Rinktinė paklydo neradusi vedlio (komentaras)

Jonas Miklovas
Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2012-08-09 07:35

Lietuvos rinktinėje neatsirado lyderio tiek aikštėje, tiek už jos ribų
Lietuvos rinktinėje neatsirado lyderio tiek aikštėje, tiek už jos ribų
Nuotr. AFP–Scanpix
Pasakykite, kas buvo Lietuvos rinktinės lyderis pernai bei šiemet? Tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Šarūnas Jasikevičius? Linas Kleiza? Robertas Javtokas? Darius Songaila?

Žinote, žmogus, kuriuo pasitiki visi – ir tyliausias komandos narys, ir tas, kuris nelabai mėgsta trenerį. Ir tas, kuris rinktinėje tik debiutuoja, ir tas, kuris pats vieną dieną nori būti lyderiu.

Toks žmogus, kurio balsas už aikštės ribų girdimas garsiausiai, o veiksmai aikštėje rodo pavyzdį.

Nepykite, bet aš tokio vieno žmogaus nemačiau. Vienas garsiausiai girdėjosi aikštėje, bet ne itin bendravo su kitais už aikštės ribų. Kitas pasižymėjo pelnytais taškais, bet nepersistengdavo, kai reikėdavo padaryti kažką daugiau. Trečias tiesiog nebebuvo toks svarbus, kai sugrįžo vyresni ir svarbesni.

Rinktinės lyderiu, bent jau aikštėje, šiemet turėjo būti Kleiza. Tačiau reikia pripažinti, kad po sudėtingos operacijos jo sprogstamoji jėga sumažėjo. Kleiza iššovė mače su JAV, tačiau amerikiečiai toms rungtynėms absoliučiai nesiruošė. Jie tiesiog turėjo laisvą dieną ir po to su lietuviais „atvaikščiojo“. Tuo tarpu rungtynėse su Tunisu ir Rusija Lietuvos rinktinė smigo žemyn su Kleiza, o spurtavo tada, kai šis sėdėjo ant suolo. Šiemet L.K. nebuvo tas, kuriuo visi galėjo pasikliauti.

O kai Kleiza nėra toks, koks buvo 2010 metais, nebelieka ir hierarchijos. Nei pernai, nei šiemet rinktinėje nebuvo žmogaus, kurio visi klausytų, pasitikėtų, o sunkiu momentu žinotų, kad sulauks iš jo taškų. Kaip ir nebuvo aiškaus antro ar trečio žmogaus – lyderio pagalbininko. Ir nebuvo būrio, kuris sektų šiais dviem-trimis žmonėmis.

Kaip nebuvo lyderio aikštėje, taip neatsirado ir vienijančio žmogaus už aikštės ribų. Šiuo atveju priežastis ta, kad rinktinėje buvo dvi skirtingos kartos. Viena – dar ta, kuri kartu žaidė 2000-2004 metais. Kita – tais pačiais metais užaugusi su jaunimo krepšiniu.

Kaip gali būti bendras lydinys, kai komandoje yra skirtinguose dešimtmečiuose augusios kartos?

Paimkime tuos pačius rusus. Andrejus Kirilenka, Viktoras Chriapa ir Sergejus Monia yra 29-31 metų. Komandos „seniai“, lyderiai ir pavyzdys visiems kitiems. Smogiamasis trejetas. Greta jų – Timofejus Mozgovas, Vitalijus Fridzonas, Aleksandras Kaunas, Antonas Ponkrašovas. Jiems po 26-27 metus. Vienas jaunas – Aleksejus Švedas. Visi kiti dėl vaizdo. Aiškiai išreikšti lyderiai, aiškūs jų pagalbininkai ir aiškūs rankšluosčių padavinėtojai.

