje sužais dvejas draugiškas rungtynes su Latvijos rinktine, o birželio 21 dieną dalyvaus draugiškame turnyre Anykščiuose.

Europos jaunimo (U20) merginų krepšinio čempionato B diviziono varžybos liepos 7-16 dienomis vyks Druskininkuose.