Rolandas Alijevas gyrė Samaros „Krasnie Krilya“ klubo organizaciją
Rolandas Alijevas gyrė Samaros „Krasnie Krilya“ klubo organizaciją
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Svajonė atstovauti Lietuvos rinktinei išliko gyva. Ji galėjo nutrūkti vasarą, kai Rolandas Alijevas atsidūrė ant Azerbaidžano nacionalinės komandos slenksčio.  

Kaukazietiškų šaknų turintis lietuvis su krepšinio žemėlapyje nepažymėtos šalies ekipa ruošėsi Europos čempionato atrankos varžyboms, bet rinktinės atstovai neįtikino „FIBA Europe“ vadovų leisti jam vilkėti Azerbaidžano marškinėlius.

Rudenį 26 metų 192 cm ūgio kairiarankis kaunietis sugrįžo į Samaros „Krasnie Krilya“ klubą, kuriame džiaugiasi kito lietuvio draugija ir jaučia šeimos palaikymą. 

Artėjančią vasarą 2005 metų pasaulio jaunimo čempionas vėl mėgins tapti Azerbaidžano rinktinės nariu, tačiau pirmenybę teiks naujai buriamai Lietuvos komandai.

Tinklalapyje „BasketNews.lt“ – Alijevo pasakojimas apie gyvenimą Rusijoje bei istorija, kaip ir kodėl krepšininkas siekia tapti Azerbaidžano rinktinės nariu.

Gyrė Rusijos lygą

– Rolandai, kokie šį sezoną yra jūsų atstovaujamos „Krasnie Krilya“ komandos tikslai? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Alijevo.
– Rusijos čempionate ir VTB Vieningoje lygoje norime pakilti kuo aukščiau. Rusijos pirmenybėse nebus žaidžiamos pusfinalių varžybos, todėl siekiame užimti aukštą vietą turnyrinėje lentelėje. VTB Vieningoje lygoje norime patekti į pusfinalį. FIBA Iššūkio taurės turnyre mūsų tikslas – pirmoji vieta. Turime gerai suburtą komandą, todėl klubo vadovai iškėlė mums aukštus tikslus.

– Nesvarstėte galimybės vasarą pakeisti klubą?
– Nenorėjau keltis į kitą ekipą. Rusijos klubas mane perpirko iš Kijevo „Budivelnyk“ komandos, todėl nė negalvojau ir kol kas nemąstau apie kitus variantus. 

– Į kurią vietą įrašytumėte Rusijos čempionatą šalia kitų Europos nacionalinių lygų?
– Šiandien – į pirmąją. Nesu žaidęs tik Turkijoje, kurios pirmenybės šį sezoną yra vienos stipriausių. Rusija neatsilieka ir konkuruoja su turkais. 

– Ką rusai kalba apie Lietuvos krepšinį?
– Jie žino, kaip lietuviai atsiduoda krepšiniui, kokius turime gerus žaidėjus, trenerius ir mokyklas. Sako, kad jiems visada malonu atvažiuoti į Lietuvą. Čia rusams sunku žaisti, todėl kovodami su Lietuvos komandomis jie atiduoda 100 proc. jėgų.

Tikisi šeimos pagausėjimo

– Samaroje laisvalaikį leidžiate su komandos draugu Tautvydu Lydeka?
– Taip. Ir praėjusį, ir šį sezoną žaidžiu su lietuviu. Dėl to ir šeimai geriau, ir man linksmiau. 

– Į Rusiją atvyko ir jūsų šeima?
– Taip, šeima atvažiavo neseniai, o man, dėl kelionės į Vilnių, teko ją palikti. 

– Ar nusimato jūsų šeimos pagausėjimas?
– Kol kas nežinau. Žinoma, visada norime, galvojame. Planuoti pusiau planuojame, tad tikiuosi ateityje sulaukti pagausėjimo. Ties vienu vaiku neapsistosime. 

– Kaip įsikūrėte Samaros mieste?
– Atsisakiau automobilio su vairuotoju, nes noriu vairuoti pats. Samarą, kurioje rungtyniavau prieš ketverius metus, gerai pažįstu. Praėjusį sezoną į Samarą atvykau kovą, todėl šis miestas yra tarsi mano namai. Klubas viskuo aprūpina, sąlygos labai geros. „Krasnie Krilya“ – aukšto lygio komanda.

Azerbaidžanui neįsipareigojo

– Jūsų istorija su Azerbaidžano rinktine baigta ar vis dar tęsiasi?
– Visą vasarą su ja sportavau, ruošiausi, buvau pasirašęs kontraktą, tačiau likus penkioms dienoms iki oficialių rungtynių FIBA pranešė neleidžianti manęs registruoti. Priežastis – esu pasaulio čempionas su Lietuvos jaunimo rinktine. Taip pat medalį iškovojau ir su studentų rinktine. Reglamente nustatyta, kad gavus pasą iki 16 metų, galima atstovauti kitai šaliai. Jeigu vėliau ir, jei esi atstovavęs rinktinėms, neleidžia. Manau, kad tai neteisinga. Jeigu Lietuva man nesuteikia progos, turėčiau turėti pasirinkimą, kur žaisti. Bandysime kitais metais.