Toliau – Argentina. Luisas Scola, Emanuelis Ginobili, Pablo Prigioni, Carlosas Delfino – keturi vilkai, kartu perėję šiltą ir šaltą. Scola ir Ginobili apskritai pasaulinės žvaigždės, kartu renkančios pusę komandos taškų. Visi kiti – absoliutūs pagalbininkai.

Ta pati JAV rinktinė, savo gretose turinti vien NBA žvaigždes ir būsimą lygos pažibą, turi aiškią hierarchiją. LeBronas Jamesas – vokalinis lyderis ir pavyzdys aikštėje. Kobe Bryantas – veteranas, kurio visi klauso. Kevinas Durantas, Carmelo Anthony, Chrisas Paulas – patikimi pagalbininkai. Kitų rolės – mažesnės.

Ir net nereikia pasakoti, kaip jiems smagu būti vieniems su kitais. 

O ką turėjome mes? Jasikevičius 36 metų, Rimantas Kaukėnas 35, Songaila 34 – viena karta. Kleiza, Martynas Pocius, Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis (visi 26-27 metų) – kita karta. 8-9 metų skirtumas jau yra skirtingos kartos. Kiek turite artimų bičiulių, vyresnių ar jaunesnių už jus tokiu amžiaus skirtumu?

Prie viso to pridėkime tai, kad net nebuvo aišku, kas olimpiadoje buvo mūsų pagrindinis įžaidėjas, pagrindinis atakuojantis gynėjas ir pagrindinis vidurio puolėjas.

Jasikevičius ar Kalnietis? Kaukėnas ar Pocius? Valančiūnas, Kavaliauskas ar Songaila?

Sakysite, kad rinktinėje nebeliko tokių žvaigždžių kaip Ramūnas Šiškauskas, Saulius Štombergas, Arvydas Macijauskas, todėl negali būti aiškaus vaidmenų pasiskirstymo. Be abejo, nebėra daug žvaigždžių. Tačiau ar rusai turi super žvaigždžių, išskyrus Kirilenką? Ne, bet kiekvienas žino savo vietą aikštėje.

Lietuviai, nežinau, ar žinojo. Kaip gali žinoti, jei Valančiūnas rungtynes pradeda starto penkete, 6 minutes žaidžia tikrai neblogai, o vėliau 20 minučių nepakyla nuo suolo? Ar toks yra pagrindinio vidurio puolėjo vaidmuo?

Šis vaidmenų nebuvimas ryškiai krito į akį jau nuo pat treniruočių stovyklos pradžios. Kai ispanai ar prancūzai pasikviečia po 13-14 krepšininkų ir tik su jais dirba nuo pat treniruočių stovyklos pradžios, mes praleidžiame dvi-tris savaites, aiškindamiesi, kas taps šešioliktu ar septynioliktu rinktinės krepšininku. Kas iš to? Motyvuojami jauni žaidėjai, kad kitąmet labiau stengtųsi? Donatas Motiejūnas per paskutinius dvejus metus buvo taip „užmotyvuotas“, kad šiemet nusprendė nebesitampyti. Nes nežinomybė niekam nepatinka. 

Po šios olimpiados rinktinė keisis. Nebeliks Jasikevičiaus, Songailos, Kaukėno.

Kartų kaita nebus skaudi Lietuvai, jei turėsime aiškią strategiją. Jei bus nupieštas rinktinės formavimo planas, apibrėžtas komandos branduolys, paliekama vietos jaunimui ir vienam kitam veteranui. Jei bus aiškiai paskirstomi vaidmenys.

Nes žinoti savo vietą komandoje nėra blogas dalykas.


