2004 metais amerikiečiai pogrupyje užėmė ketvirtą vietą, bet vėliau iškovojo bronzos medalius
Nuotr. Scanpix Norway

Du iš keturiolikos. Tiek kartų olimpinėse žaidynėse ketvirtą vietą pogrupyje užėmusiai komandai pavyko įveikti ketvirtfinalio etapą. Ir abu kartus šios komandos laimėjo medalius.

Dabartinis olimpinio krepšinio turnyro formatas galioja nuo 1984 metų: 12 komandų dvejose grupėse sužaidžia po penkerias rungtynes, tada ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalai.

Pirmąsias keturias olimpiadas (1984-1996 metais), kuriose buvo žaidžiama pagal šį formatą, ketvirtfinalio barjerą įveikdavo visos pirmąsias vietas grupėse užimdavusios ekipos. Tik 1992 metais pirmą vietą grupėje užėmusi ekipa (Nepriklausomų valstybių sandrauga) nelaimėjo medalio, tačiau ji žaidė pusfinalyje.

Ketvirtfinalio barjeras olimpiadoje
Vieta grupėje Įveikė ketvirtfinalį
Pirma 12/14
Antra 9/14
Trečia 5/14
Ketvirta 2/14

Duomenys – nuo 1984 metų, kai pradėjo galioti dabartinis varžybų formatas.

Pirmą kartą ketvirtoji komanda ketvirtfinalyje staigmeną pateikė 2000 metų Sidnėjaus olimpiadoje. Tada kukliai grupių etape pasirodžiusi Prancūzijos rinktinė (2-3) ketvirtfinalyje 68:63 nugalėjo netikėtai kitoje grupėje pirmą vietą užėmusią Kanados rinktinę.

Prancūzai po to pusfinalyje be didesnio vargo 76:52 eliminavo australus ir pateko į finalą, kur turėjo pripažinti JAV rinktinės pranašumą (75:85).

Po ketverių metų Atėnuose vėl pasikartojo panaši istorija. Grupės etape buksavusi JAV rinktinė užėmė vos ketvirtą vietą, nors iškovojo 3 pergales. Ji į priekį užleido Graikiją ir Puerto Riką, kurios dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio užėmė atitinkamai antrą ir trečią vietas grupėse.

Ketvirtfinalyje amerikiečiai 102:94 pranoko iki tol be pralaimėjimų žengusią Ispanijos rinktinę. Nors vėliau jie krito pusfinalio mače su Argentina (81:89), tačiau reabilitavosi mažajame finale nugalėdami lietuvius (104:96).

2008 metų olimpiadoje hierarchija liko nepažeista – į pusfinalius prasimušė po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas.

Ar šiemet lietuviams pavyks pratęsti sensacijų sąrašą?

Atrinkti (0) Visi (40)
faniukazIgnasGrlmaopastaciau 200 uz rusija, tokia realybe, lietuviu sansai lygus 0Nu va, neturėsi, už ką už šildymą sumokėt šį mėnesį, vadinasi :>tu sveikas ? vasara yra uz sildyma mokesi ? :DD

Šeip tai puse Lietuvos (jei ne daugiau) visą vasarą moką įsiskolinimą už šildymą. Prieš sakydamas pasidomėk truputi.

Šiandien žiurekite:

[Krepšinis]: Lietuva - Rusija, tiesiogine transliacija.

[Naujausi Filmai]: Tamsos riterio sugrįžimas, LOL, Gatves šokiai 2, Nepaprastas Žmogus Voras..