Jovaiša: „Pocius buvo perlaikytas ant suoliuko“

Mantas Bertulis
„BasketNews.lt“ korespondentas
2012-08-02 15:37

Martynas Pocius trečiame kėlinyje beveik nepakilo nuo suolo
Martynas Pocius trečiame kėlinyje beveik nepakilo nuo suolo
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Lietuvos rinktinei patyrus antrą pralaimėjimą Londono olimpinėse žaidynėse legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša neskubėjo nurašyti rinktinės. Krepšinio ekspertas komandos žaidime įžvelgė teigiamų dalykų, kurie suteikia vilčių ateičiai.

Jovaiša tinklalapiui „BasketNews.lt“ teigė, jog komandos vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra padarė klaidų ant suolelio perlaikydamas Martyną Pocių, kuris pirmoje mačo dalyje rungtyniavo nesulaikomai.

Pateikiame Jovaišos mintis po pralaimėjimo Prancūzijos rinktinei.

Apie pralaimėjimo priežastis: Nuotaika dvejopa. Yra ir gerų, teigiamų pastebėjimų. Svarbiausia, kad mes galime tam tikras rungtynių dalis su pajėgiais varžovais sužaisti lygiai ir pirmauti. Tai suteikia vilčių ateičiai. Aišku, komanda nerungtyniavo pastoviai, turbūt vyrai po dviejų kėlinių per daug nusiramino ir manė, kad antroje mačo dalyje seksis taip pat gerai. Trečiame kėlinyje prancūzai ėmė labai gerai gintis, o antrame ketvirtyje mes pabėgome į priekį būtent dėl nestandartinių sprendimų. Šiandien akcentavome mišrią ir sudėtingą gynybą, kuri varžovams buvo neparanki. Mūsų ginklas ir jėga yra geras puolimas, o prancūzai gana lengvai stabdė standartines atakas. Toks žaidimas tikrai suteikia vilčių ir ketvirtfinalyje galime pagąsdinti kitus favoritus. 

Apie Kemzūros sprendimą leisti Parkerį dengti Pociui: Taip ir maniau, kad Kaukėnas ir Pocius yra vieni iš tų, kurie galėtų jį dengti. Parkeris į visų varžovų krepšį įmeta panašų taškų skaičių, bet, jeigu taikydami komandinę gynybą, visą dėmesį skiriame tik jam, prancūzų lyderis perdavimais puikiai maitina savo  partnerius. Taip komanda įgyja pasitikėjimo bei tampa stipresnė emociškai. Manau, Parkeriui reikėjo dažniau leisti atakuoti iš vidutinių nuotolių, nei leisti veržtis į baudos aikštelę.

Apie ant suolo perlaikytus Valančiūną ir Pocių: Matyt treneris mato, kad Valančiūnas šiuo metu yra ne pačios geriausios sportinės formos ir jam trūksta pasitikėjimo savimi. Turbūt treneris pradeda juo abejoti. Tuo tarpu Kavaliauskas, kiek jis gali, sužaidžia daug naudingiau už Joną. Matyt todėl Kemzūra jį ir prilaiko. Šiandien tikėjausi daugiau Valančiūno pagalbos puolime. Pocius irgi buvo perlaikytas, o Kemzūra nutraukė jo ritmą po gerai sužaistų atkarpų.

Apie kertinį trečiąjį kėlinį: Pocius komandai suteikė daug energijos pirmoje mačo dalyje, tačiau trečiame kėlinyje žaidė labai trumpai, o kiti žaidėjai metė neparuoštus metimus ir nepataikė. Taip pat buvo ir kvailų pražangų puolime. Prancūzai į mūsų krepšį įmetė nemažai lengvų taškų, o mes tuo neatsakėme.

Apie kitą varžovę – JAV rinktinę: Žinoma, favoritai lieka favoritais. Mums psichologiškai bus nesunku su jais žaisti, nes rezultatas nelabai ką gali reikšti. Šių rungtynių tikslas bus rinktis pasitikėjimo balus. Reikia žaisti pakankamai rimtai, bet ir nesistengti peršokti per sieną. Taip pat nereikia kvailai klysti, kad iš mūsų po to nesijuoktų. Linkiu, kad amerikiečiai mūsų nepadarytų pajuokos objektu ir liktume geros nuotaikos.


Rodyti komentarus
Atrinkti (4) Visi (66)
MIRKA3
"tuo tarpu ponas kemzura apart 2010 is vis niekuom pasigirti negali."