Rodyti komentarus
1 2 3 4 5  »
2012-08-10 09:42
visa tiesa apie rykli
Deja Kemzura pats sugriove ta rinktine ,su kuria laimejo 2010 bronza ir ne siemet ,o pernai.Jasikevicius buvo dydis zaidejas,bet kaip straipsnyje teisingai pastebeta,kitos kartos dydis zaidejas,o jaunima savo autoritetu tiesiog spaude ir dusino,pats lyderystes nastai budamas per senas,kaip zaide Kalnietis,kai jaute trenerio ir zaideju pasitikejima,kai zinojo,kad trauktis nera kur ir uz jo nugaros nera autoritetingo "senio" ir kaip zaide su tuo "seniu" skirtumas yra ir taip visur,taip veteranas Songaila zaide gerai,bet rinktine su juo pralaimejo,o Valanciunas tiesiog tapo neatpazistamas.Treneris vietoj to ,kad nuosekliai testu 2010 m. pradeta darba,nusprende pabandyti sugrizti i 2003 m.,kaip tai pavyko matome.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 22:47
Privalu pakeisti
Be jokių išvedziojimų- trenerį būtina pakeisti.. Naujas rinktinės vadas - visu pirma turi buti charizmatiskas, autoritetingas, kas be ko, puikus specialistas. Emocinis intelektas net svarbiau už profesinius gebejimus. Tik toks gali suburti, uzdegti komanda, tapti ir dievu ir tevu turnyro periodu. Toks sugebes ir is mazesniu zvaigzdziu nulipdyti kareivius, ir is jau savim patenkintu veteranu isreikalauti atsidavimo, disciplinos. Sveikoje atmosferoje netruks rezultatai ateiti...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 22:46
zemaaitis
na kaip ir teisingai surasyta, tik kad Jonas V. zaide gerai tai tikrai debesys. Tik paskutniam mace jis suzaide, o taip ji ir reikejo pudyt ant suoliuko, o pirmu centru leist Songaila! Bet ir cia, kaip ir visur kitur sekmingai gryba pjove Kemzura!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 22:45
Anonimas
na kaip ir teisingai surasyta, tik kad Jonas V. zaide gerai tai tikrai debesys. Tik paskutniam mace jis suzaide, o taip ji ir reikejo pudyt ant suoliuko, o pirmu centru leist Songaila! Bet ir cia, kaip ir visur kitur sekmingai gryba pjove Kemzura!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 21:12
Joškė
LT kašiorai žinojo savo vaidmenis aikštelėje, bet ką daryti jeigu Kalnietis nesulošia? tikimasi ant Šaro kuris atvažiavo padėti, bet kai Kalnas pastoviai nesulošia tada Šaras turi nešti tą kryžių vienas.. pavargo... Valančiūną paskandino Kemzūra, negalima taip stumti ant jauno žaidėjo, o senelis Songaila kuris irgi atvažiavo padėti, taip pat pavargo... Siūlyčiau pakeisti Kemzūrą, nes ir jam reikia tokio kuris padėtų, nes ir jis pavargo.. nuo įtampos pavargo nes juk LT gyvena 3 milijonai kašio ekspertų....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 21:01
rinktineje yra didziule grupe zaideju, kurie kartu prazaide metu metus, bet kur atsakymas kodel dauguma rungtyniu jie tesugeba zaisti primityvu juodadarbiu krepsini??

