Aktyviai sportuojantis Tomas Delininkaitis likęs be klubo nenusimena ir neabejoja, kad netrukus turės, kur tęsti profesionalo karjerą
Aktyviai sportuojantis Tomas Delininkaitis likęs be klubo nenusimena ir neabejoja, kad netrukus turės, kur tęsti profesionalo karjerą
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Pusę vasaros Kauno „Žalgirio“ ekipos už nosies vedžiotas Tomas Delininkaitis pykčio buvusiam klubui nejaučia. Lietuvos čempionų klubo vadovai naudingiausią praėjusio sezono LKL finalo serijos krepšininką vis tikino, kad jis ekipai bus reikalingas, tačiau galiausiai pateikė tokį menką pasiūlymą, kurio gynėjas priimti tiesiog negalėjo. 

„Apmaudžiausia, kad „Žalgiris“ vis kartojo, jog mato mane komandoje ir žadėjo pasiūlyti sutartį. Laukdamas jos atsisakiau ne vieno pasiūlymo, tačiau galiausiai likau be kontrakto. Rugpjūtį daugelis klubų jau buvo surinkę reikalingus žaidėjus, todėl iki šiol aktyviai ilsiuosi laukdamas pasiūlymo“, – „BasketNews.lt radijo“ laidai prisipažino 30 metų 190 cm ūgio atakuojantis gynėjas. 

Vis dėlto, buvęs Lietuvos rinktinės narys prisipažino akmens užantyje nelaikantis ir „Žalgiriui“ didelio pykčio nejaučiantis. „Esu ne toks žmogus, kad pykčiau. Šioje komandoje praleidau du nuostabius sezonus, todėl visiems ekipos krepšininkams norėčiau palinkėti sėkmės Eurolygos varžybose“, – teigė Delininkaitis. 

– Ar liūdnos dienos be krepšinio? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Delininkaičio.
– Nėra liūdna. Savo dieneles leidžiu Klaipėdoje, kiekvieną dieną pasportuoju, einu į treniruoklių salę ir šiek tiek pamėtau kamuolį į krepšį. Nėra taip, kad sėdėčiau, poilsiaučiau ir laukčiau, kol atsiras koks pasiūlymas. Galima sakyti, aktyviai ilsiuosi, nes reikia palaikyti sportinę formą.

– Pasibaigus sezonui buvo kalbų, jog „Žalgiris“ pratęs su jumis sutartį, bet tai neįvyko. Kodėl?
– Aš irgi to tikėjausi, laukiau iki paskutinės minutės. Jie minėjo, kad mato mane komandoje, bet dėl jų neatsakingo požiūrio atsitiko taip, jog likau be kontrakto. „Žalgiris“ tempė iki paskutinės minutės, o aš laukiau ir tikėjausi, kad vis tiek būsiu komandoje. Galiausiai jie nutraukė su manimi sutartį ir pasakė, kad viskas priklausys nuo naujojo ekipos trenerio. Po to jie dar kokias 2-3 savaites sakė, kad mato mane komandoje, bet baigėsi taip, kad šiandien esu Klaipėdoje, o ne Kaune. Kai „Žalgiris“ galiausiai pasakė, kad manęs komandoje vis dėlto nemato, visos kitos ekipos jau buvo praktiškai sukomplektuotos, o man beliko tik laukti. Laukiu iki šiandien. 

– Ar daug kitų pasiūlymų teko atsisakyti, kol laukėte „Žalgirio“ verdikto?
– Taip. Faktas. Turėjau ne vieną pasiūlymą, bet norėjosi likti Lietuvoje, arčiau namų. Teikiau pirmenybę „Žalgiriui“, bet pasirodo, jie neteikė pirmenybės man. 

– Ką aiškino „Žalgirio“ vadovai, apsigalvoję paskutinę sekundę?
– Jie kalbėjo apie atlyginimo mažinimą, kuris manęs netenkino. Nenoriu plėstis šia tema, bet galiu pasakyti, kad pasiūlyta suma buvo gana juokinga.

– Bet pats, tikriausiai, nesijuokėte?
– Juokiausi. Tiek mažintis atlyginimą... Galima sėsti prie stalo, derėtis, bet ne tokiais skaičiais. 