Na visiskus absurdus snekat! Manote uz nieka, va taip va ir dave treniruot rinktine atsitiktiniam praeiviui? Nieko uz nieka niekam neduoda, isikalkit i galveles. Jei neturi/neturejo pasiekimu apart to 2010 nusisekusio cempo, tai dar nereiskia kad jis yra niekas. Verta prisiminti, kad nuo 2006 pasaulio cempo (paskutini karta, kai LTU vadovavo normalus treneris Sireika), LTU rinktinei vadovavo nieko jokiu titulu nepelne strategai (Butautas, Kemzura):

2007-4vieta, Butautas

2008-4vieta, Butautas

2009-12vieta, Butautas

2010-3vieta, Kemzura

2011-5vieta, Kemzura

2012-5/8vieta, Kemzura

2013-9/?vieta, Kemzura

2014-5 vieta, Grigas/Pacesas? Turim ir daugiau - va pvz. Krapikas, Maskoliunas...Matant kaip LTU rinktine jau eile metu atiduodama treniruoti visiskai nieko nepasiekusiems treneriams ir kaip LKF uz juos stoja piestu, tai Grigo ar dar kokio Paceso kandidatura yra labai realu. Ne, uz rinktines vairo mes nepamatysim Kazlausko, kuris matyt neturi ka sneketi su LKF, ne, mazai sansu kad prie vairo atsistos bent krepsini siek tiek ismanantis Kurtis, kuriam iki vyr. trenerio kaip Valanciunui iki pagrindinio C - bet kas, tik ne Valanciunas - Songaila, Jankunas, na net Maciulis greiciau vietoj C zaistu. Visai kaip su Kurciu - Grigas, Pacesas, Maskoliunas, Kemzura, Krapikas... na tik ne Kurtis. O man atrodo kad Kurtis siuo metu yra antras pagal geruma, po Kazlausko.

Na bet ka mes, mes tik sirgaliai, o kaip LKF sugalvos (koks Balciunas ir co), taip ir bus.

Bet yra ir geru dalyku. Kur betvarke, tai kazkas kitas tures progos islysti is seselio ir perskirstyti sporto lesas, tiek nac., tiek klubiniam.
2012-08-03
Atsakyti
Kemzura tai tikrai grybauja. Viena karta su rinktine pasiseke pasaulio cempione,o dabar gryba pjauna tolka tak. Keitima is tiesu keistoki,kaukenas per ilgai laiko turi aikstelei,pocius ilgiau galetu but,valanciunas gerai pradejo prie prancuzus,bet nuo antro kelinio jo pakilant nuo suolelio kaip ir nlb maciau. Mum reikia kazlausko..
2012-08-03
+1
Atsakyti
jonas
tai kad valanciunas pradeda varzybas 4 taskai is eiles ir sodina ....tai ka kemzura galvoja
2012-08-03
Atsakyti
lithuania11Skaitant komentarus, aiškėja vienas dalykas - jūs neturit savo nuomonės ir nežinot, ko norit!Dabar šaukiat, jog Kemzūra yra grybų grybas, niekam tikęs, nors prieš trejus metus visi ne tik jį, bet ir visą komandą ant rankų nešiojot ir didvyriais laikėt, o dabar? Stumiat kaip tik mokat, kaip tik galit, sakot, jog viskas baigta, nors dar tikrai ne viskas baigta:) Kalbat, kad Kurtinaitį reikia skirti trenerių, nors po 2009m., čempionato Lenkijoje, žegnojotės, kad jis ne taptų trenerių, nes jis su Butautu niekam tikę, neišmanėliai ir pan, o dabar? Jūs jį giriat, garbinat ir taip toliau.Man žiauriai gaila, net verkti norisi, kai paskaitai komentarus ir supranti, kad žmonės gyvena tarsi sovietmečiu, kad viskas grįsta tik pergalėmis, galvoja, kad viskas turi būti taip kaip jie nori, jog negalima pralaimėti visoms komandoms, išskyrus JAV, gal dar ispanus. O jūs nors kartą susimąstėt, kad krepšininkai, treneriai taip pat žmonės ir jiems lygiai taip pat sunku, kai jie pralaimi, o dar "sirgaliai" palaiko, spėju, kad ne, nes daugelis toliau savo nosies nematot. Ar nors kartą krepšininkai pasakė blogą žodį apie sirgalius? Jūs sakysit, kad neturi teisės, bet Jūs būsit neteisūs, nes jie kovoja, stengiasi tik dėl mūsų, o ne dėl medalių, juk kaip sakė krepšininkai grįžę iš Turkijos, kad jei nebūtų kam džiaugtis medaliais, tai nebūtų dėl ko kovoti. O kas jais džiaugiasi, o gi mes, grupė sirgalių, kurie dažniausiai smerkti ir moka. Žodžiu, susimąstykit, kol dar nevėlu, nes jie žaidžia ir kovoja tik dėl mūsų:)


1. 2010 metai tai ne 2012. Reikia gyventi dabartyje o ne praeityje. Pvz. D'antonis Suns vos ne mesijas buvo, o dabar is vis NBA darbo neranda ir galbut teks univero komanda treniruoti.