As sakyciau, kad kalciausia yra visa musu krepsinio sistema, tame tarpe ir ziniasklaida. Pas mus ruosiami kazkokie memes, kurie tik sugeba prisneketi litaniju apie nesekminga zaidima ir vienetai zaideju, kurie sneka, kad kazka dirba, stengiasi ir tuo paciu matosi, kad pastebimai gerina savo zaidima. Kodel pvz JAV nera bijoma isdirbti ir didziausias zvaigzdes, kad jie kazko nepadaro aiksteje? Kodel ten isamiai analizuojamas ju zaidimas, igudziai, tobulejimas, o pas mus ziniasklaida dazniausiai teseka visokias pasakas. Kodel negalit paimt ir parasyti, kad krepsinio mokyklose neismoko net elementariai kamuolio varinetis, kad fizinio parengimo treneriai is zaideju padaro kazkokius drapokus medzius ir pan.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 20:42
232
http://www.facebook.com/Bazarinam paspaudziam LIKE jei nesunku !
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 20:22
To rinktines vadovams
Reikia naujo trenerio. Kazlauskas, kazkada Zalgiri atvede i virsune, cska tai pat , tai dabar laikas rinktine kad atvestu ant pakylos. Gal yra ir daugiau karvedziu, ne man sprest. VISKAS PRASIDEDA NUO KARVEDZIO. O SPORTE GERAS KARVEDYS YRA TRENERIS. ATEINA LAIKAS KAI KARVEDZIAI ISISKVEPIA, TADA KARIAUNA IRGI PABYRA. KAIP MANOT AR SPARTIECIAI BE KARVEDZIO BUTU KA NORS NUVEIKE ? MANAU KIEKVIENAS GALI ATSAKYTI LABAI LOGISKU IR PAPRASTU ATSAKYMU, NEBUKIME NAIVUS IR SVAJOJANTYS. VISUR TAIP: KARE, VERSLE IR ZINOMA SPORTE. TIKIUOSI LKF PRIIMS PROTINGA SPRENDIMA IR I SLOVENIJA ZINGSNIUOSIME SU RIMTA IR KOVINGA KARIAUNA. SEKMES
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 20:08
Patiko kažkurio komentatoriaus mintys, kuris sureagavo į mano komentarą. Taip, pikenrolo mechanizmas buvo lyg ir nieko, bet nebuvo išpildomas. Taigi, puolimą vis tiek vadinu skurdžiu, lėtu ir be minčių.

Buvau rašęs apie rinktinės ateitį, bet trumpai. Todėl norėčiau savo mintis pratęsti. Daugelis čia mėgsta dėlioti sudėtis. Tai yra puiku, nes kiekvienas turi kažkokią viziją. Daugelis juos peikia, nes jie nėra treneriai ir tik treneriai nuspręs kas žais. Bet jie bent jau kažkiek domisi krepšiniu iš vidaus, o ne mėgaujasi vien tik pateikiamu produktu "ant lėkštutės"(šį variantą pritaikyčiau sau futbolo atžvilgiu). Kaip jau sakiau, nereikia prisirinkti 20 žaidėjų ir juos atmetinėti. Šis K.Kemzūros sprendimas nepatiko tiek man, tiek mano šeimos žmogui, bet jau toks trenerio darbas - visiems neįtiksi. Kokius kandidatus(o tiksliau - viena koja rinktinėje esančius žaidėjus) į rinktinę norėčiau matyti:

Įžaidėjo pozicija - M.Kalnietis, T.Delininkaitis. Na, tiesiog neturime iš ko rinktis, tačiau žinome, jog šis derinys puikiai atbuvo 2010 metais. Daugelis sako, kad sėkmė Turkijoje yra atsitiktinumas, bet aš taip nemanau. Vėlesnės nesėkmės yra kaltos ne dėl trenerio, o dėl... iš dalies - žaidėjų alkio ir iš dalies trenerio nenušlifuotos vizijos(nesumaišykite su tuo, kad treneris kaltas, kalta - vizija). Vizija nenušlifuota, nes nebuvo suderinamumo tarp žaidėjų(matomai kartų kratinys pasidarbavo iš peties). 2010 metų branduolį tiesiog reikėjo dar labiau nušlifuoti - pridėti Motiejūną(o jis šanso negavo iki šiol, o trečiąkart nenorėjo būti atmestas ir likti prie suskilusios geldos).

