Mindaugo ir Sauliaus Kuzminsko mama Zita (14 nr) tapo veteranių čempione
Kaune vykstančio septintajo Europos veteranų krepšinio čempionato moterų amžiaus grupėje virš 55 metų triumfavo „Kamanė“, kuriai atstovauja Mindaugo ir Sauliaus Kuzminskų mama Zita. Ji 47:19 įveikė Latvijos atstoves.

Lietuvės mačą pradėjo užtikrintai ir besibaigiant antrajam kėliniui jų pranašumas siekė 20 taškų (28:8, 18-ąją min.). Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas.

„Kamanė“: Zita Kuzminskienė 12, Roma Makarevičienė 11, Nijolė Kmieliauskienė 10.

Latvija: Irena Sareika 7 (8 atk. kam.), Gunta Petersone 5.

Vyrų amžiaus grupėje virš 40 metų, sėkmingai į finalą prasibrovė „Dastra-Alkajas“ komanda. Ji pusfinalyje 110:82 sutriuškino „Patvanka“ krepšininkus.

Prasidėjus antrajam kėliniui „Dastra-Alkajas“ įgijo triuškinamą persvarą (40:20, 12-ąją min.) ir nugalėtojas niekam nebekėlė abejonių.

„Patvanka“: Arūnas Šeferis 21 (5/7 trit.), Irmūnas Juškys 19, Remigijus Storpirštis 10, Giedrius Zabulionis 9.

„Dastra-Alkajas“: Egidijus Mikalajūnas 20 (7 atk. kam.), Rolandas Skaisgirys 19, Erikas Kučiauskas 18 (3/3 trit.), Aurimas Palšis 17, Giedrius Vasilkevičius 16, Gintaras Šerkšnas 11.

Finale „Dastra-Alkajas“ susigrums su Juodkalnijos veteranų rinktine, o „Patvanka“ dėl bronzos kovos su italais.

Į amžiaus grupės virš 50 metų finalą taip pat pavyko prasibrauti ir „Salilitos“ komandai, kuri 72:42 nepaliko vilčių Baltarusijos atstovams.

„Salilita“ nuo varžovų atitrūko trečiajame kėlinyje, kuomet spurtavo 12:1 ir susikrovė pergalingą pranašumą (49:22, 25-ąją min.).

„Salilita“: Rolandas Penikas 23 (9 atk. kam.), Silvijus Zivatkauskas 13, Arūnas Šarka 12.

Baltarusija: Siarhei Slaneuski 12, Viktaras Kandybovičius 8.

Finale lietuvių laukia „VKD Stajerska“ ekipa iš Slovėnijos.

Dėl aukso medalių kovos dar viena Lietuvos komanda – „Žalgiris“. Ji amžiaus grupėje virš 55 metų pusfinalyje 90:54 sutrypė „Salilitos“ žaidėjus.

Žalgiriečiai varžovus nokautavo pačioje mačo pradžioje, kuomet pelnė 20 taškų be atsako (29:4, 12-ąją min.) ir atgal nebesižvalgė.

„Žalgiris“: Vytautas Ribinskas 17, Rasidas Abejianovas 17, Sergejus Jovaiša 15, Vitoldas Masalskis 14 (14 rez. perd.).

„Salilita“: Stanislavas Kaulius 17, Alvidas Raškauskas 9, Romualdas Tonkūnas 7.

Finale lietuviams iššūkį mes Švedijos veteranai.

Kiek sunkiau amžiaus grupės virš 60 metų į finalą prasimušė Vilniaus „Statybos“ veteranai, 67:43 nugalėję Čekijos rinktinę.

Dviženklę persvarą vilniečiai įgijo tik ketvirtame kėlinyje, kuomet šovė į priekį 7:0 ir nutolo nebepavejamai (49:35, 33-ąją min.).

„Statyba“: Eduardas Kairys 20, Edmundas Narmontas 15, Valerijus Bazilevskis 10.

Čekija: Kamilas Brabenečius 9, Josefas Necas 8, Michaelas Zalabakas 7.

Kovoje dėl aukso „Statybos“ laukia dar rimtesnis varžovas – Rusijos atstovai.

Pusfinalyje lengvai triumfavo Lietuvos veteranų amžiaus grupėje tarp 70-75 metų rinktinė, 57:21 nugalėjusi latvius.

Latviai pirmus taškus pelnė tik įpusėjus pirmam kėliniui, o prabėgus dar dešimčiai minučių jų deficitas tapo dviženklis (13:25, 15-ąją min.) ir lietuviai šventė lengvą pergalę.

Lietuva: Vytautas Geštautas 12, Stasys Mickevičius 10, Vladas Stasaitis 9, Algis Bagdonavičius 9.

Latvija: Borissas Gusevas 7 (10 atk. kam.), Juris Kalinka 4, Imantas Kuzma 3.

Lietuvos rinktinei finale iššūkį mes Rusijos žaidėjai.

Sėkmingai toliau žygiuoja ir moterų komanda „Svaja“, kuri amžiaus grupėje virš 40 metų, 72:29 nušlavė „TN Kotka“ žaidėjas.

Varžovės lietuvėms priešinosi tik pirmą mačo pusę ir per ją surinko 20 taškų, tačiau per antrąją sukrapštė vos 9 taškus. „Svajos“ pergalę įtvirtino trečiame kėlinyje surengtas spurtas 16:0 (42:20, 26-ąją min.).

„Svaja“: Daiva Jodekaitė 25 (11/12 dvit., 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Loreta Berukštienė 8, Ramunė Gilienė 8, Jolanta Vilutytė 8.

„TN Kotka“: Minna Heikkila 10, Sari Flygare 7, Auli Nyman 7.

Finale „Svaja“ susitiks su „Carpathian Bears“ komanda iš Ukrainos.

Užtikrintai į finalą žengė „Kamanės“ ekipa, kuri trigubai taikliau už varžoves atakavo iš toli. Ji amžiaus grupėje virš 50 metų 54:43 įveikė Latvijos veteranių rinktinę.

„Kamanė“ visas rungtynes tvirai pirmavo ir vadžias atleido tik prieš mačo pabaigą. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui jų persvara siekė 19 taškų (50:31, 30-ąją min.).

„Kamanė“: Irena Jurkuvienė 19, Gražina Subačienė 15, Regina Valiulienė 12 (7 atk. kam.).

Latvija: Ingrida Kublina 15 (16 atk. kam.), Ilona Kalnina 12, Silvija Jankovska 7.

Dėl trofėjaus lietuvės grumsis su tituluotomis Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkėmis.