Laurynas Samėnas varžovus bombardavo tolimais metimais
Šiaulių/Triobet“ (1-0) komandai užteko pusės kėlinio, jog nulemtų visą rungtynių rezultatą. Puikiai trečią ketvirtį sužaidę Gedimino Petrausko auklėtiniai sezoną Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) atidarė pergalingai.

Tarpsezonį daugiau nei pusę krepšininkų savo gretose pakeitę šiauliečiai savo žiūrovų akivaizdoje 77:63 (18:26, 15:16, 29:7, 15:14) įveikė ambicingus tikslus šį sezoną keliančią Panevėžio „Lietkabelio“ (0-1) ekipa.

Rungtynes galingiau pradėjo Gintaro Leonavičiaus treniruojama „Lietkabelio“ komanda, kuri net 27 minutes buvo priekyje. Visgi situacija aukštyn kojomis apsivertė žaidėjams grįžus po ilgosios pertraukos.

Sužaidus keturias minutes trečiame kėlinyje panevėžiečiai vis dar turėjo dviženklę persvarą (49:39), tačiau šeimininkai pelnė 23 taškus be atsako ir visam laikui perėmė iniciatyvą (62:49, 30-ąją min.).

Labiausiai prie šios pergalės prisidėjo po pertraukos vasarą į komandą grįžę krepšininkai – Laurynas Samėnas ir Aurimas Kieža. Atitinkamai jie pelnė 22 ir 18 taškų. Svarus indėlis į pergalę buvo ir komandos naujoko Lewiso Jacksono, kurio sąskaitoje 14 taškų ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

Visgi esminiai skirtumai Šiaulių ekipoje, lyginant su praėjusiu sezonu, yra pagerėjusi gynyba bei sumažėjęs klaidų skaičius. Mače su „Lietkabeliu“ šiauliečiai į savo krepšį praleido tik 63 taškus bei suklydo vos 10 kartų.

Tuo tarpu 2011-2012 m. sezone Antano Sireikos treniruojamai komandai oponentai vidutiniškai įmesdavo po 80,2 taško, o patys žaidėjai suklysdavo po 14,2 karto.

„Šiaulių/Triobet“: Laurynas Samėnas 22 (6/12 trit.), Aurimas Kieža 18 (7/8 dvit., 14 atk. kam., 5 blk.), Lewisas Jacksonas 14.

„Lietkabelis“: Gytis Sirutavičius 17 (1/6 dvit., 5/9 trit.), Kasparas Ciprusas 17 (8/9 dvit., 12 atk. kam.), Adomas Drungilas 9, Darius Griškėnas 7.

Gediminas Petrauskas („Šiaulių/Triobet“ ekipos vyr. treneris): „Sunku pasakyti, kodėl taip sunkiai įsibėgėjome. Mūsų komanda beveik nauja ir jauna, vaikinai šiek tiek jaudinosi. Kaip ir studentams, atrodo, mums pritrūko vienos nakties. Nesvarbu, kaip pradėjome rungtynes, svarbu, kokias padarėme išvadas.

Be abejo, pirmoji pergalė labai svarbi psichologiškai. Supraskite vieną dalyką – tai visiškai nauja komanda. Be kitai komandai paskolinto Klymo Artamonovo ir praėjusio sezono viduryje atvykusio Juliaus Juciko, ekipoje liko vienintelis Vitalijus Liutyčius. Treneris Pauliukėnas labai daug padeda pažinti tiek Julių, tiek Vitalijų.

„Lietkabelis“ man paliko gerą įspūdį. Tikėjomės, kad jie gerai žais ir žinojome, kad jie čia neatvažiavo mums atiduoti pergalės. Sunku pasakyti, kodėl jie taip prastai žaidė trečiajame kėlinyje. Žinoma, tam įtakos turėjo ir mūsų gynyba. Sustabdėme varžovus, o galbūt jie ir šiek tiek pavargo. Tačiau Panevėžio komanda tiek namie, tiek išvykoje nubaus ne vieną varžovę. Dabar jai vis dar trūksta susižaidimo.

Manau, šiemet LKL bus labai stipri, o ypač atkaklios kovos laukia komandų, kurios varžysis nuo trečios iki devintosios vietų.“

Laurynas Samėnas („Šiaulių Triobet“ ekipos gynėjas): „Prastai pradėjome rungtynes, nes prastai įvykdėme trenerio nurodymus. Varžovams pernelyg dažnai leidome atakuoti laisviems, todėl pirmus du kėlinius nežaidėme gerai. Galbūt, šiandien buvo antras mano gimtadienis (juokiasi, – Red.). Gerai jaučiausi visą dieną, žinojau, kad gerai sužaisime ir laimėsime.

„Lietkabelis“ paliko tikrai gerą įspūdį. Kovinga komanda, turi gerų žaidėjų. Be to, jie jauni ir talentingi. Komandai labai daug reiškia Gytis. Jis – ekipos variklis. Galbūt truputėlį iš vėžių išmušė tai, kad „Lietkabelis“ sėkmingai pradėjo rungtynes. Vis tik spėjome laiku susiimti, nepaleidome jų labai dideliu skirtumu ir ištaisėme visas savo klaidas.“

Gintaras Leonavičius („Lietkabelio“ ekipos vyr. treneris): „Rungtynes pradėjome labai sėkmingai, auklėtiniai gerai įvykdė mano nurodymus, tačiau vėliau ėmėme nepataikyti iš gerų padėčių, o šiauliečiai gerai bėgo į greitą puolimą. Jie pelnė labai daug lengvų taškų ir greitai susikrovė persvarą. Pernelyg pasitikėjome savo jėgomis, ypač po dviejų pirmųjų kėlinių, o vėliau pritrūkome tikslumo.