Atakuojančio gynėjo pozicija(ne, prie "Įžaidėjo" pozicijos kiek nugrybavau užbaigdamas apie aukštaūgius, bet viena tema veda prie kitos). M.Pocius, M.Gecevičius, R.Seibutis. Kalkite mane prie kryžiaus(Nesėkmių nešamo G.Krapiko žodžiais), bet žaidėjai tokie, kurie lošia kuo aukštesniame lygyje. Nepakvietimas Gecevičiaus, o Juškevičiaus pakvietimas iš dalies man yra kiek nesuprantamas. Nors Adas žaidžia išties gerai, bet lygiu prie Gecevičiaus gali prisiartinti tik 1-2 sezonų bėgyje ir turės lošti sėkmingai, o ne tik "būti" Žalgiryje. Dėl Dulkio dar nežinau ką pasakyti, jam irgi reiktų įrodyti pajėgumą per 1-2 sezonus, nepaisant jo žaidimo kokybės NCAA čempionate.

Lengvasis kraštas. J.Mačiulis, S.Jasaitis, M.Kuzminskas. Dėl Jasaičio nesu dar tikras, labai jau banguotas ir sunkiai vertinamas žaidėjas, sezonas parodys. Jis žaidėjas, kuris yra tarpe tarp "senių" ir "greitojo jaunimo". Kuzminskui reikia būtent šiame sezone įrodyti vertę, jei ne - teks kitų pozicijų žaidėjus statyti į nepatogią padėtį, jei pritrūktų žaidėjų. Didžiausia nebėda šiuo atvėju - L.Kleizai, kuris NBA pastoviai žaidžia lengvajame krašte(G.Karlas jį varijuodavo ir SG,PF pozicijose).

Sunkusis kraštas. L.Kleiza, D.Motiejūnas, P.Jankūnas. Motiejūną reikia imti be kalbų. Nemačiau nė vieno rinktinėje žaidėjo šiemet, kuris turėtų įgūdžių užpulti visais būdais. Jei Donatas žaidžia rinktinėje, Liną geriausia perstatyti į SF(kaip jau minėjau) ir keisti jį Mačiuliu arba daryti iš Lino "šeštąjį žaidėją"(praeityje juo buvo ir Šiškauskas, keisdamas tiek Macijauską, tiek Štombergą, o Ispanijos rinktinėje buvo tokia variacija tarp Navarro, Fernandezo ir Jimenezo, kurie yra grynai identiški mano išvardintiems). Jankūnas įnešė gynybos ir sujudimo šiais metais.

Toliau, centro pozicija. Čia kiek kebliau. J.Valančiūnas, R.Javtokas(jei dar žais). Jonas PRIVALO šiemet išmokti bent tiek, kiek Mozgovas išmoko per 1-2 sezonus. Į tą "išmokymą" įena IQ, puolimo arsenalas, protinga gynyba(vėl IQ) ir fizinių savybių lavinimas(šuolis, jėga+masė ir pan.). Sakiau "kebliau", nes neaišku dėl Roberto. Iš dalies jis geras - gerai ginasi, bet iš dalies blogas - žinome jo "sugebėjimus" sugauti kamuolį(vėlgi nemaišykite kritikos su pamazgų pylimu). Tą patį "kebliau" galėčiau pakeisti žodžiu "nebėda". Jonui prisėdus ant suolo, startinis puolėjas D.Motiejūnas pereina į centrą(nebus jam bėdų maudyti klaidinančiais judesiais slunkius), o startinis lengvas Kleiza pereina į sunkų.

Kalbant apie vyr. trenerį, nemanau, kad Kezmūra galėtų imponuoti kitais metais. Nemanau, kad J.Kazlauskas grįš, todėl matau tik du variantus - R.Kurtinaitį ir T.Pačėsą. Pačėsui dar viskas priešaky, patinka metodika, todėl jis gali būti ateityje dar geresnis(kaip ir tas pats Kęstutis), o Rimas gali būti tas, kuris šiai dienai yra pats geriausias variantas. Tikrai nemanau, kad su juo rinktinė patirtų fiasko ar panašiai(ypač tai dažnai girdžiu ir Žalgirio fanų pusės, nors pats palaikau Žalgirį), su juo galima versti nemenkus kalnus.

