Šiaulių "Šiauliai" išplėšė pergalę pirmose LKL ketvirtfinalio rungtynėse. Trečiadienį namie šiauliečiai savo aikštėje po pratęsimo 102:96 (29:22, 14:21, 28:22, 17:23, 14:8). nugalėjo Klaipėdos "Neptūną". Serijoje iki 2 pergalių šiauliečiai pirmauja 1-0.

Uostamiesčio ekipa turėjo puikius šansus iškovoti pergalę. Likus pusei minutės Sheiku Kabba pataikė iš toli ir išvedė "Neptūną" į priekį 87:85.

Vieną baudos metimą realizavęs šiaulietis sumažino skirtumą iki minimumo. Pražanga likus 14 sekundžių buvo sustabdytas Mykolas Jasaitis. Nors gynėjas prametė abu baudos metimus, svečiai sugriebė kamuolį puolime.

Prie baudų metimo linijos stojęs Aleksandras Savenkovas pataikė antrą metimą ir padidino pranašumą iki 88:86.

Lemiamoje atakoje šiauliečiai pademonstravo, jog pralaimėti neketina. Kamuolį per visą aikštę persivaręs Vaidas Pauliukėnas įmetė dvitaškį per A.Savenkovo rankas.

Atakai dar buvo likusios dvi sekundės, tačiau Sh.Kabbos metimas per varžovų rankas tikslo nepasiekė.

Pratęsime tempą diktavo šeimininkai. Morališkai palūžę klaipėdiečiai nesugebėjo priešintis namie žaidusiems "Šiauliams".

"Trūko sėkmės, laimės, geresnės gynybos, po mačo reziumavo "Neptūno" treneris Robertas Kuncaitis. Pabaigoje reikėjo pataikyti baudos metimus".

Nuo rungtynių pradžios iniciatyva priklausė "Šiauliams", kurie greitai įgijo dviženklį pranašumą 28:17. Tačiau pirmą kartą savų sirgalių išvykoje palaikomi klaipėdiečiai antrojo kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą 43:43.

Per trečiąjį kėlinį klaipėdiečiai nukraujavo. Už penkias asmenines pražangas, iš kurių keletas buvo labai abejotinų, aikštę buvo priverstas palikti "Neptūno" lyderis Antonio Grantas.

"Šiauliams" pavyko vėl atitrūkti 9 taškais (66:57), tačiau paskutinįjį kėlinį spurtu 11:2 pradėję svečiai išsiveržė į priekį 76:77. Iki paskutiniųjų rungtynių sekundžių kova buvo apylygė

"Šiauliai": Arvydas Čepulis 22 taškai, Michailas Anisimovas 20 (9 atkovoti kamuoliai), Rolandas Vaičiūnas17 (7 atk. kam.), Audrius Danusevičius 16, Artūras Jomantas 12 (6 atk. kam.), Vaidas Pauliukėnas 9, Darius Pakamanis 5 (5 rezultatyvūs perdavimai), Robertas Giedraitis 1 (5 rez. perd.).

"Neptūnas": Sheiku Kabba 24 (5 rez. perd.), Mantas Ruikis 20, Aleksandras Savekovas 18 (11 atk. kam.), Vaidotas Pridotkas 10, Petras Šalvis (6 minutės) ir Žydrūnas Stankus po 7, Matas Niparavičius ir Antonio Grantas po 5.

Antrosios šios poros rungtynes bus žaidžiamos penktadienį Klaipėdoje.

2005-04-21 16:22
Patikrintas faktas 2ajo kelinuko paskutinemis sekundemis esant rezultatui 43:41 siauliu naudai kabba pataike tritaski metima, teisejai taip pat rode 3 taskus taciau sekretoriatas irase tik 2 ir rezultata po dvieju keliniu 43:43 padare. P.S. tas pats pasitvirtino ir perziurejus vaizdo irasa. Todel is neptuno buvo pavogtas vienas taskas ir galutinis rungtyniu rezultatas be pratesimo turejo buti 89:88 neptuno naudai
2005-04-21 15:02