– Jūs buvote naudingiausias LKL finalo serijos krepšininkas. Kokiais kriterijais jus vertindamas „Žalgiris“ pateikė ženkliai prastesnes finansines sąlygas?
– Jie nieko neaiškino. Tiesiog minėjo, kad mažinamas klubo biudžetas. Tai suprantama, nes krizė juntama visuose klubuose ir žaidėjai į tai atsižvelgia. Vis dėlto negalima mažinti biudžeto kitų krepšininkų sąskaita. Man atrodė labai juokinga, kad vienam žaidėjui norima sumažinti atlyginimą, o kitam – mokėti kažkiek daugiau. Be to, neva yra mažinamas biudžetas. Per kurią vietą jis mažinamas, nežinau. Pagrindinė priežastis buvo nesutarimas dėl pinigų. Prie stalo nesėdome ir nedėliojome pliusų bei minusų, kas man ir klubui geriau. Jie tiesiog įvardijo skaičius ir pasakė: arba sutinki, arba ne. Manęs tie skaičiai netenkino.

– Ar turite pasiūlymų žaisti kitose komandose?
– Taip, turiu keletą pasiūlymų. Dabar juos svarstau, bet nenoriu niekur skubėti. Turiu reikalų ir šeimoje, todėl žvalgausi, kas jai geriau. Norisi nuvažiuti į gerą komandą, kurioje gaučiau žaisti. Tai, kad likau be klubo nėra tragedija. Buvau pasiilgęs namų ir dabar daugiau dėmesio skiriu šeimai. Nesu tiek ilgai buvęs namie, kiek dabar. Nėra taip, kad sedėčiau ir pergyvenčiau. Aišku, žaisti norisi. Dabar supratau, kaip sunku bedarbiams. To poilsio jau per akis.

– Tikriausiai nebūtų jokių problemų, jei „Žalgiris“ savo sprendimą būtų išsakęs iškart po sezono, tiesa?
– Būtent. Jie nematė manęs sudėtyje ir tik „trynė lazankes“, kad norime, norime... Bet aš nepysktu. Padarė taip, kaip padarė. Nekaltinu jų. Žinoma, būtų buvę geriau, jeigu po sezono būtų tiesiog pasakę, kad manęs nebemato „Žalgiriyje“ arba ketina jauninti komandą. Tuomet Viskas būtų tvarkoje. Apmaudžiausia, dėl šiandieninės situacijos neturiu jokio klubo. 

– Kontrakto neturinčių tokios prabos žaidėjų kaip jūs Lietuvoje nėra daug. Galbūt sulaukėte Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos pasiūlymo?
– Ne, kol kas jie man nesakambino. Manau, kad ten ir be manęs yra pakankamai gerų gynėjų. Ankščiau ar vėliau vis tiek atrasiu klubą. Išvažiuosiu ir pažaisiu. Man jau nebe 20 metų, kad sėdėčiau, verkčiau ir pergyvenčiau. Kuo senyn – tuo tampu vis ramesnis. Taip, sunku, nes nėra darbo, kurį be galo mylėjau, dirbdavau, džiaugdavausi, o kartu ir liūdėdavau. Šiandien situacija yra tokia. Per galvą juk nepersiversi.

– Ar Klaipėdos „Neptūnas“ nebandė pasinaudoti patogia padėtimi ir pasiūlyti mažą kontraktėlį?
– Su Osvaldu (Kurausku, – Red.) labai gerai sutariu. Jis supranta mano poziciją. Su uostamiesčio klubu kurį laiką sportavau fizinio pasirengimo treniruotėse. Jis puikiai supranta, kad grįžti žaisti į Klaipėdą dar neplanuoju. Nenoriu jiems trukdyti ir lįsti į akis. Šiandien „Neptūne“ savęs dar nematau. Galbūt ateityje, jeigu būsiu reikalingas, ten žaisiu. Nespjaunu į šulinį, iš kurio gali tekti gerti. Jei „Neptūnas“ ateityje norės mane matyti ekipoje, mielai grįšiu ir padėsiu komandai.

– Ar dabar nusimato kelionė į užsienį?
– Taip. Yra keli pasiūlymai iš užsienio klubų. Kokių? Neišduosiu, kad nenubaidyčiau sėkmės (juokiasi, – Red.). Yra keli klubeliai, kurie tikrai aktyviai manimi domisi, bet nenorėčiau jų minėti, kol nėra nieko konkretaus.

– Svarbu, kad yra pasiūlymų. Jeigu nebūtų – tada jau būtų liūdna.
– Nebūtų liūdna. Ko čia liūdėt? Gyvenimas juk gražus.

