Lietuvos jaunučiai antrą kartą įveikė rusus

2006-06-23 23:56
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Europos jaunučių (U16) čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė per draugiškas rungtynes antrą kartą 87:77 (16:19, 30:18, 21:13, 20:27) nugalėjo bendraamžius iš Rusijos. Pirmąjį ketvirtadienį (06.22) Vilniuje vykusį mačą lietuviai laimėjo 77:66.

Aikštelės šeimininkai rusams pirmauti leido tik rungtynių pradžioje (0:7). Vėliau Lietuvos rinktinė ėmė mažinti skirtumą ir antrojo kėlinuko pradžioje išsiveržė į priekį.

Vėliau Lietuvos rinktinė galutinai perėmė iniciatyvą ir po trijų kėlinių jau buvo įgijusi solidų 17 taškų pranašumą.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Marius Meiliūnas, pelnęs 16 taškų. Donatas Motiejūnas surinko 13, Mindaugas Markevičius įmetė 12, Gediminas Bertašius 11, o Julius Pečiulevičius 10, Julius Jautakis, Martynas Bareika ir Rytis Vaitiekaitis surinko po 6, Matas Sapiega – 3, Tautvydas Šležas – 2, Rokas Jukonis ir Deividas Girdvila įmetė po 1 tašką.

Vis dėlto šią pergalę lietuviams apkartino pagrindinio komandos vidurio puolėjo trauma, dėl kurios jis turės praleisti Europos pirmenybes. Antrojo kėlinio pradžioje ore susidūręs su varžovu ant salės grindų krito ir kairiąją ranką susilaužė pagrindinis Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Tautvydas Šležas.

„Tai buvo vienintelis mūsų komandos vidurio puolėjas. Karolį Jaką ir Donatą Motiejūną aikštėje mes dažniausiai naudojame kaip sunkiuosius krašto puolėjus. Gaila, kad silpniausia rinktinėje vidurio puolėjų pozicija po šios traumos turės dar daugiau spragų",  tinklalapiui „BasketNews.lt" po rungtynių tvirtino vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Pocius.

Jis pridūrė, kad Europos pirmenybių grupės varžybose, kuriose lietuvių varžovai bus Graikijos, Kroatijos bei Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkai, lietuviams bus labai sunku.