Jasilionis: „Nėra to, ko Bahreino žaidėjai nežinotų apie Lietuvos krepšinį“ (audio)

2012-09-11 15:13
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Aurimas Jasilionis stebi bahreiniečių treniruotę Nuotr.:
Ne vienerius metus su Bahreino klubais dirbęs Mindaugas Lukošius šią vasarą stojo prie nacionalinės komandos vairo Nuotr.:
Aurimas Jasilionis tapo Bahreino rinktinės antruoju treneriu Nuotr.:
Aurimas Jasilionis ir Mindaugas Lukošius vadovauja Bahreino rinktinės pratyboms Nuotr.:
Aurimas Jasilionis su Bahreino rinktine dalyvaus Azijos taurės varžybose Nuotr.:
Aurimas Jasilionis stebi bahreiniečių treniruotę Nuotr.:
Ne vienerius metus su Bahreino klubais dirbęs Mindaugas Lukošius šią vasarą stojo prie nacionalinės komandos vairo Nuotr.:
Aurimas Jasilionis tapo Bahreino rinktinės antruoju treneriu Nuotr.:
Aurimas Jasilionis ir Mindaugas Lukošius vadovauja Bahreino rinktinės pratyboms Nuotr.:
Aurimas Jasilionis su Bahreino rinktine dalyvaus Azijos taurės varžybose Nuotr.:

Bahreino rinktinės antruoju treneriu tapusį Aurimą Jasilionį nustebino vietinių gyventojų susidomėjimas krepšiniu.

Persijos įlankoje lietuvis talkina nacionalinės komandos vyriausiajam treneriui Mindaugui Lukošiui ir viliasi iškovoti Arabijos šalių čempionato auksą.

„BasketNews.lt radijo“ laidoje Jasilionis papasakojo Bahreino krepšinio lygį ir sudarytas darbo sąlygas.  

– Ką veikiate egzotiškame Bahreine?   „BasketNews.lt radijas“ paklausė Jasilionio. 
– Tai jau tikrai, kad egzotiškame. Čia atvykau su gerai Lietuvoje žinomu treneriu Mindaugu Lukošiumi ir jau maždaug mėnesį treniruojame nacionalinę Bahreino vyrų rinktinę.

– Bahreinas nėra krepšinio šalis? 
– Tiesą sakant, čia važiuodamas galvojau lygiai taip pat. Netikėjau, kad tokioje atokioje šalyje dar ir krepšinis yra žaidžiamas. Atvykęs čia nustebau - žmonės renkasi į sales ir krepšinį mylį ne mažiau, nei mes Lietuvoje.

– Kaip gavote pasiūlymą treniruoti šią rinktinę?
– Treneris Lukošius sulaukė skambučio iš Bahreino krepšinio federacijos, kadangi jis jau yra buvęs šioje šalyje ir jį čia gerai žino. Jam reikėjo pagalbos ir taip sulaukiau Lukošiaus pasiūlymo dirbti kartu. 

– Kodėl Bahreino federacija kreipėsi į lietuvius? Ar jie neturi savo specialistų?
– Bahreino žmonės labai puikiai pažįsta Lietuvos krepšinio specialistus. Mūsų šalis visame pasaulyje garsėja krepšiniu. Būtent todėl jų pasirinkimas buvo toks.

– Koks vietinių krepšininkų lygis?
– Viskas pas juos čia tikrai neblogai išvystyta. Jie turi tikrai neblogų trenerių, atvykusių iš visų pasaulio šalių  JAV, Serbijos ir kitų. Yra ir tikrai neblogai paruoštų krepšininkų Bahreino lygoje.

– Kaip išvystyta krepšinio infrastruktūra?
– Man tai buvo dar viena didelė staigmena. Jie turi tikrai didelius sporto kompleksus, geras sales ir stengiasi išvystyti šią sritį dar labiau. Arenoje, kurioje mes dabar treniruojamės, telpa apie 3000 žiūrovų. Jų mastu ir lygiu tai yra tikrai labai daug.

