Pirmąją nesėkmę Londono olimpinių žaidynių moterų krepšinio turnyre patyrė viena varžybų favoričių Australijos rinktinė.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje nuo pralaimėjimo stebuklingai išsigelbėjusios australės per papildomas 5 minutes kapituliavo 70:74 (14:11, 27:28, 24:24, 14:13, 5:9) mače su Prancūzijos rinktine.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 3,3 sekundės Prancūzijos rinktinės puolėja Isabelle Yacoubou pataikė tik vieną baudos metimą ir padidino savo ekipos pranašumą iki 3 taškų (65:62).

Tačiau po antros netaiklios baudos kamuolį atkovojusi australė Abby Bishop perdavė jį Belindai Snell, o ši iš aikštės vidurio per iškeltas varžovių rankas pataikė neįtikėtiną metimą ir išplėšė pratęsimą.

Vis dėlto papildomas minutes tiksliau sužaidusios prancūzės iškovojo antrąją pergalę B grupėje. Prieš ketverius metus Pekine sidabrą iškovojusioms australėms tai buvo pirmoji nesėkmė turnyre.

Nugalėtojoms Emilie Gomis pelnė 22 taškus, o Australijos rinktinėje pasižymėjo 17 taškų surinkusi Suzy Batkovič.

Antrąją pergalę olimpiniame krepšinio turnyre šventė ir Rusijos rinktinė. Pekine bronzos medalius iškovojusios rusės 69:59 (19:18, 12:8, 18:17, 20:16) privertė pasiduoti antrąją nesėkmę patyrusias braziles.

Be ryškiausios savo žvaigždės Marijos Stepanovos rungtyniaujančias ruses į priekį tempė 14 taškų surinkusi Jevgenija Belyakova, 13 pridėjusi Irina Osipova ir 11 pelniusi Marina Kuzina. Brazilijos rinktinėje išsiskyrė 15 taškų įmetusi ir net 18 kamuolių atkovojusi Erika Souza.

Pirmąją pergalę B grupėje šventė Kanados rinktinė. Ji 73:65 (19:15, 17:17, 19:21, 18:12) privertė pasiduoti olimpinių žaidynių šeimininkes Didžiosios Britanijos krepšininkes.

Kanados rinktinei buvusi Kauno „VIČI-Aisčių“ ekipos puolėja Courtnay Pilypaitis per 29 minutes pelnė 11 taškų (1/2 dvitaškių, 3/6 tritaškių), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, 2 sykius suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Rezultatyviau už ją žaidė tik 18 taškų pelniusi Shona Thorburn. Bričių gretose išsiskyrė po 15 taškų pelniusios Natalie Stafford ir Johannah Leedham. Joms tai buvo antroji nesėkmė pirmenybėse.