– Gražus, bet krepšininkui gyventi be krepšinio juk sudėtinga?
– Na taip, bet gyvenime nėra taip, kad viskas gražiai eitų viena linija. Visą laiką būna kylančių ir besileidžiančių kreivių. Matyt, mano kreivė šiuo metu yra kažkur apačioje, bet nėra ko liūdėti. Šalia mano graži ir auganti šeimyna. Dukrą irgi matau dažniau nei įprastai. Džiugu.

– Ar nejaučiate pykčio „Žalgiriui“?
– Ne. Aš ne toks žmogus. Susiklostė tokia situacija. Man labiausiai gaila tik, kad taip įvyko. Jie man galėjo anksčiau pasakyti ir viskas būtų pasikeitę kita linkme. Pykčio tikrai nelaikau. Noriu palinkėti visiems žaidėjams ir buvusiems komandos draugams sėkmės. Noriu, kad jie kuo geriau žaistų Eurolygoje. „Žalgiryje“ praleidau du puikius sezonus. Atsiminimai tik geriausi.

– Kaip sekasi palaikyti sportinę formą?
– Treniruotis stengiuosi 6 kartus per savaitę, o sekmadieniais ilsiuosi. Manęs dabar niekas neverčia, treniruotės nėra privalomos. Nueinu ir pasportuoju savo malonumui. Šiandien vienintelis mano trūkumas yra kontaktinis krepšinis ir žaididmas penki prieš penkis. To labiausiai pasiilgstu, bet kamuolį rankose laikau kiekvieną dieną. Ir svarmenukus pakilnoju, kiek leidžia mano jėgos. Nors treniruoklių salėje sunkių svorių kilnojimu nepasižymiu (šypsosi, – Red.).

Visas interviu su Delininkaičiu:

[audio=296]

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (24)
Laikas nusileist ant zemes....
Geri zaidejai be darbo nesedi.Va net Kalnieti ispirko ir ne uz surelio kaina,o cia tipo super puper zaidejas ir be klubo.Gal esme ne klube?O paciam grajokui kaskas netinka?Teko girdet kad ir Tomo antra puse bentkur vaziuot nenori,va viska sudejus pusetinas zaidejas ir sedi be darbo.Kaskada picos ir buvo po 30 litu,nors savikaina iki 2,5 lito.Pagalvok Tomai,pagalvok?Kokia dabar picu kaina :)))
2012-10-18
-1
Atsakyti
Ichnyje nravy
Buratinovui žmogus yra niekas, tik biomasė. Tai imperinių bolševikų metodas.
2012-10-18
-3
Atsakyti
rrr
Prie ko čia Žalgiris? Jei būtų labai geras žaidėjas, jau seniai žaistų kokioje nors komandoje..arba algos labai didelės nori arba kažkas ne gerai..
2012-10-18
+2
Atsakyti
Ismete bet jis nepyksta! Daugiau Karolukas nieko nesugebejo paklaust...
2012-10-18
+7
Atsakyti
to ziurnalas
Yra tik vienas klausimas apie pyktį
2012-10-17
-1
Atsakyti
ziurnalas
apie pykti dar dvidesimt penkis kartu negalejot paklaust? visas straipsnis du sakiniai isplesti i litanija
2012-10-17
-2
Atsakyti
Haha, buratinas pasinaudojo kaip ... ir ismete su prakiurusia gelda. Taip ir reiks parsidaveliams.
2012-10-17
-5
Atsakyti
Labiausiai Delnas uzpisdavo kai laisvas gaves kamuoli nemesdavo i krepsi o bandydavo tai varyti tai pasuoti ir visada teisejas fiksuodavo zingsnius.Ir taip per kiekvienas rungtynes.As nesuprasdavau ar jis bukas ar ka
2012-10-17
Atsakyti
j.j
pripratino zalgiris zmogu prie pinigu :) zinoma kai gauni daug,ir pasiulo trigubai maziau jau cia kaip ir principo reikalas,jautiesi neivertintas
2012-10-17
+1
Atsakyti
Taskas
Nu klausimai kaskokie,kartojantis po tris kartus.O apskritai manau jam Eurolygos klubas per auksta kartele(neskaitant Adeco Prokom ir panasiai).Suzaist keleta geru runktyniu ausktam lygi,neuztenka.
2012-10-17
+4
Atsakyti
2good
Juokdarys ir tiek. Neptunas jam per prastas... Maciuliui baltai tiko init. Kaip zaidejas jis silpnas eurolygai ir labai nestabilus todel ir skaiciai juokingi...Skambink Osvaldui asile
2012-10-17
-1
Atsakyti
verksnys tomas
Tomai, kiek galima verkti koks negeras zalgiris? Taip, negraziai pasiielge zalgiris, bet jau trecias menuo baigias, ir dar be klubo sedi, tai gal cia ne tik zalgirio kalte?

