Šį sezoną neabejotinu Panevėžio ekipos lyderiu buvęs Gytis Sirutavičius apsisprendė palikti komandą ir ieškotis kito klubo
Šį sezoną neabejotinu Panevėžio ekipos lyderiu buvęs Gytis Sirutavičius apsisprendė palikti komandą ir ieškotis kito klubo
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Panevėžio „Lietkabelio“ klubą mįslingomis aplinkybėmis praėjusį ketvirtadienį palikęs komandos lyderis Gytis Sirutavičius apnuogino Aukštaitijos krepšinio problemas.

Apie aukštus tikslus prieš sezoną trimitavę „Lietkabelio“ vadovai yra pernelyg susisaistę su Kauno „Žalgirio“ klubu ir patys nebesupranta, kokia yra tikroji komandos strategija.

Tokia padėtimi nepatenkinti ne tik krepšininkai, bet ir ekipos treneriai. Vieni jų komandą jau paliko, kiti tai gali padaryti artimiausiu metu. 

Klubo kaltinimai – absurdiški

Tokią nuomonę kalbėdamas su tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistu išsakė „Prime Athlete“ sporto agentūroje dirbantis Raivis Ušackis. Sirutavičiui atstovaujantis garsus Latvijos krepšinio agentas tinklalapiui „BasketNews.lt“ paneigė „Lietkabelio“ klubo oficialiai išplatintą pranešimą, neva kontraktas su jo klientu buvo nutrauktas, krepšininkui šiurkščiai pažeidus klubo vidaus taisykles.

„Man labai nepatiko klubo pareiškimas, kuriame teigiama, kad Sirutavičius šiurkščiai pažeidė klubo taisykles. Jeigu mano klientas būtų atleistas dėl šios priežasties, mes kreiptumėmės į FIBA Arbitražo teismą ir gintume savo poziciją“, – pažymėjo agentas. 

Pasak latvio, šie kaltinimai yra absurdiški ir dėl to, kad jis kartu su klubo vadovais bei Sirutavičiumi sutartį nutraukė abipusiu susitarimu. Ušackis tvirtino, kad taip elgtis pastūmėjo kelios priežastys. 

Žalgiriečių ugdymas – svarbiau nei pergalės?

„Aš iki šiol nesuprantu, kokia yra „Lietkabelio“ klubo strategija, o tai yra labai aktualu ir mums, ir Lietuvos krepšinio sirgaliams, ir žiniasklaidai. Pagrindinis klausimas – ar „Lietkabelis“ yra „Žalgirio“ ferma, ar ne“, – pareiškė latvis.

Kodėl keliate šį klausimą, – pasiteiravau. 

„Komplektuojant kiekvieną komandą yra labai svarbu žinoti klubo tikslus, – atsakė Ušackis. – Prieš prasidedant šiam sezonui „Lietkabelio“ vadovai tvirtino, kad pagrindinis komandos tikslas – ketvirtoji vieta Lietuvos čempionate. Tačiau vėliau jie iškėlė klausimą, kodėl jauni žaidėjai aikštėje praleidžia tiek mažai laiko. O tuomet analogiškas klausimas iškyla ir man: kodėl itin patyrę krepšininkai žaidžia trumpiau nei jaunimas, nors jie rungtyniauja kur kas geriau. Taigi, Panevėžio klubas privalo aiškiai deklaruoti, kokie yra jo tikslai: ugdyti žaidėjus „Žalgiriui“, ar kovoti dėl aukštų vietų ir kelialapių į VTB Vieningąją lygą bei Europos taurės turnyrą.“

Gali išvykti ir Ciprussas

Latvis tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino, kad jo klientai Sirutavičius ir Kasparas Ciprussas šią vasarą turėjo neblogų pasiūlymų iš užsienio klubų, tačiau galiausiai pasirinko ambicingą komandą surinkusį ir apie aukštus tikslus kalbėjusį „Lietkabelį“. 

Ušackis neslėpė, kad artimiausiu metu Panevėžio ekipą gali palikti ir vienas geriausių Latvijos vidurio puolėjų Ciprussas. Agentas neslėpė nesąs patenkintas padėtimi „Lietkabelio“ klube ir tvirtino savo klientui ieškantis kitos ekipos. 