Niekas nestovi vietoje. Man pfik kas buvo pries du metus, man svarbu kaip yra dabar o Kemzura dabar - treniruoja taip kaip treniravo Latvius ar Chimki.

2. Kurtinaitis buvo asistentas. Asistentai kad ir kokie artimi draugai vyr treneriui sprendimu neprimineje. Be to kaip sakiau laikas juda. Kurtinaitis irgi patobulejo. Parode ka galki ir Ryte ir Chimki tuo tarpu ponas kemzura apart 2010 is vis niekuom pasigirti negali.
2012-08-03
Atsakyti
JOVAISAI
butina skirti daugiau pinigu kitom sporto sakom-plaukimui,futbolui ,rankiniui,lengvajai atletikai,dziudo,dviraciu sportui,irklavimui,boksui,gimnastikai,saudymui-tam reikia visus krepsinio pinigus padalinti per minetus sektorius po lygiai-tada sportas lietuvoje klestes!

Laikas suteikti visiems vienodas salygas.
2012-08-03
Atsakyti
ir aš per rungtynes stebėjau, kokio velnio kemzūra laiko tą senuką Kaukėna, kai pocius taip gerai sužaidė pirmąją pusę... greičio trūko trečiam kėlinyje...

Nežinau, turkijoje pasitikėjo jaunimu (nors juk jaunimas ir tebuvo..) ir kiek laimėjo... O dabar senukais pasitiki tik...
2012-08-03
-1
Atsakyti
Valančiūnas įmetė keturis taškus, Toriafas per jį - du. Tuo ir baigėsi Jono pasirodymas. Aišku juk reikia Songailai pasidaryt statistiką, kad kontraktą geresnį gautų. Prie Valančiūno bent mažiukai bijodavo po krepšiu lyst, nes stogą gautų. Gal ir Parkeris nebūtų tiek sumetęs.

Dėl Seibučio, tai šiose rungtynėse jis buvo visa galva aukštesnis už Kaukėną. Jis turėjo keist Pocių, o ne Kaukėnas. Kaukė po traumos nebe tas, lėtesnis, sunkiau apsigina, ir taikiklis nusimušęs. Tuo tarpu Seibutis pora gražių greitų reidų po krepšiu padarė, o kas svarbiau puikiai gynėsi.

Jeigu tik kąnors galima kaltint tai tik Kemzūra. Kestas pabijojo daugiau naudotis jaunesniais žaidėjais (Seibučiu, Valančiūnu, tą patį Pocių perlaikė ant suolo, nors buvo jo diena), o davė pasireikšt seniams, galvodamas, kad tokie šilto ir šalto matė žaidėjai, kaip Kaukėnas ir Songaila ištemps tokias įtemptas rungtynes. Arba tiesiog bijo atoritetų, nes kaip seniais paskys taip ir bus...
2012-08-03
Atsakyti
ww
o dėl maišymo su purvais kaip čia kas rašė- krepšinis antra religija čia tu dievas čia tu niekas, teisėjų trys milijonai, norėjai būt rinktinėj tai ir atstovauk, nes tokių pat vat kiek dar (ną gal netokių :))
2012-08-03
Atsakyti
ww
Prieš turnyrą gyniau kemzūrą bet 3 kėlinį pralošė jis ir nekitaip.

pocius tikrai buvo perlaikytas ant suoliuko

kavaliauskas vieną kart išovė balius baigės, trečiam kėlinį daugiau kaip 5 min kartu laikė aikštėj kavaliauską kaukėną ir mačiulį kuris labai keista bet londone atrodo beviltiškai.

labai džiaugiausi kad kaukė gavo greit 3 pražangas. seibutis jau ir aštresnis ir ginasi neblogiau, nekalbant apie pocių.

ir pabaigai kokio velnio valančiuną sodina su 2 pražangom ir daugiau neleidžias, taupo jį ten an suolo. tegu renkasi jis tas penkias pražangas tai nors žynosim del ko sėdi.
2012-08-03
Atsakyti
pep
Kemzura Pavaryk !!!
2012-08-03
Atsakyti
pas Kemzura jokios ugneles nera.... paema ta minute ne tai kad padrasintu zaidejus, jis kai zirnius tuos derinius suberia ir fsio, bet ne viskas deriniuose yra, manau daugiausia lemia psichologija, neblogas tas Kemzura, bet manau Kurtinaitis ar paceas butu geresni..... grybauja Kemzura....
2012-08-03
+1
Atsakyti
sbb
silpna rinktine, truksta macijausko ar kazko panasaus.
2012-08-03
Atsakyti
kol Kaukenas bus key sg, Lietuva pergaliu nematys.

