Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Krepšinio naujienų tinklalapis „BasketNews.lt“ pristato tradicinę rubriką „Lietuvos krepšininkų savaitės „Top 5“, kurioje pateikiami geriausi mūsų šalies krepšininkų pasirodymai.

Pateikiame geriausiai žaidusių Lietuvos krepšininkų penketukus spalio 8 – spalio 14 dienomis.

Užsienyje žaidžiantys vyrai:

Donatas Motiejūnas, Hjustono „Rockets“: 3 rungtynės, vid. 20,7 minutės, 11,7 taško., 4.7 atk. kam., 9 naud. bal.
Vasarą individualiam darbui su treneriais paskyręs Motiejūnas tobulėja ne dienomis, o valandomis. Su kiekvienomis rungtynėmis lietuvio rezultatai vis gerėja. Proporcingai su rezultatais ilgėja ir jo praleidžiamas laikas aikštelėje, o jo atstovaujama „Rockets“ komanda per trejas draugiškas rungtynes iškovojo dvi pergales.

Šarūnas Vasiliauskas, Saransko „Ruskon-Mordovia“: 2 rungtynės, vid. 24,8 minutės, 12,5 taško, 6 rez. perd., 14 naud. bal.
Pirmą kartą legionieriaus duonos ragaujantis Vasiliauskas gerai pritapo Rusijoje. Po puikiai sužaistų rungtynių šalies taurės turnyre, kuomet gynėjas surinko dvigubą dublį (11 tšk., 10 rez. perd.), užsitarnavo vietą starto penkete. Tuo tarpu jo vedama ekipa pergalingai pradėjo taurės turnyrą ir pasiekė pirmą pergalę antrame Rusijos divizone.

Mantas Kalnietis, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“: 1 rungtynės, vid. 32 minutės, 14 taškų, 4 rez. perd., 14 naud. bal.
Nors Kalniečio debiutą vilkint naujos komandos marškinėlius apkartino pralaimėjimas čekams, tačiau pats gynėjas negali skųstis savo pirmu pasirodymu. Na, nebent dėl pramestų keturių tritaškių, bet tiek pat iš toli nepataikė ir jo ekipos draugas Simas Jasaitis. Įžaidėjas „Lokomotiv-Kuban“ gretose atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (4) bei tuo pačiu ir dažniausiai klydo (3).

Martynas Pocius, Madrido „Real“: 3 rungtynes, vid. 15,4 minutės, 9 taškai, 7,6 naud. bal.
Pocius per praėjusią savaitę išbandė jėgas su trimis visiškai skirtingo kalibro komandomis – NBA, Eurolygos ir Ispanijos čempionato atstovais. Per šį maratoną „Real“ pavyko pasiekti dvi pergales bei mesti rimtą iššūkį Toronto „Raptors“ ekipai (95:102). Tiek JAV, tiek Ispanijoje gavęs daugiau laiko pasireikšti, Pocius demonstravo solidžius rezultatus. Tuo tarpu Eurolygos mače aikštelėje jis praleido 5 minutes ir spėjo pramesti du tritaškius.

Ronaldas Rutkauskas, Minsko „Tsmoki 2“: 1 rungtynės, 35 minutės, 39 taškai, 8 atk. kam., 36 naud. bal.
Nors Baltarusijos lyga nepasižymi giliomis krepšinio tradicijomis, tačiau Rutkauskas vienas pats subombardavo varžovų komandą. Lietuviui iki dvigubo dublio pritrūko dviejų atkovotų kamuolių. Varžovų gretose jam iššūkį metė kitas tautietis – 26 taškus surinkęs Vytautas Kamarūnas.

Lietuvoje rungtyniaujantys vyrai:

Kšištofas Lavrinovičius, Kauno „Žalgiris“: 2 rungtynės, vid. 26 minutės, 18,5 taško, 4,5 atk. kam., 23,5 naud. bal.
Vasarą poilsiui paskyręs Brolis naujo sezono startui pasiruošė kaip reikiant. Jo vedama ekipa iškovojo antrą pergalę VTB Vieningoje lygoje bei sėkmingai pradėjo kovas Eurolygoje. Tuo tarpu pats buvo išrinktas į naudingiausių Eurolygos žaidėjų penketuką. Galima pažymėti, jog Kšištofas demonstruoja puikų taiklumą iš vidutinių nuotolių – 83,3 proc. (10/12 dvit.).

Gytis Sirutavičius, Panevėžio „Lietkabelis“: 1 rungtynės, 34 minutės, 32 taškai, 5 rez. perd., 42 naud. bal.
29 metų 195 cm ūgio gynėjas Utenoje surengė tikrą šou, kuris turėjo ne itin patikti vietos žiūrovams, kadangi jis paskandino šeimininkų komandą. Sirutavičius pataikė visus šešis dvitaškius, surinko 42 naudingumo balus ir užėmė trečią vietą visų laikų naudingiausių BBL čempionato žaidėjų sąraše. Panevėžietis taip pat smeigė 5 tritaškius, beveik tiek pat, kiek visa „Juventus“ ekipa (7).

Renaldas Seibutis, Vilniaus „Lietuvos rytas“: 2 rungtynės, vid. 30,4 minutės, 17 taškų, 4,5 atk. kam., 17 naud. bal.
Lietuvos rinktinės gynėjas sostinės komandą į priekį tempia tada, kai to reikia labiausiai. Būtent po jo ir Leono Radosevičiaus taškų likus dviem minutėm iki mačo pabaigos „Lietuvos rytas“ buvo susikrovęs 4 taškų persvarą prieš Maskvos CSKA. Susitikime su „Spartak“, kuriame vilniečiai net 27 taškų skirtumu nusileido varžovams, Seibutis buvo vienintelis pelnęs dviženklį taškų skaičių.

Gediminas Orelikas, „Prienai“: 2 rungtynės, vid. 22,8 minutės, 19,5 taško, 22,5 naud. bal.
Ne tik „Prienų“ komanda Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) demonstruoja įspūdingus puolimo sugebėjimus, bet ir Orelikas. Jis išlieka rezultatyviausias lietuvis šalies čempionate ir iki šiol dar neprametė nė vienos baudos iš dvylikos bandymų (12/12). Tritaškius puolėjas meta taip pat stebėtinai taikliai – 57,1 proc. (8/14).

Tomas Gaidamavičius, Pakruojo „Meresta“: 2 rungtynės, vid. 33,9 minutės, 21 taškas, 9,5 rez. perd., 4,5 atk. kam., 24 naud. bal.
„Merestos“ ekipa savaitgalį iškovojo dvi pergales Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), o itin svariai prie jų prisidėjęs gynėjas Gaidamavičius buvo pripažintas naudingiausiu antrosios savaitės krepšininku. Jis antroje pagal pajėgumą šalies lygoje pakilo į antrą vietą pagal rezultatyvius perdavimus (vid. 6,25).

Atrinkti (0) Visi (11)
Dabkuj
Tipo Lenkijos lyga labai stipri,kad tu cia taip reiskiesis,o Rusijos 2,patikek,
2012-10-16
-1
o valančiūnas nba kad ir po 6,5 taško 9 naudingumo per pora rungtynių tai nepatenka nors pocius eurolygoj patenka