Žinoma, lengva kalbėti apie viską iš šalies, bet yra visokių susidariusių minčių ir išvadų. Tai tiek.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 19:35
Su keliais momentais pilnai sutikčiau, akivaizdžiai tikėjomės apibėgti, tačiau dažni keitimai laukto rezultato neatnešė, nes tiesiog naujai ėjęs žmogus nerasdavo savo vietos aikštelėje. Gal net tiksliau apibrėžiant reiktu minėti kad nebuvo to ritmo į kurį įsilieti, nes arba turėjom puolimą ir visos pajėgos kaip nors apsiginti, arba eina gynyba bet puolimas stovi. taip pat lyderis, mes jau senai laukiame kol kas prisiims šią naštą, tačiau jau kelintas čempionatas visi jos kratosi. Reiktu daryti išvadas.

Tačiau kalbos apie kartų konfliktus,laužtos iš piršto. Problema ne senių dedovčina ar nepasitikėjimas jaunais, o pats reikalas kad niekas nepalošia. Pamenat šioje olimpiadoje, kad kuris krepšininkas sužaistu savo karjeros rungtynes? Ne. Tas pats ir su keistais keitimais. Na jei reikia pergalės, bet matai kad Valančiūnas kaip rėtis ir dar puolime iš jo nulis naudos, tai ar tikrai jo reikia? Ypač kai mažesni pasirodė mobilesni, tiek geriau rinko taškus tiek ne ką blogiau net po varžovų krepšiais atsikovodavo kamuolius.