– Kokie pagrindiai darbo skirtumai, lyginant su Lietuva, jus pasitiko Bahreine?
– Labai smagu, kad Bahreino krepšinio federacija sudarė nuostabias sąlygas tiek gyventi, tiek produktyviai dirbti. Mane labai maloniai nustebino tai, kaip čia rūpinamasi žmonėmis. Taip pat krepšininkai, kurie netgi išsižioję gaudo kiekvieną tavo mintį, pastabą ir stengiasi tobulėti kiekvienoje treniruotėje. 

– Ar krepšininkams didelį įspūdį palieka tai, kad juos treniruoja specialistai iš krepšinio valstybės?
– Taip, jie jaučia labai didelę pagarbą Lietuvos krepšiniui ir tikrai gerai žino mūsų šalį ir jos pasiekimus krepšinio pasaulyje. Jie viską žino ir seka naujienas. Ypatingai puikiai jie žino mūsų NBA žaidėjus. Taip pat Bahreino krepšininkai seka Eurolygos rungtynes. Nėra to, ko jie nežinotų apie Lietuvos krepšinį. Krepšininkai Bahreine uoliai stengiasi, yra labai žingeidūs. Jie turi gerą krepšinio perspektyvą.

– Kokiame čempionate varžysis Bahreinas?
– Mes dabar ruošiamės Arabų šalių čempionatui, kuriame dalyvaus Jungtinių Arabų Emiratų, Kataro, Saudo Arabijos, Omano ir Bahreino rinktinės. Čempionų titulas garantuoja dalyvavimą pasaulio čempionate. Atvykome čia kovoti tik dėl čempionų titulo. Apie nieką kitą net negalvojame. Bahreino federaciją taip pat tenkina tik pirmoji vieta.

– Ar jau teko žaisti draugiškų rungtynių?
– Norėjome surengti stovyklą Lietuvoje, bet negavome vizų. Ten norėjome sužaisti penkerias kontrolines rungtynes. Vėliau susitarėme su Serbijos federacija, kuri sutvarkė vizų reikalus. Išvykstame rugsėjo 13 dieną ir ten sužaisime penkerias rungtynes. Žaisime su aukšto lygio Serbijos ir Vokietijos komandomis. 

– Ar jau spėjote pats adaptuotis Bahreine? Kas sunkiausia? 
– Sunkiausia yra alinantis karštis. Nuo pat ryto čia spigina saulutė ir kepina 40 laipsnių karštis. Ir taip kiekvieną dieną. Tai visiškai kitoks karštis, nei būna Lietuvoje. Tik atvažiavęs pagalvojau, kad papuoliau į pirtį, bet su kiekviena diena apsipratau. Dabar jau netgi smagu išeiti į lauką ir ten pabūti. Visur yra įrengti oro kondicionieriai, todėl patalpose problemų nekyla. 

– Ar atsivežėte šeimos narių į Bahreiną?
– Kol kas ne, bet jie žada atvykti.

– Kaip pasikeitė mitybos įpročiai?
– Su Lukošiumi teko dirbti Libane, todėl galiu pasakyti, kad maisto kultūra yra labai išvystyta. Mes čia tikrai nebadaujame. Mėgaujamės įvairiausių šalių virtuve  ko tik širdis pageidauja. 

– Kaip pats jaučiatės, sulaukęs pasiūlymo dirbti su Bahreino rinktine?
– Kaip ir minėjau, esu dėkingas šios šalies federacijai, kuri sudarė puikias sąlygas dirbti ir tobulėti. Čia tikrai yra iš ko pasimokyti. Tai yra neįkainojama patirtis.

– Iš ko galima pasimokyti Bahreino krepšinyje?
– Tai yra visai kitokio pobūdžio krepšinis. Čia nėra didelio ūgio žaidėjai ir treneriams tenka prie to prisitaikyti. Reikia paruošti kitokias taktines schemas, sistemas. Tai didžiausias skirtumas.

– Su kokiais nesklandumais susidūrėte?
– Žmonės čia labai vėluoja. Jeigu susitarei susitikti vienu laiku, tai susitiksi valanda vėliau. Šiaip čia gyvena tikrai labai nuoširdūs ir intelektualūs žmonės. Jie visada pasiruošę padėti. Atvirai sakant, net negaliu sulyginti su lietuviais. 