Sitas bumbcikas pas normalu treneri isvis nelostu rinktinei,pvz jei Blattas butu treneriu.
2012-08-02
Atsakyti
Jau pries olompines turejau savo nuomone apie kemzura.. dabar tik pasitvirtino..butu kurtis, kazlauskas ar pacesas butume laimeja
2012-08-02
Atsakyti
Skaitant komentarus, aiškėja vienas dalykas - jūs neturit savo nuomonės ir nežinot, ko norit!

Dabar šaukiat, jog Kemzūra yra grybų grybas, niekam tikęs, nors prieš trejus metus visi ne tik jį, bet ir visą komandą ant rankų nešiojot ir didvyriais laikėt, o dabar? Stumiat kaip tik mokat, kaip tik galit, sakot, jog viskas baigta, nors dar tikrai ne viskas baigta:) Kalbat, kad Kurtinaitį reikia skirti trenerių, nors po 2009m., čempionato Lenkijoje, žegnojotės, kad jis ne taptų trenerių, nes jis su Butautu niekam tikę, neišmanėliai ir pan, o dabar? Jūs jį giriat, garbinat ir taip toliau.

Man žiauriai gaila, net verkti norisi, kai paskaitai komentarus ir supranti, kad žmonės gyvena tarsi sovietmečiu, kad viskas grįsta tik pergalėmis, galvoja, kad viskas turi būti taip kaip jie nori, jog negalima pralaimėti visoms komandoms, išskyrus JAV, gal dar ispanus. O jūs nors kartą susimąstėt, kad krepšininkai, treneriai taip pat žmonės ir jiems lygiai taip pat sunku, kai jie pralaimi, o dar "sirgaliai" palaiko, spėju, kad ne, nes daugelis toliau savo nosies nematot. Ar nors kartą krepšininkai pasakė blogą žodį apie sirgalius? Jūs sakysit, kad neturi teisės, bet Jūs būsit neteisūs, nes jie kovoja, stengiasi tik dėl mūsų, o ne dėl medalių, juk kaip sakė krepšininkai grįžę iš Turkijos, kad jei nebūtų kam džiaugtis medaliais, tai nebūtų dėl ko kovoti. O kas jais džiaugiasi, o gi mes, grupė sirgalių, kurie dažniausiai smerkti ir moka. Žodžiu, susimąstykit, kol dar nevėlu, nes jie žaidžia ir kovoja tik dėl mūsų:)
2012-08-02
Atsakyti
Tomas K.
Zinot, suprantu visu emocijas. Bet kaip sakoma: Visa salis moka zaist krepsini, tik mes, 12 dalbajobu nic nieko apie tai nenumanome. Tai va, puse cia susirinkusiu zmoniu, net kamuolio dazniau nei karta per savaite nelaiko. O del Kemzuros... komanda gera?? Centro nera, izaidejo irgi. Saro ne tie metai... taigi turim ka turim. Man gal irgi nepatinka kad pociu perlaike. Bet as, atsiprasant, nixuja ne treneris. Ir jus irgi. Gausit LT rinktines trenerio vieta galesit sakyt ir daryt ka noresit. Taigi Davai da svidanija!
2012-08-02
+1
Atsakyti
mmmo man kazkodel noretusi, ypac su tokiom fiziskai stipriom komandom, kad pabandytu suzaist Kleiza 3 numeriu, gautusi aukstesnis peketas. gal jau blogiau nebutu?!


Aš tai seniai sakiau, kad Kleizą statytų į SF. Pamoina man žiūrėt kai rinktinėj jis PF...
2012-08-02
Atsakyti
Valanciuno ne forma pakritus o Kengura ji nusodino. Pagrindiniam centrui neduoti zaisti yra graudu ziuret. Baigia varzybas su keliom prazangom...turi leist jam pajust zaidima...tegul issibauduoja jei taip bus...ar taip ar taip ji ant suolo laiko. Visgi tokio ugio krepsininkas po krepsiu nei vienai komandai nemaisytu...bet Kemzurai blogas matai bl. Man uzkliuvo kai Diaw dare sou is po krepsio...letas zaidejas...gynejui sunku apsigint...bet jeigu Valanciunas butu po krepsiu buves...tai Diaw net nebutu ten lindes... Karocia graudu....jei Kemzura taip ir toliau pis prota Valanciunui...tai su ispanais ar rusais be prosvaisciu...tada ir pamatysim kokiam lygyje yra Songaila ir Kavaliauska(pastarasis beje zaidzia auksciau galimybiu ribos - pasiseke). Maciuli irgi varzovai eliminavo po atrankos turnyro.
2012-08-02
Atsakyti
And1
Ne tik kalnieti myli kemzura,bet ir kaukena pagrindinis sg kemzuros wisada starte,jam px kad tiek puolime tiek gynyboj kauke nulis,wisai neformoj

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-08-02
Atsakyti
neramu man pries USA rinktine , oi neramu.
2012-08-02
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 66

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.