Olimpinio krepšinio turnyro favoritės JAV krepšininkės Londone laimėjo visus tris žaistus mačus ir žengia be nesėkmių
Nuotr. AP-Scanpix
Pirmąją nesėkmę olimpiniame moterų krepšinio turnyre patyrė Turkijos rinktinė (1-2). Ji A grupės mače 58:89 (16:19, 10:22, 21:22, 11:26) neprilygo olimpinės čempionės titulą ginančiai JAV rinktinei (3-0).

Turkės pirmavo tik pirmosiomis rungtynių minutėmis ir priešinosi varžovėms kėlinį. Prasidėjus antrajam ketvirčiui JAV rinktinė pelnė 10 taškų be atsako ir perėmė iniciatyvą bei nutolo.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Angel McCoughtry, pelniusi 18 taškų ir atkovojusi 7 kamuolius. Tina Charles pridėjo 16 taškų ir 7 atkovotus kamuolius, Lindsay Whalen sąskaitoje – 14 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

Turkijos rinktinėje išsiskyrė natūralizuota amerikietė Kuanitra Holingsvorth (8 atk. kam.) ir Birsel Vardarli, pelniusios po 11 taškų.

A grupėje kartu su amerikietėmis be nesėkmių žengia Kinijos krepšininkės (3-0). Trečios grupėje žengia turkės (2-1), ketvirtos – čekės (1-2).

Antrąjį pralaimėjimą B grupėje patyrė Kanados rinktinė (1-2). Allison McNeill auklėtinės 60:64 (12:13, 13:15, 15:14, 20:22) turėjo pripažinti Prancūzijos krepšininkių (3-0) pranašumą.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti dvi minutes prancūzės turėjo trijų taškų pranašumą (54:51), o per likusį laiką abi ekipos varžėsi prie baudų metimo linijos. Šaltus nervus išlaikiusios prancūzės beveik neklydo ir šventė trečiąją pergalę paeiliui. Jos kartu su Rusijos rinktine (3-0) pirmauja A grupėje. Trečios žengia Australijos krepšininkės (2-1).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 16 taškų surinkusi Emilie Gomis. Isabelle Yacoubou pridėjo 14, Sandrine Gruda ir Celine Dumerc sąskaitose – po 10 taškų.

Kanados rinktinėje išsiskyrė 17 taškų įmetusi Shona Thorburn ir 14 pridėjusi Natalie Achonwa (8 atk. kam.). Lietuvos pasą turinti Courtnay Pilypaitis per 14 minučių pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškio, 0/2 tritaškių), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 2 sykius suklydo.