– Aurimai, ar turėjote kitų pasiūlymų Lietuvoje ir kodėl pasirinkote pastarąjį?
– Pasakysiu taip, kad jeigu būtų pasirinkimas, vienareikšmiškai dirbčiau Lietuvoje. Tai - vienas didžiausių mano norų. Šiuo metu tokios galimybės nėra. Tikrai labai skiriasi ir finansiniai pasiūlymai. 

– Kiek kartų per dieną treniruojatės?
– Du kartus per dieną. Jie patys treniruodavosi vieną kartą per dieną. Kadangi tai yra nacionalinė rinktinė, mes dirbame daugiau. 

– Ar trenerio Lukošiaus adaptacija buvo tokia pat lengva?
– Jam galbūt ir dar lengviau, kadangi jis jau yra buvęs Bahreine praėjusiais metais, aplankęs daugelį vietų ir bendravęs su žmonėmis. Jam adaptuotis sekėsi greičiau. Kur tik žaidžiamas krepšinis, ten pabuvo ir lietuvis.

Interviu garso įrašas:

[audio=252]

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (12)
Bartas
Ypatingas. Teisingas. Talentingas. Jasilionis - Treneris iš didžiosios raidės.
2012-09-14
+1
Atsakyti
saunu
Buves mano treneris uz ji geresnis tik Samulenas,tikrai grieztas bet teisingas saunuolis, o is sabonio mokyklos treneriu ziuri visi kyla aukstyn,dziugu
2012-09-12
+2
Atsakyti
as
Kad Kleiza jo geriausias draugelis, pries tai as irgi girdejau, bet teko susipazinti su paciu Kleiza ir jo rato zmonemis ir pamaciau kaip tas kleiza ant jo stumia, zvengia is jo, tai toks ir draugelis :) be to, pazintis su kleiza cia tikrai neatvertu keliu, nemanau, kad cia jam kazkoks pasiekimas, kad pazinciu reiktu, juk ne su Ispanijos rinktine dirba...
2012-09-12
-4
Atsakyti
:D
Kiekvienas vazinetu po rinktines, jei pasonej turetu Lukosiu beveik gimine ir Kleiza geriausia draugeli :) ikistukas ir tiek
2012-09-12
+3
Atsakyti
Nezinomas
Bahreinas....viskas tuo pasakyta.....Kitas sezonas Mozambiko Kobros geluonies genties rinktine :) Ko esi vertas ta ir gauni :) Niekada nebuvo treneriu ir nebus. Aciu Dievui, kad pagaliau LKF gencechas susiprato ir ismete ji uz borto, nes geda dare Lietuvos jaunimo krepsiniui... Sekmes tau ragaujant pasaulio virtuviu ivairius patiekalus :)
2012-09-12
+1
Atsakyti
ignas
mane Jasilionis treniravo kai man buvo 12 metu. Dabar man 19 ir tikrai neesu turejes geresnio trenerio. labai grieztas, bet teisus... :)
2012-09-12
Atsakyti
Kaunas
kol Balciunas federacijoje; tai savus is LKKA ir iskaiso, baigsis darbas federacijoje, baigsis ir savu zmoniu prastumimai, nes naujieji stums kitus savus. Nematau nieko perspektyvaus Jasilionyje, kaip buvo vaiku treneris, toks ir liko, bobas patreniravo, nieko nepasieke, bet nosis vis labiau rieciasi

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-09-11
-1
Atsakyti
Anonimas
buvo puikus destytojas, tikrai yra geras treneris o dabar ir kolega ;)
2012-09-11
Atsakyti
Portorikas
Jasilionis treneris su milziniska perspektyva. Gali jo nemegt, bet pagarbos jis tikrai vertas. Baby Dusko Ivanovicius :) Tobuleja jis su kiekvienais metais, pradejo nuo vaiku ir taip kyla karjeros laiptais, tikiuosi viena diena daaugs iki EL komandos trenerio kostiumo(aisku ne XXXL dydzio)
2012-09-11
-1
Atsakyti
Labai įdomus interviu.
2012-09-11
+4
Atsakyti
2 VG
Vygantas Gr... NEzinojau kad jus ji vadinat Dusko :)
2012-09-11
-1
Atsakyti
VG
oj tas mano Dusko Ivanovicius....
2012-09-11
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.