Jaunimo rinktinę įveikė latvės

2006-06-17 23:13
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Europos jaunimo (U20) merginų čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė Latvijos sustinėje sužaidė draugiškas rungtynes su Latvijos jaunimo rinktine.

Visas rungtynes atsilikusios lietuvaitės mačo pabaigoje sugebėjo pasivyti varžoves, tačiau persverti rezultatui joms pritrūko laiko. Aikštės šeimininkės šventė pergalę 69:64 (17:14, 30:18, 11:12, 11:20).

Latvės į priekį išsiveržė nuo rungtynių pradžios. Per pirmąsias tris minutes jos surinko 6 taškus, o savo krepšį išlaikė „sausą“.

Lietuvaitėms buvo pavykę sumažinti skirtumą iki minimumo (10:11), o antrojo kėlinio pradžioje jos išlygino rezultatą (21:21), tačiau netrukus aikštės šeimininkės spurtavo 19:5 ir įgijo solidžią persvarą.

Lietuvaitėms skirtumo sumažinti niekaip nesisekė, o ketvirtojo kėlinio pradžioje Latvijos rinktinė įgijo didžiausią - 20 taškų persvarą. Atrodė, kad mačas baigsis solidžia Latvijos rinktinės persvara, tačiau netrukus lietuvaitės ėmė vytis varžoves.

Po Gretos Lukšytės ir Giedrės Kirstukaitės tritaškių lietuvaitės sumažino skirtumą iki 10 (55:65). Latvių žaidimas ėmė byrėti, o situacija aikštelėje nepasikeitė ir po dviejų aikštės šeimininkių trenerio paprašytų minutės pertraukėlių.

Likus žaisti vieną minutę Agneta Morkūnaitė dvitaškiu sušvelnino rezultatą iki minimumo (64:65), tačiau netrukus latvėms pavyko susigrąžinti 3 taškų persvarą.

Lietuvos rinktinė dar galėjo išlyginti rezultatą, tačiau per paskutinę ataką, iki rungtynių pabaigos likus 11 sekundžių suklydo, o latvės pergalės iš rankų nebepaleido.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Giedrė Kirstukaitė, pelniusi 19 taškų (5/6 tritaškių). Laima Rickevičiūtė surinko 14, Greta Lukšytė 10, Laura Rakutytė 9, Julita Bungaitė 6, Agneta Morkūnaitė 4, Indrė Kalnutytė 1, Lina Mažeikaitė 1 tašką. Pasižymėti nepavyko Julijai Šarkauskaitei, Simonai Petronytei ir Saulei Kontautaitei.

Vyriausioji Lietuvos rinktinės trenerė Rasa Kreivytė po rungtynių džiaugėsi, kad jos auklėtinėms pavyko panaikinti didžiulį deficitą. „Džiugu, kad galime kovoti su Europos čempionato A lygoje rungtyniaujančia Latvijos rinktine“, - sakė Kreivytė.

Lietuvos jaunimo (U20) merginų rinktinė kovos Europos čempionato B lygos varžybose, kurios vyks Druskininkuose liepos 7-16 dienomis.