Shaquille‘as O‘Nealas dar niekada NBA finaluose nebuvo toks blankus ir galimybė iškovoti ketvirtą čempionų žiedą jam mažėja sulig kiekvienomis rungtynėmis. Dalaso „Mavericks“ antrosiose finalo rungtynėse namie užtikrintai 99:85 (18:17, 32:17, 32:24, 17:27) įveikė Majamio „Heat“ ekipą ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-0.

Per pirmąsias rungtynes pelnęs 17 taškų, tačiau pataikęs tik 1 baudą iš 9, šįkart Shaqas atrodė dar beviltiškiau. Per 28 minutes jis tepelnė 5 taškus (2/5 dvitaškių, 1/7 baudų) ir atkovojo 6 kamuolius. Tai buvo pirmas kartas NBA finaluose, kai O‘Nealas pelnė mažiau nei 10 taškų.

Tris NBA čempionų žiedus turintis „centras“ nevaidino jokio ryškesnio vaidmens ir gynyboje: greitas „Mavericks“ žaidimo tempas dažnai jį palikdavo už varžovų nugarų. Matydamas, kad O‘Nealas daugiau kenkia nei padeda, treneris Patas Riley visą paskutinį rungtynių kėlinį savo ekipos žvaigždę išlaikė ant atsarginių žaidėjų suolo.

„Noriu, kad jis turėtų daugiau energijos trečiam mačui. Shaqas dėl šio mano sprendimo neprieštaravo“, - po mačo tikino Riley.

Menkai O‘Nealui talkino ir Dwyane‘as Wade‘as. Jis surinko 23 taškus, tačiau 16 iš jų – antroje rungtynių dalyje, kai rungtynių likimas jau buvo nulemtas. Wade‘as kelis kartus vaikiškai suklydo sužingsniuodamas ir pamesdamas kamuolį į užribį, taip iliustruodamas puikią „Mavs“ gynybą.

„Heat“ šiose rungtynėse pirmavo vos trumpą atkarpą antrajame kėlinyje, kai po Jameso Posey tritaškio įgijo 5 taškų pranašumą – 28:23. „Mavericks“ į tai atsakė spurtu 13:0 ir daugiau šiose rungtynėse nebeatsilikinėjo.

Svečių griūtis prasidėjo prieš pat didžiąją pertrauką, kai Jerry Stackhouse‘as per minutę ir 19 sekundžių surinko 10 taškų iš eilės, pataikydamas 3 tritaškius – vieną iš jų su bauda – ir padidindamas savo komandos persvarą iki 16 taškų – 50:34.

Rungtynių baigtis galutinai išsisprendė trečiajame kėlinyje. Dalydamiesi kamuoliu ir rasdami laisvą komandos draugą, „Mavericks“ žaidėjai smaginosi taikliais tolimais šūviais ir dėjimais iš viršaus, įgydami 27 taškų pranašumą – 78:51.

Rungtyniaudami be Shaqo ir Wade‘o, „Heat“ ketvirto kėlinio antroje pusėje dar buvo priartėję iki 13 taškų (88:75), bet keli Dirko Nowitzkio metimai panaikino visas svečių viltis kovoti dėl pergalės.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzki 26 taškai (16 atkovotų kamuolių), Jerry Stackhouse'as 19 (4/5 tritaškių), Jasonas Terry 16 (9 rezultatyvūs perdaviami), Joshas Howardas 15, Devinas Harrisas 11.

„Heat“: Dwyane'as Wade'as 23 (6/19 dvitaškių), Antoine'as Walkeris 20, Jasonas Williamsas ir Alonzo Mourningas po 11.

Trečios, ketvirtos ir, jei prireiks, penktos serijos rungtynės bus žaidžiamos Majamyje. Jei šių rungtynių neužteks išsiaiškinti NBA čempioną, serija vėl persikels į Dalasą.

Istorija rodo, kad „Heat“ turi mažai galimybių iškovoti čempionų žiedus. Komandos, NBA finaluose pirmavusios 2-0, laimėjo 27 serijas iš 29.

„Šiemet pralaimėjome du mačus Čikagoje ir buvome „nurašyti“. Tada pralaimėjome pirmas rungtynes Niudžersiui ir vėl niekas nebetikėjo mumis. Spėju, dabar visi taip pat mano, kad mes – jau istorija“, - šypsojosi treneris Riley, prisiminęs sunkias atkrintamųjų varžybų serijų pradžias ankstesniuose etapuose.

bet heat laimejo :D
2011-06-13
fricas laimes :)
2006-06-13
bus HEATSams kaip zalgiriui ;)
2006-06-12
ple tikiuosi kad atsigaus Heat.. as uz juos!
2006-06-12
eserys tu lama blemba, nezinai nesakyk, jaska ir taip jau padejo mums
2006-06-12
per tv1 rode ir kartos
2006-06-12
Nu tai Shmekla per kuri ir rode... per TV 1 =)
2006-06-12
Mavs jega!! Dirkas tikras vyras, 100 proc. dar zais WC uz Vokietija, tai ne koks Jasikevicius kuriam pimpalo pjaustymas svarbiau uz Tevyne!!!
2006-06-12
-1
kazko Heat neatranda savo zaidimo...
P.S. sias ir kitas NBa rungtynes galite parsisiusti is www.madlinks.uab.info ...jokiu torrentu...butina uzsiregistruoti...