Gytis Sirutavičius („Lietkabelio“ ekipos gynėjas): „Treneris pasakė kaip buvo – mes nepelnydavome lengvų taškų iš po krepšio, o šiauliečiai tuo puikiai pasinaudojo. Jie kaip visuomet surinko pajėgią komandą.“

Atrinkti (0) Visi (35)
Kieza vakar kaip zveris zaide reiktu stelmaheriui parodyt jo statistika kodel praita sezona jo taip neisnaudojo o ekspermentava
2012-09-28
-2
zinau
atru-ins tuos lochelius namuose ceburiekai, tai jau tikrai ir dar maza nepasirodys
2012-09-28
opo
.. dovisui kad pas jus nera ka ispirkineti.jau viena pardavinejot palangai,bet ir tai netiko.nesidziaukit vienu fuksu
2012-09-28
+2
Įdomu kur dabar tie didieji komentatoriai kurie jau 100 proc. prognozavo LietKABELIO pergale prieš varžybas.. :D 23-0 spurtas jums nieko nesako? Ir tai tik pradžia jei krepšininkai nebus išpirkti kaip (bowlesas) su geresniais kontraktais, tai patikėkit manim šluosim visus kas pasipainios kelį :)
2012-09-28
-3
EREISapgailetini siauliai kaimu miestas :D vos kelis simtus ziurovu surinko negeda jums siauliai??? :D

Šiauliai-Ne vien krepšinio miestsas daunas mažas.Čia yra ir populiarus futbolas o jeigu kašio nemėgsta arba nenori eiti tai tegul neina, o tu iš kokio miesto esi? leliuku kaimo ar kaip?
2012-09-28
+6
JJ
Sireika, jau senai buvo issisemes Siauliuose, gerai, kad sia komanda pereme jaunas ir perspektyvus treneris
2012-09-28
+3
vidas
O ziuriu Petrauskas gerai isanalizavo savo buvusi zaidejai tik 2 taskelius surinko tas .. Liuks Siauliai taip ir toliau
2012-09-28
+3
2 tik SIauliai
Kiek bronzu praitus 2 metus laimejot ? ka tu cia sneki ? niekas nenori pasakyti kad praitu metu komanda bloga , tik lyginia statistika ...
2012-09-28
+2
Tik Siauliai
Daug kas jau pastebejo ,kad tokie palyginimai po vieneriu suzaistu rungtyniu yra visiska nepagarba ne tik buvusiam treneriui A.Sireikai, bet ir visai praeito sezono komandai. Kai irodysit simet, kad esat geresni, sugrazinsit bent viena bronza i Siaulius, kai nugalesit Zalgiri ir Ryta per viena sezona, va tada jau galesim kazka skaiciuot ir lygint, kas cia kur geriau. O kol kas tai dar dirbt ir dirbt, laimet ir laimet. Siaip sveikinu komanda su pirma pergale, kuri buvo labai reikalinga ir psichologiskai. Pirmieji 5 turai isties su iveikiamais varzovais, todel teigiamai vertinti sezono pradzia galesim tik tuomet kai lentele bus parasyta 5/0. Sekmes toliau.

P.S. Moore'as atrodo kaip krepsinio nezaides is gatves paimtas vyrukas. Tikiuosi atsigaus, supras kur randasi ir prisimins tuos gerus laikus kai tam savo Hofstros univere mete po 20 tasku ir kazka panasaus prades demonstruot Siauliuose. Dar labai geriau butu, kad butume portaluose ivardinti kaip "Siauliai", o ne "Siauliai/Triobet", tikrai slyksciai atrodo.
2012-09-27
+3
pzdc
cia lyginti rezultata su praeitu, tai yra mazu maziausiai kvaila.. tiek trenerio sireikos negerbimas, ir siaip kokios gali buti isvados po vieneriu varzybu...
2012-09-27
agirdi
Primeskit kaip Štelmahers buvo nusodines Kieža, jei jau pirmas oficialias rungtynes suzaide geriau nei praejusi visa sezona. Kieža 18 (7/8 dvit., 14 reb., 5 stl., 3 ast., 39 eff)
2012-09-27
„Šiaulių/Triobet“: taip slyksciai skamba...
2012-09-27
KIEZA tai ispudingai siandien -39 naud. balu!!! :0. Manau jisai nekarta si sezona taip pasiautys.

Sveikinimai Siauliams:)

Lietkabelis dar neparode suoliuko potencialo;)
2012-09-27
@ EREIS
apie ka tu cia?

1100 ziurovu darbo diena yra labai padorus skaicius, zinant, kad rungtynes prasideda nepatogiu laiku 18:00, o tokiu laiku nevisi zmones speja po darbu.

2012-09-27
-1
jo
kodel siauliu mazas biudzetas, norit pasakyti, kad lietkabelio didesnis. ka jus cia keliat tuos siaulius
2012-09-27
budulis
Siauliai ira Siauliai jie nekada nebus LKL dugne, visada ira gerbama komanda,ir net kai biudzetas kaip NKL ligio komandos vistiek parodo harakteri. TIK SIAULIAI!!!
2012-09-27
ką čia barsuko tėvas nupirko straipsnį , kad lygina praėjusio sezono Sireikos treniruoto šiaulių klubo statsus su šio sezono. Ir ant kiek turi būti daužtas kad lygintum praito viso sez stat su šio sez nors dar sužaistos tik 1 rungtynės ???

--
2012-09-27
+1
na ka smagu kad pradejom pergale ;] gaila , kad transliacija lb jau luzo nekazi ka isejo pastebet , bet gera pergale, o ir rezervu dar yra ;]