Verta atskiro paminėjimo ir rinkimosi sistema. Bepigu peikti ją kai turime aiškius žaidėjus, bet kai yra skylių ir jas reikia kažkuo kamšyti, tai tikrai reikia gerai ir dirbti. Pamenat kai nežaidė Šaras, o nesinorėjo likti vien su Kalniečiu? Ką tada daryti, mesti burtus ir tikėtis kad pasirinktas žaidėjas įsižais, užuot davus šansą keliems, ir rinktis iš jų geresnį? Nebuvo gi tokio cirko kaip Butatuto laikais, kai paskutinę savaitę dar po 15 žaidėjų rinktinė vežiodavosi.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 18:26
Manau kad Jasikeviciaus zaidimui sioj olimpiadoj labiausiai trukde amzius ir emocijos. Saras yra emocingas zaidejas, ji i prieki veda jo karstas mentalitetas. Ypac tai pabreztina kai jis zaidzia uz Lietuva, nes jam tai reiskia labai daug, jis visada nori versti kalnus ir nugaleti. Anksciau tos emocijos budavo geras dalykas, nes jis turejo daugiau sveikatos, greicio. Tuo tarpu dabar jo noras karstosiomis kazka nuveikti atsisuko pries ji ir visa rinktine. Tokio amziaus Sarui reikia zaisti galva, o ne emocijomis. Manau del to jis ir turejo daug geresni klubini sezona, nes ten jis budavo saltakraujiskesnis ir aisku dar jegu daugiau buvo like.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 18:23
jur
Pas mus tik daug kalbama ir rekiama , kad esame krepsinio salis . Pasigendu televizijose laidu apie krepsini , diskusiju kaip pvz : Italijos , Anglijos , Ispanijos ar Vokietijos futbole , pries kiekvienas rungtynes susirenka exspertai , zurnalistai buve zaidejai , treneriai ir diskutuoja , analizuoja varzovu stipriasias ir silpnasias puses , ka galima priespastatyti ir ko deretu vengti , perziurinejami video ir tt. Paskuti karta tokius dalykus Lietuvoje atsimenu kai Zalgiris laimejo eurolyga ir metai pries tai kai laimejo euro taure , buvo laida euroliga , tai po to nieko panasaus nesame tureje , nors bandymu buvo . Dabar net nera jokiu krepsinio laidu .
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 18:03
4
Niekam tikęs straipsnis.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 17:29
raptors
as manau,kad nereikialabailiudeti,kad nepapuoleme i pusfinali,juk neimanoma visad zaisti taip,kaip zaideme tose olimpiadose,kai laimejome bronza,ir juk tuo metu butent,mes laimedavome pries komandas,kurios privaledavo po ketvirtfinalio vykti namo.dabar mums taip ivyko,kad anksciau nei iprasta baigeme pasirodyma olimpinese zaidynese.reikia ziureti i teigiamus dalykus,kurie buvo sioje olimpiadoje: jasikevicius,songaila ir kaukenas tiek metu zaisdami rinktineje,tiek vasaru praleide ne su savo seimomis zaide siose olimpinese zaidynese,ir tai buvo ju paskutines vasaros su rinktine - aciu jiems uz pergales,ir nesmerkime uz pralaimejimus.siuos krepsininkus pakeis jauni zaidejai,vyksta rintintines kartu kaita,kuri prasidejusi ir serbijos,ir vokietijos,ir slovenijos,ir kroatijos rinktinese.rusijos komanda surinkta stipri,kuri dar gales sia sudetimi zaisti kitoje olimpiadoje,taciau po kitos olimpiados rusijos komandoje vyks zaideju karta,i ju vietas ateis jaunimas,kuris nera toks talentingas kaip Lietuvos,pamineti galima tik dabar zaidzianti shved'a,o kiti bus- karasiov,kulagin,kurie tikrai siuo metu yra labai zali,ir jiems reikes laiko,kad subrestu krepsinyje.tuo tarpu,pas mus rinktineje krepsinio karta pasipildo jau dabar.ir nera taip,kad reikia keisti visa musu dabartine rinktine,paiurekite,sioje rinktineje jau zaidzia kalnietis,pocius,maciulis,seibutis,jasaitis,kavaliauskas,valanciunas,jankunas,i bendra sarasa pridekime juskeviciu,kuzminska(butu gerai,kad jis greiciau tobuletu,nes dabar jis stovi vietoje),dulki,motiejuna,cizauska,ulanova,redika,skuca,domanta saboni(labai perspektyvus,gerai kovojantis del kamuoliu,siemet pasaulio pirmenybese jis vidutiniskai atkovodavo po 14 kamuoliu,ir pelnydavo taip pat taskus,jam reikia labai padirbeti ties baudos metimais,nes cia yra jo silpnumas,bet tai yra pataisoma,reikia galbut pakeisti baudu metimo technika,padirbeti su krepsinio treneriais,jo ugis 205 cm dabar,taciau jis dar gali ugtelti,priaugs raumenu ir bus didelis pliusas ateities rinktinei.kiekvienais metais gali sublizgeti,o treneriu ir skautu dabar juos pastebeti.jaunu geru krepsininku turime,ir manau,kad galima suburti jauna,ambicinga,greita rinktine,net jei reiketu paaukoti pora metu rrinktines susizaidimui,nera jokios bedos,taciau ateityje si naujoji rinktine galetu ilgam ateiti i krepsinio pasauli,tad tikrai bus tu pergaliu,tik reikia buti kantrybeje.pergales neimanomos be pralaimejimu,viskas reikia laiko.motiejunas su valanciunu ir kleiza bus nba krepsininkai,reikia kad juos nekamuotu traumos,valanciunas su motiejunu igis nba patirties ir rinktineitikrai labai bus naudingi,o tada paziuresime,kaip sustipreje valanciunas su motiejunu po krepsiu tvarkysis su tuo paciu mozgovu,senuku kirilenko,kaun'u(kuris kaip nepataike baudu,taipir nepataikys:),chriapa irgi bus senukas,taip kad paziuresime,koks bus vaizdas,o vaizdas bus tikrai liudnas rusams - jie dziaugiasi dabar,tai yra ju laikas olimpiadoje,jie zaidzia stipriai,protingai,kovongai ir nusipelne buti prizininkais,o galbut,jei viskas sekmingai susiklostytu,galbut ir iveikti jav rinktine rusai sioje olimpiadoje galetu.:)