– Vadinasi rinktinės vadovai neišsiaiškino visų taisyklių.
– Galbūt jie bandė eiti iki galo. Jie nesulaukdavo pilnų atsakymų. Jie gaudavo laiškus, kad vis kažko trūksta. Azerbaidžane turiu daug giminių. Aiškinome, kad kas kelerius metus keliauju. Ieškojome optimalaus varianto, kad vis dėlto leistų, bet galiausiai apsigalvojo ir dėl kažkokių priežasčių neleido. 

– Bet Lietuvos krepšininkui turėtų atsiverti visi keliai Azerbaidžane. 
– Buvau pasirašęs kontraktą, kuris jiems galėjo būti naudingas. Būčiau vienintelis tokio lygio azerbaidžanietis. Tas kontraktas būtų buvęs naudingas dėl žmonių, dėl krepšinio ateities. Būtų vykęs progresas. Numatėme, tikėjomės to, bet ką padarysi. 

– Koks šios šalies krepšinio lygis?
– Vietinis – prastas. Žaidėjai buvo surinkti iš visur. Buvo atvažiavę keli natūralizuoti amerikiečiai. Atvyko krepšininkai iš Turkijos, kurie yra tokie kaip ir aš – pusiau azerbaidžaniečiai. Surinkome visai neblogą komandą, kuri vėliau pakankamai gerai pasirodė (atrankos turnyre iškovojo 4 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus, – Red.). Treneris buvo azerbaidžanietis, kolektyve – puikūs žmonės, su kuriais gerai sutarėme. Viskas buvo labai šaunu.

– Tačiau vasara liko sugadinta?
– Paaukojau ją pasiruošimui. Kita vertus pasiruošiau sezonui, iš kitos – nukentėjo šeima, kurią mažai mačiau. Bet buvo malonu nuvykti į šią šalį, pamatyti rinktinę iš vidaus. Galbūt gyvenime tai pravers.

– Tapote ir Azerbaidžano piliečiu?
– Paso vis dar neturiu, bet viskas jau buvo parengta. Tuo tarpu kontraktas su Azebaidžano rinktine nutrauktas, nes taip ir nestartavau. Jis būtų įsigaliojęs, kai būčiau sužaidęs oficialiose rungtynėse. Dabar esu laisvas. 

– Kokių šaknų turite Azerbaidžane?
– Mano tėvas yra azerbaidžanietis, o mama lietuvė. Močiutė ir senelis jau mirę, bet iš tėvo pusės turiu labai daug giminaičių, nes tėčio šeimoje buvo septyni vaikai. 

Jaučiasi neįvertintas

– Kaip įvykiai klostysis, jeigu kitais metais būsite pakviestas į Lietuvos rinktinę?
– Dar turiu galimybę atstovauti Lietuvos komandai. Oficialiai nebuvau užregistruotas, todėl įmanoma atstovauti abiems šalims. Viskas priklauso nuo manęs.

– Apmaudu, kad pastaraisiais metais nesulaukėte buvusio trenerio Kęstučio Kemzūros kvietimo?
– Taip. Žaidžiau neblogai, buvau pasiruošęs ir laukiau. Tikėjausi būti bent jau išbandytas, tačiau toks gyvenimas, toks likimas. Reikia toliau eiti ir tikėtis, kad ateis ta diena. O gal ir ne. Galbūt gerai taip, kaip yra. 

– Naująjį strategą Joną Kazlauską pažįstate asmeniškai?
– Man neteko su juo treniruotis ir žaisti. Tiesiog pasisveikiname ir tiek.

– Kaip vertinate Lietuvos ekipos pasirodymą Londono olimpinėse žaidynėse? Ar reikėjo keisti trenerių štabą?
– Galiu pasakyti iš žiūrovo pusės, nes nebuvau komandos viduje ir nežinau, kokia buvo situacija. Negalima kažko teisti ir sakyti, jog pasiektas prastas rezultatas. Manau, kad žaidėjai stengėsi, kovojo. Visada pasitaiko nesėkmių. Yra kitas pavyzdys – šiuo metu nesėkmingą laikotarpį išgyvenantys serbai. Ar pakeitimai į gerąją pusę? Kodėl gi ne? Reikia visada keisti ir ieškoti optimalaus varianto. Galbūt trenerių kaita išeis į gerą. Duok, Dieve, kad išeitų. Sėkmės jiems.

– Įsivaizduokite, kitais metais esate pakviečiamas į Lietuvos rinktinę, kurios vienintelis įžaidėjas šiuo metu Mantas Kalnietis. Kas būtų kiti jūsų konkurentai?
– Sunku pasakyti, nes negaliu įvardyti pavardžių. Ne man tai vertinti. Be to, šiuo metu yra tik sezono pradžia. Reikia pasižiūrėti, kaip kiti įsibėgės. Pats vis dar sunkiai įsivažiuoju. Kalbame su Samaros ekipos treneriais, žiūrime, kas gerai, o kas blogai. Tikiuosi, kad vėliau įsižaisiu. Jauniems Lietuvos įžaidėjams taip pat reikia įsibėgėti. Visi krepšininkai nori patekti į rinktinę, svajoja apie ją, laukia savo vardo kandidatų sąraše. Bet viską sprendžia treneris ir, galbūt, valdžia.

