Sekmadienį Kaune pasibaigusiame Europos veteranų krepšinio čempionate lietuviai iškovojo net 12 medalių komplektų – po 6 aukso ir sidabro. Aikštelėse netrūko žymių praeities krepšininkų – nuo Europos ir Eurolygos čempionų Sauliaus Štombergo, Mindaugo Žukausko, iki auksinio „Žalgirio“ narių Sergejaus Jovaišos ir Vitoldo Masalskio.

Vyrų amžiaus grupėje virš 55 metų triumfavo Kauno „Žalgirio“ ekipa, finale 77:55 nugalėjusi Švedijos rinktinę. Nugalėtojams Jovaiša pelnė 24 taškus, Vytautas Ribinskas įmetė 18, o Masalskis – 15.

Amžiaus grupėje virš 35 metų „TopSport“ komanda finale 82:67 pranoko Latvijos rinktinę. Nugalėtojams M.Žukauskas pelnė 20, Rolandas Dovydaitis – 13, o Tomas Masiulis ir Štombergas – po 10 taškų.

Amžiaus grupėje virš 30 metų Lietuvos rinktinė finale 64:97 neprilygo „Ural-UPI“ komandai iš Rusijos. Lietuviams Mindaugas Kalvelis ir Tomas Rakauskas pelnė po 16 taškų, Giedrius Gustas įmetė 11.

Amžiaus grupėje virš 40 metų lietuvių „Dastra-Alkajas“ komanda finale 85:91 nusileido Juodkalnijos rinktinei. Mūsiškių negelbėjo nė 24 taškus pelnęs Rolandas Skaisgirys. 22 taškus ir 11 atkovotų kamuolių pridėjo Egidijus Mikalajūnas.

Antri lietuviai liko ir vyresnių nei 50 metų žaidėjų grupėje. Finale lietuvių „Salilita“ 46:82 turėjo pripažinti Slovėnijos „VKD Stajerska“ komandos persvarą. Mūsiškiams Silvijus Živatkauskas pelnė 17 taškų.

Antrą vietą amžiaus grupėje virš 60 metų užėmė Vilniaus „Statyba“, finale 39:58 pralaimėjusi Rusijos rinktinei. Lietuvių gretose išsiskyrė 10 taškų pelnęs Eduardas Kairys.

Jau skelbėme, kad amžiaus grupėje virš 65 metų triumfavo žalgiriečiai, o amžiaus grupėje virš 70 metų lietuviai liko antri.

Moterų amžiaus grupėje virš 35 metų SKK (senjorų krepšinio klubas) komanda 68:49 nugalėjo Rusijos komandą ir pasidabino aukso medaliais. Lietuves į pergalę vedė Rasa Montvilienė, pelniusi 19 taškų, 11 taškų pelnė bei 10 kamuolių atkovojo Egidija Pauzolienė.

Amžiaus grupėje virš 40 metų „Svajos“ komanda 67:53 įveikė „Carpathian Bears“ iš Ukrainos ir iškovojo auksą. Nugalėtojoms Daiva Juodekaitė pelnė 23 taškus, Loreta Berukštienė pridėjo 14.

Amžiaus grupėje virš 55 metų „Kamanių“ komanda veteranų čempionato finale 34:44 (7:14, 15:8, 5:13, 7:9) nusileido rusėms – BC „Spartak“ klubo žaidėjoms ir iškovojo sidabro medalius. Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Ina Revinskienė, kuri pelnė 11 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, bei Gražina Subačinė – 10 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

Jau skelbėme, kad amžiaus grupėje virš 55 metų įtikinamai triumfavo „Kamanės“ krepšininkės.

Iš viso apdovanojimai buvo išdalyti 15 amžiaus grupių, o dalyvavo daugiau nei 1600 dalyvių.