Apgailetinas interviu, 7 klausimai koks negeras zalgiris, 2 apie forma, ir 3 kur zaisi. Suprasciau jei cia taip del zalgirio verktu praejus kokiai savaitei, nu bet trys menesiai jau beveik praejo???

O gyvenime kartais taip buna, toli pavyzdiu ieskot nereikia, pvz Jaska su zalgiriu tempe tempe guma ir nuvare i barsa. Kol derejosi su Jaska, praleido tris izaidejus, 4 sarase buvo Lafajetas. Nu ir ka, nesusitare su vienu, paeme kita, niekas neverkia kad Saras paliko ant ledo. Nesuprantu ko Tomui reikia 3men verkti koks negeras zalgiris. Gal tiesiog reikia nusileisti ant zemes ir pasirinkti savo lygio kluba.
2012-10-17
-1
Atsakyti
jo
nes rytas gaidys tai kaip piktas nebus ?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-10-17
-1
Atsakyti
brigada
ha, taip ir sakiau jam is pat pradziu, kad klaida daro i ta zhopa lipdamas... kaip skudureli panaudota pamete... gaila man tomo, susigadino karma ten, dabar jau net ir vilniuj jo nenoreciau matyt...
2012-10-17
+2
Atsakyti
Kam jis reikalingas, kai per sezoną max sužaidžia 2-3 geras rungtynes? Todėl ir sėdi nevykėlis be darbo. Laikas jau jam galvot apie kitą užsiėmimą. Per daug gerai bičas apie save matyt galvoja, kad pasiūlymai ir sumos vis juokingos atrodo.
2012-10-17
Atsakyti
Ner ko liudet na :D tikrai paprastas bicas, manau ras koki kluba rusijoje. Zaisti moka, ir siaip kolkas ziurint kaip kaukenas zaidzia galiu pasakyti kaukenas=delininkaiciui, tai ar vertejo kazka keisti? Kad kaukenas pries 5 metus ar pres 3 buvo aukstesnio lygio tai jo, bet siuo metu labai tuo abejociau...
2012-10-17
-13
Atsakyti
ATI
Butum tikrai norejes likt Zalgiryje, galejai sutikt zaist ir uz mazesni atlygi. Pvz, Popas, zaidzia uz kur kas mazesne alga nei galetu gaut kur nors kitur, bet jam patinka Zalgiris ir jam pinigai ne pats svarbiausias faktorius.

Taip kad aciu Dievui jog Delno nebera, ner jis toks geras zaidejas kaip save isivaizudoja ir alga jam buvo perdidele mokama jau nuo pat pradziu.
2012-10-17
-5
Atsakyti
Dziaugiuosi kad nepratese sutarties su Delinkaiciu.Visa sezona bimbinejo ir tik per finalus neblogai suzaide.
2012-10-17
-5
Atsakyti
CappucinoŠiaip, be reikalo pyksta. Turi gerą kontraktą, o tie nieko nepasiūlė - imk ir nieko nelauk. O Žalgiris natūralu, kad delsė. Kol nebuvo naujo trenerio, tai ją jie galėjo pasakyt? Aš už tai, kad treneris maksimaliai rinktųsi komandą, o ne vadovybė.O kad ir dabar neišvažiuoja žaist į jį kviečiančius klubus ar tik ne dėl to, kad ta kaina realiai ir yra tokia, kokią siūlė Žalgiris? Ir čia dar būtų žaidęs namie, prie gero trenerio... Manau, kad nereikėjo jam atsisakyt Žalgirio pasiūlymo.


Butent, siulo jam tiek kiek vertas o jis laukia zinoma daug didesniu pasiulymu, taip teks vel i Ukraina gryzti. O jei jau tikrai buvo tu geru pasiulymu vasara, kol kita komanda guma tempia tai reikia juos griebti ir viskas.

Nemanau kad jis cia del Zalgirio be darbo liko.
2012-10-17
+7
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.