Rolando Alijevo vaizdo klipas:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (26)
jv
krepsininkas tai lievas is jo,bet bent grazia motriska pagriebes :)
2012-10-16
+1
Atsakyti
erikas
Kok svajotojas ji i Arzabaidzano rinktine nepajeme,,as net nezinojau kad arzabaidzene zaidze krepsini o jis galvoja patekti i viena is gereusiu rinktiniu pasaulija,,auksta planke jis sau izsikiele
2012-10-16
-1
Atsakyti
Kokia dar rinktine jam :D Laikas jam jau i NBA sparnus megint kelt :)
2012-10-16
+1
Atsakyti
Anonimas
Sic beroc Saro svogeris?
2012-10-16
-1
Atsakyti
Anonimas
youtube.com/watch?gl=LT&hl=lt&client=mv-google&v=x9HioQdSEBM

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-10-16
-1
Atsakyti
LeBronss
Liuks zaidejas. Tikras 1-as numeris. Tai, kad nera jo sarasuose yra ATLEISTU treneriu kalte. Manau viskas keisis i geraja puse.
2012-10-16
+1
Atsakyti
Tyrese#4
Niekad taves nenorėčiau matyt žaidžiančio už Lietuva, nes koks tu Lietuvis jai norėjai už Azerbaidžiana žaist, tai tik parodo kiek tau rūpi Lietuva... Gėda!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-10-16
Atsakyti
tai kad
tu jau plikas zmogau! kokia dar rinktine?;D nebus tau joj vietos :)) bandyk pas makedonus dar prasmukt ole!;)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-10-16
Atsakyti
Brigita
dar paklauskit ar i nba neplanuoja keltis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-10-16
Atsakyti
>>>Tomas123
Nesvaik su tuo Šaru, tu pažiūrėk kiek jis klaidų daro, labiausiai klystantis olimpiados žaidėjas ir visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėjas, po 4-5 klaidas vidurkis. Negadintų žaidimo su klaidom ir bloga gynyba, nereiktų jokių gelbėjančių metimų...
2012-10-16
+1
Atsakyti
Anonimas
Tas alijevas vapše debilas? Nori i rinktine, kai net apgailėtinoje samaroje nepažaidžia kur konkurencijos nėra.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-10-16
-1
Atsakyti
.
Lauki, lauki.. dar biski palauki. Ir praeina noras! Paprasta!
2012-10-16
Atsakyti
joo
kokia rinktine ka jis cia vejus sneka, jei rusijos provincijoj i starto penketa nepatenka.
2012-10-16
-4
Atsakyti
deja nereikia tavo paslaugu aciu...
2012-10-16
Atsakyti
rulis
gal su sveikata kokiu problemu turi,nes dar labiau sulyses ir praplikes .?ar cia man taip vakar per varzybas pasirode?o zaidimas tai baisus,visiskai be formos.
2012-10-16
-2
Atsakyti
to Tomas123
Tai kad pats stumimais uzsiimi. Pirmu 2 olimpiniu bronzu be Sabo nebutu buve - 100%. Net 2000 kai i Z grizo dar buvo vienas naudingiausiu EL zaideju ta sezona, o aiskini kad 1992 jau tipo seselis :) 1992 gal net NBA nezaide, ar tik pradejo zaisti, bet kazkodel i sloves muzieju pateko. Ne per smarkiai pagerbtas, kaip seselis? :)
2012-10-16
Atsakyti
Kurie ant Šaro stumia, tai yra visiški nupušeliai. Vaikai, jeigu ne Šaras, tai į jokią Olimpiadą nebūtume patekę. Kodėl? O gi prisiminkit tą jo "fuksišką" metimą atrankoje Venesueloje. Eurobasket 2011 jau buvo masinė tragedija, kai Songaila prametė, o čia pataikė fantastišką metimą, bet niekas neatsimena ir toliau stumia ant jo. Šaras rinktinei yra davęs daugiausiai iš visų žaidėjų istorijoje. Kas iš to Sabo, kai iš jo jau šešėlis buvo likęs, kai atsirado Lietuvos, o ne SSRS rinktinė.
2012-10-16
+3
Atsakyti
H
Absurdas :) Turejo vaka rpuikia galimybe irodyti, kad klysta visi jo neivertinantys. Bet... kaip gali ivertinti zaideja, surenkanti neigiama naudingumo bala.
2012-10-16
Atsakyti
KA?
Kaip tik video nesamone konkreti.Atrodo kad sau sukurtas klipas,kokiam agentui ar zmogui kuris noretu susidaryt nuomone apie zaideja sansu 0.
2012-10-16
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.