kemzura kaip vyriausias treneris kuo puikiausiai gali toliau dirbti su rinktine,o jeigu krepsinio federacija nores keisti treneri,tai tikrai turime geru treneriu,verta pamineti- pacesa,kurtinaiti,kazlauska.taip kad,krepsinio ateiti turime,su kantrybe,isstudijave visas klaidas,subure gera treneriu staba,surinke jauna ambicinga komanda,galime siekti pergaliu,ir jos tikrai bus ateityje!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 17:20
Autoriui
Autoriau- tu debilas!!! Atleiskit, bet ar ne tas pats autorius jautesi komandos dalim, Kai mes kazka "iskrusom"??? O dabar? Debilu debilas tu autoriau!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 17:11
komandoje turi atsirasti tvarka ir hierarchija. jei viskas ok tai priekį turėsime tikrai gerą

Valančiūnas, Motiejūnas, Jankūnas, Kleiza, ko gero reikia nebelaukti ir traukti Domantą Sabonį (reikia "daryti" iš jo kašiorą, reikia žiūrėti ir į jaunus atsirandančius. Puolėjai Katelynas, Mačiulis, Kuzia, Pocius, Šeškus, Redikas, Ulanovas, gynėjai Kalnas, Čižauskas, Juškevičius, Seibutis, Gecas....yra tikrai žaidėjų tereikia surinkti treenrių kolektyvą. Tarkime Kurtis, Choma, Pačėsas, arba Kazlas, Choma, Maksvytis... reikia trenerių štabo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 16:55
Ramūnas
Nekovos dėl 5-8, nes olimpiadoje nekovojama - suskirstoma pagal nuopelnus - mes likome 8.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 16:53
sa
o tai del 5 8 vietu nebekovos??
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 16:40
Ramūnas
Treneriai pagal eiliškumą:

1. J. Kazlauskas;

2. K. Maskvytis;

3. R. Kurtinaitis;

4. T. Pačėsas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-08-09 16:35
GVS
Kalciausias Kemzura,nesugebejes surinkti reikiamu zaideju rinktinei,jo vadovavimas,keitimas zaideju ,ismusimas ju is ritmo,kas pasimate labai su Rusija,Delninkaitis sitoje rinktineje butu geriau uz Seibuti,nes vis tiek jautesi traumos pasekmes,kodel nekviestas Katelynas,jeigu tiek daug kviecia zaideju i rinktine,praktiskai reikejo apsistuoti maxsimum su kokiais14-15 zaideju nedaugiau,kai Kemzura pradejp klausyti visokiu patareju pradedant,nezinia ka rinktineje veikianiu Kuncaiciu,sitas zlugimas buvo matomas jau Europos cempionate,kai suluzo Kemzura besiklausydamas visokiu patarimu,gaila,kai i rtinktine nepapuola reikalingi zaidejai,o imami,tie kam geriau tinka,Turkijoje zaidejai buvo alkani ir noriai kovesi,pririnko seniu,o ypac Saras susiko rinktine,per sunku zaisti,taip jis jau savo atidave,ka jis ten padare tik aibe klaidu,Kalnietis buvo nusodintas,nes Saras kaltas niekada nebuna ir bliauna ant visu ,vadovauja uz treneri,kur D.Motiejunas,K.Lavrinovicius,centru nebuvimas,paimtas A.Kavaliauskas dar per silpnas,bet suzaide pagal savo galymibes,tai reikia pasimokyti is tu klaidu,rinktine padare ka galejo,jiems neuzteko jegu ir gero vadovavimo is treneriu puses,rinktine reikia jauninti ir ruostis ateities kovoms,laikas sustatys viska i savo vietas,taigi sekmes ateityje ir pergaliu rinktinei,mes su jumis!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 5  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 92

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.