Lina Pikčiūtė vedė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandą į pergalę
Nuotr. A.Didžgalvis
Komandos naujokės ir veteranės duetas atvedė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (1-0) komandą į pirmąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL).

Lino Šalkaus auklėtinės išvykoje 78:71 (19:14, 15:15, 19:22, 25:20) po atkaklios kovos palaužė Ligitos Kinkevičienės vedama Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (0-1) ekipą.

Svečių gretose išsiskyrė šį sezoną komandą papildžiusi 30 metų Iveta Šalkauskė ir antrą sezoną ekipos marškinėlius vilkinti 31 metų Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, atitinkamai pelniusios 22 ir 24 taškus. Tuo tarpu „Sūduvos-Mantingos“ gretose nesustabdomai rungtyniavo 31 tašką surinkusi Kinkevičienė.

„Norėjome laimėti, tai galima sakyti startas pavyko, nors ir nelabai geros gynybos dėka. Visada yra malonu laimėti. Be abejo dar darome daug spragų ir negaliu sakyti, kad viskas klostosi puikiai, kaip iš natų. Svarbiausiai žinome kur darome klaidas. Reikia jas išanalizuoti ir jų nebekartoti“, – po rungtynių kalbėjo rezultatyviausia Kauno rajono ekipos žaidėja Žemantauskaitė-Matlašaitienė.

„Sūduva-Mantinga“: Ligita Kinkevičienė 31 (7/7 baudų), Laima Rickevičiūtė 17 (7/7 baudų), Ieva Veinberga 9.

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 24 (6/6 baudų), Iveta Šalkauskė 22, Eglė Tarasevičiūtė 8, Eglė Sarapaitė 8, Kornelija Balčiūnaitė 8 (2/2 trit.).

Kitas rungtynes „Hoptrans-Sirenos“ namuose žais šeštadienį (10.13) 15 val., kuomet susitiks su Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ klubu, o Marijampolės komanda – su Šiaulių „Rūtos-Universitetu“.

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ (1-0) moterų krepšinio komanda pergale pradėjo LMKL kovas. Sostinės ekipa Vilniaus miesto derbyje 105:53 (12:17, 32:15, 30:11, 31:10) nugalėjo lygoje debiutavusią Vilniaus krepšinio mokyklos pagrindu sudarytą „Jaunųjų talentų“ (0-1) komandą.

Rungtynes energingiau pradėjo Vilniaus KM auklėtinės, kurios pirmo kėlinio viduryje į priekį išsiveržė šešiais taškais (11:5). Nors „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda, daugiausiai Linos Pikčiutės pastangomis, bandė išlyginti rezultatą, tačiau „Jaunųjų talentų“ krepšininkės atlaikė šturmą ir po pirmo kėlinio pirmavo (17:12).

Antrą ketvirtį „Kibirkšties-VIČI-IKI“ ekipa pradėjo galingiau ir jau sužaidus minutę po Gretos Šniokaitės ir Ievos Prėskienytės taškų išsiveržė į priekį (18:17). Tik antrame kėlinyje šeimininkių gretose pasirodžiusi Celeste Trahan-Davis ėmė dominuoti po abiem krepšiais ir Lietuvos vicečempionės nutolo (32:23). Likus dviems minutėms komandas pirmą kartą skyrė dviženklis taškų skirtumas (39:29), o po paskutinę sekundę pataikyto Vitalijos Vaščiūnaitės tritaškio „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda susikrovė dvylikos taškų pranašumą (44:32).

Trečiajame kėlinyje sąlygas ir toliau diktavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda. Sužaidus keturias minutes po Vitos Kuktienės tritaškio skirtumas šoktelėjo iki dvidešimties (56:36). Vilniaus KM auklėtinės sunkiai rinko taškus, o labiau patyrusi šeimininkių komanda didino pranašumą. Po Mantės Kvederavičiūtės tritaškio komandas jau skyrė trisdešimt taškų (74:43).

Ketvirtame kėlinyje ir toliau viskas klostėsi pagal panašų scenarijų. Po Kuktienės penkių taškų iš eilės skirtumas tapo keturiasdešimt taškų (89:48), o po Šniokaitės dvitaškio pasiekė ir penkiasdešimt (98:48). Šimtąjį tašką pelnė Kvederavičiūtė, o galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos pergalę 105:53.

„Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandoje dėl traumų nežaidė Eglė Šniokaitė, Sigita Galdikaitė ir Indrė Dudėnaitė.

„Šiomis rungtynėmis nesu patenkintas. Komanda pirmus du kėlinius žaidėme labai prastai, todėl teko griežtai pasikalbėti per pertrauką, – teigia „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Mums buvo nesvarbus rezultatas, turėjome savo uždavinius ir juos norėjome spręsti. Tačiau merginos nenusiteikė kovai. Tikrai esu nepatenkintas. Bausmes už šias rungtynes atidirbsime treniruočių metu“.

„Rungtynių pradžia mums tikrai nesusiklostė taip, kaip norėjome, – teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ žaidėja Rima Valentienė. – Tikimės šias klaidas ištaisyti ir kitose rungtynėse galingai žaisime nuo pat mačo pradžios. Šįkart susitikimo pradžioje nepataikėme kelių savo metimų ir tai mus išmušė iš vėžių“.

„Kibirkštis-VIČI-IKI“: Lina Pikčiūtė 17 (8 atk. kam.), Greta Šniokaitė 16, Vita Kuktienė 15, Celeste Trahan Davis 13, Mantė Kvederavičiūtė 11, Vitalija Vaščiūnaitė 8.

„Jaunieji talentai“: Laura Juškaitė 11 (8 atk. kam.), Sibilė Balaišytė 10, Dalia Belickaitė 8 (6 rez. perd.), Daugilė Šarauskaitė 7, Austėja Širšinaitytė 7.

paprikas
kas čia subinėj ? utena vos išnešė sveiką kailį prieš JT, o aistės iš karto šiaulius nukirto. pats gal subi...
2012-10-15
-2

O Kibirkštietėms sėkmės didžiausios, jūs geriausios :))
2012-10-13
-1
hmz
kur sudetis komandu rast?
2012-10-13
-3
Pagal sudeti tai 1.Kibirkstis 2.Sirenos 3. Siauliai Fortuna, Aistes ir talentai subinej.
2012-10-13
-1
idomu
nu va, gal net sezonas idomesnis bus. Kol kas prognozes nieko nereiskia. Geraja prasme nustebino Klaipeda, kuria jau visi nurase buvo, o cia prasau, pergale pries Utena ir dar isvykoj. O nuliudino Siauliai, sudeti tikrai nebloga surinko, ir palyginus su pernai metais tikrai sustiprejo. Aisku tai tik pirmos rungtynes, bet panasu, jog sezonas bus itemptas...Nuo to tik geriau
2012-10-13
-1
Smagu kai dvi jauniausios komandos Aistes ir Fortuna taip sauniai pradejo sezona .Nu Fortuna tai matau net startinio pilno neturi,bet kaip visada Klaipedoj auga fantastiskas jaunimelis. Kumpiene ko gero vienintele dirbanti mergaiciu trenere LT,pastoviai aprupina visu amziu rinktines zaidejom.
2012-10-13
Makelistas
Fantastinė klaipėdos pergalė, sveikinimai. Ir Šikšniūtė neblogai sužaidė, po tokių atostogų.