Majamio „Heat“ visiškai išnaudojo savo aikštės pranašumą. Pralaimėję pirmąsias dvejas NBA finalo rungtynes išvykoje, sugrįžę į savo aikštę Majamio krepšininkai iškovojo tris pergales iš eilės ir nuo NBA čempionų titulo juos skiria vienas laimėjimas. Laimėjimas, kurį teks pasiekti išvykoje.

Penktosiose NBA finalo rungtynėse „Heat“ namie po pratęsimo 101:100 (24:21, 19:30, 27:20, 23:22, 8:7) įveikė Dalaso „Mavericks“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3-2. Šeštosios ir, jei prireiks, septintosios serijos rungtynės bus žaidžiamos Dalase.

Pergalę Majamio ekipai lėmė du taiklūs Dwyane‘o Wade‘o baudų metimai iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 1,9 sekundes. Jis niekais pavertė taiklų Dirko Nowitzki dvitaškį, kuris „Mavs“ išvedė į priekį iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 9 sekundes.

Tiesa, Wade‘ui metant baudas, savo žodį tarė ir teisėjai. Po pirmo taiklaus baudos metimo teisėjai suteikė „Mavericks“ ekipai minutės pertraukėlę, nors treneris Avery Johnsonas šaukė, kad pertraukėlės nori po antro metimo. Treneris nenorėjo pertraukėlės po pirmojo metimo, nes tai atimtų galimybę vėliau išsimesti kamuolį iš varžovų aikštės pusės.

Nepaisaydami stratego šūksnių, arbitrai liepė eiti pasitarti, nes minutės pertraukėlė jau buvo suteikta. Po pasitarimo Wade‘as įmetė antrą metimą ir „Mavericks“ kamuolį turėjo grąžinti iš už galinės linijos, todėl paskutinis metimas buvo neparuoštas ir „Heat“ šventė pergalę.

„Parodėme, kad pertraukėlę imsime po antro metimo. Tokių situacijų yra buvę gal milijonas. Tačiau jie kažkodėl nusprendė, kad mes pertraukėlės norime po pirmo metimo“, - po rungtynių apgailestavo Johnsonas.

Dalaso ekipą šiose rungtynėse vėl labiausiai skriaudė Wade‘as. Jis nesustabdomas tapo ketvirtajame kėlinyje, per kurį pelnė 17 taškų. Po jo metimo iki kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei minutę „Heat“ pirmavo 91:89.

Tačiau kitoje atakoje Nowitzki pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą, o po netaiklios Wade‘o atakos tas pats Nowitzki pritraukė prie savęs tris gynėjus ir atmetė kamuolį po krepšiu Erickui Dampierui. Šiam beliko įdėti kamuolį iš viršaus ir likus žaisti 10 sekundžių „Mavericks“ pirmavo 93:91.

Šiuo atsakingu momentu vėl sužibo Wade‘as. Prasiveržęs po krepšiu jis pataikė metimą nuo lentos ir išplėšė pratęsimą. Iš viso rungtynėse pelnęs 43 taškus jis pasiekė asmeninį atkrintamųjų varžybų rezultatyvumo rekordą.

„Mavericks“: Jasonas Terry 35 taškai, Joshas Howardas 25 (10 atkovotų kamuolių), Dirkas Nowitzki 20.

„Heat“: Dwyane‘as Wade‘as 43 (21/25 baudų metimai), Shaquille‘as O‘Nealas 18 (12 atk. kam., 2/12 baudų), Jamesas Posey 10.

Jei „Mavericks“ iškovos kitas dvi pergales, ji taps pirma komanda nuo 1955 metų, NBA finaluose laimėjusia visas rungtynes namie.

šiąnakt šeštos, jei prireiks septintų - naktį iš ketvirtadienio į penktadienį
2006-06-20
vanexxel: as bent jau tikrai niekur nedingsiu, beto nereiks niekur dingt nes laimes maavs.
p.s. gal zinot kada losia vel?
2006-06-20
Ben_Wallas nepabek is komentaru po 6 rungtyniu ok? nes manau kai gaus dalasas vel visi jo fanai kazkur dings su savo drasiais teiginiais