Jaunimo merginų rinktinei vėl nepavyko įveikti lenkių

2006-06-26 00:58
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Europos jaunimo (U20) merginų čempionato B lygos varžyboms besirengiančiai Lietuvos rinktinei ir vėl nepavyko įveikti Europos čempionato A lygos varžybose rungtyniaujančių bendraamžių iš Lenkijos. Šį kartą lietuvaitės viešnioms iš Lenkijos po itin atkaklios kovos nusileido 84:86 (24:15, 20:27, 21:25, 19:19).

Mačo pabaigoje Lietuvos rinktinė turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau, aidint finalinei mačo sirenai, Gretos Lukšytės iš baudos aikštelės mestas kamuolys pašokinėjęs ant lanko į krepšį neįkrito.

Jau rungtynių pradžioje tapo aišku, kad visas 40 minučių aikštėje vyks itin atkakli kova. Po pirmųjų septynių taškas į tašką sužaistų minučių lietuvaitėms pavyko atitrūkti. Pirmojo kėlinio pabaigoje tritaškiais varžoves nubaudė Indrė Kalnutytė, Lukšytė ir Laura Rakutytė, o 9:0 spurtavusios lietuvaitės ketvirtį laimėjo 24:15.

Antrajame kėlinuke atakuoti krepšį geriau sekėsi lenkėms – joms pavyko pasivyti atitrūkusias lietuvaites ir prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė vos 2 taškai.

Trečiojo ketvirčio pradžią 13:0 laimėjusioms Lietuvos rinktinės žaidėjoms vėl buvo pavykę įgyti dviženklę persvarą (58:48), tačiau netrukus taiklių metimų kruša atsakiusios lenkės išlygino (58:58) ir persvėrė rezultatą (60:62).

Per paskutiniąsias minutes lietuvaitėms teko vytis nedidelį pranašumą turėjusias viešnias iš Lenkijos, tačiau rungtynių pabaigoje persvertas rezultatas pergalės iškovoti nepadėjo.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Greta Lukšytė, pelniusi 21 tašką (3/5 tritaškių). Indrė Kalnutytė surinko 12, Saulė Kontautaitė 11, Gintarė Petronytė 10, Giedrė Kirstukaitė 9, Laura Rakutytė 8 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Julita Bungaitė 6 (8 atk. kam.), Julija Šarkauskaitė 3, Simona Petronytė ir Ieva Šulskytė įmetė po 2 taškus.