Jaunimo rinktinė tik po atkaklios kovos palaužė latvius

2006-07-07 13:57
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ koresp.

Europos jaunimo (U20) krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė penktadienį Kaune 84:81 (18:25, 24:19, 18:19, 26:18) įveikė bendraamžius iš Latvijos. Tai buvo paskutiniosios mūsiškių draugiškos rungtynės prieš kitą penktadienį (07.14) prasidėsiančias Europos pirmenybes.

Ketvirtadienio vakare be vargo sutriuškinę latvius, po 15 valandų lietuviai su varžovais kovėsi kaip lygūs su lygiais. Latviai jau pirmajame kėlinyje įgijo 8 taškų persvarą (25:17) ir didžiąją laiko dalį iki ketvirto kėlinio pabaigos pirmavo keliais taškais.

Iki mačo pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes mūsiškiai susikrovė didžiausią pranašumą rungtynėse (78:72), tačiau latviai pelnė 7 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį – 79:78. Dvi baudas pataikęs Mantas Kalnietis persvėrė rezultatą savo ekipos naudai, o po kelių nerezultatyvių atakų dvi baudas pataikė ir Andrius Aleksandrovas – 82:79.

Latviai dviem baudų metimais dar priartėjo (82:81), tačiau paskutinėmis sekundėmis nesugavo Kalniečio ir šis efektingu dėjimu padėjo tašką rungtynėse.

„Tokių rungtynių aš ir norėjau, - po mačo „BasketNews.lt“ teigė Lietuvos rinktinės treneris Rimas Kurtinaitis. – Geriau, kai komanda pralaimi 2-3 taškais ir reikia pasivyti varžovus, o ne tada, kai rezultatas yra triuškinamas“.

Kurtinaitis šioje dvikovoje rėmėsi vos aštuoniais žaidėjais. Gynėjui Martynui Pociui pakilo temperatūra, o puolėjui Povilui Butkevičiui skauda nugarą. Aidas Viskontas visas rungtynes praleido ant atsarginių žaidėjų suolo, o Žydrūnas Kelys antrajame kėlinyje per dvi su puse minutės užsidirbo po nesportinę ir techninę pražangą bei daugiau aikštėje nepasirodė.

„Aš jam pasakiau, kad žaidimą griaunančių žmonių mūsų komandoje nereikia“, - po mačo piktai apie Kelį atsiliepė Kurtinaitis.

Ketvirto kėlinio viduryje lietuvių gretos dar labiau išretėjo, kai čiurną nikstelėjo kovingai rungtyniavęs Remigijus Trakimas. Pirminiais duomenimis trauma nėra rimta ir iki čempionato aukštaūgis turėtų atsigauti.

Lietuvos jaunimo rinktinei: Mantas Kalnietis 22 taškai (6 klaidos), Vilmantas Dilys 18 (9 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai), Giedrius Kurtinaitis 14, Andrius Aleksandrovas 13, Remigijus Trakimas 9, Paulius Abramavičius 8.

Latvijos jaunimo rinktinei: Ernestas Kalvė 21, Agnius Čavarsas 16 (9 atk. kam.), Ronaldas Zakis 13.

To Jiri:
paskaityk Killer komenta ir suprasi!!!
2006-07-08
kai meti 20 kartu per rungtynes tai gal ir mazokai (nekalbant kad nepasigina ir tt)...