„Komanda turėjo labai gerą trenerį Gintarą Leonavičių, tačiau, vos prasidėjus sezonui, jis buvo atleistas. Kodėl? Nenoriu kalbėti apie priežastis, tačiau jo darbas Panevėžyje mums buvo svarbus, o klubas nesilaikė susitarimo ir išsiskyrė su Leonavičiumi“, – apmaudą liejo Ušackis. 

Išsiskyrimą su patyrusiu ir panevėžiečių itin mylimu Leonavičiumi klubo direktorius Eimantas Pūras tuomet aiškino pernelyg skirtingu klubo ir trenerio požiūriu į komandos strategiją. 

Problemos dėl pinigų

Krepšinio kuluaruose kalbama, jog vasarą pajėgius krepšininkus pasikvietę Panevėžio klubo vadovai, formuodami komandos biudžetą tikėjosi, kad prie jo prisidės ir „Žalgirio“ savininkui Vladimirui Romanovui priklausančios įmonės. Tačiau Lietuvos čempionai sutiko padengti tik „Lietkabeliui“ paskolintų jaunųjų žalgiriečių atlyginimus. Tuo tarpu „ant ledo“ likę klubo vadovai likusiems krepšininkams iki šiol nesumokėjo nė vieno atlyginimo. 

Ušackis tinklalapiui „BasketNews.lt“ šių gandų patvirtinti nenorėjo. Pasak agento, atlyginimą už rugsėjį, remiantis kontraktu, klubas privalo sumokėti per 30 dienų, skaičiuojant nuo spalio 10 d. 

Jis kelis kartus pažymėjo, kad sutartis su Sirutavičiumi buvo nutraukta abipusiu susitarimu tik todėl, kad „Lietkabelio“ klubas yra geri „Prime Athlete“ agentūros partneriai bei sakė tikintis, kad krepšininkui „turėtų sumokėti“.

Komentarai:
Nesakykit, Lukas komandoje atsirado TIKTAI per tėtį. Nors jis tikrai tikrai nėra prastas, bet čia jam dar žaisti nevertėjo. Jau geriau būtų žaidęs prastesniame lygyje po 20+ minučių (MKL žaisdavo po ~38). Taip būtų labiau tobulėjęs, dabar man tikrai gaila matyt jį sėdintį ant suoliuko, nors matosi, kad tikrai jis norėtų išbėgt į aikštelę.
2013-01-05
+1
Atsakyti
as
dziaugtųsi panevėžys, nejuokinkit dėl kazkokio tevelio vaikio, tai daug panevežy tokių buvo ir išvaziavo, ir niekas nesidžiaugia, ka cia paistai nesąmones
2012-10-30
-2
Atsakyti
as
aukstikalnis nieko blogo lietkabeliui tikrai nepadare, sakyciau jis net padeda zaidejams.... gaila,kad toki zmogu ir kaunieciai durina.sis verslininkas kelia vaiku krepsini.ponas Irmantai nereikia tau veltis i nesvarius lietkabelio reikalus, sirdyje pats zinai kaip sunku laukti savu pinigu,juk tu verslininkas. o,kad treneriai renkasi zaidejus tai normalu. Idomu kas L.Aukstikalni pakviete i kabeli?dziaugtusi visas panevezys,jog sis vaikis pasiektu krepsinyje.
2012-10-30
+3
Atsakyti
to serbentautas
tai kiek dar tą leonavičių skalpuosit, nebėra jo jau pamirškit, jis turbūt simtą kart laimingesnis ir ramesnis kitam klube, o tu susirask kitą objekta, kurį galetum narstyti, nes cia jau nusibodo.
2012-10-30
Atsakyti
mes
o ko tas aukstikalnis ten taip kisasi, kas jis per veikejas, pats kaip krepsininkas nieko nepasiekė, tai dabar vaidina kietą verslininką, net juokas ima
2012-10-30
-2
Atsakyti
dėmesys
varot ant to kabelio, kad algų nemoka, o tas pats yra ir Sakaluose, ir Neptūne, ir Palangoje, ir Šiauliuose, gal ir kitur, bet apie kitus nieko nežinau.

O Gytis rakštimi su savo nemaža alga patapo, kai Lionę atleido, nes jis jo auklėtinis nuo mažų dienų, pats Gytį pasikvietė šiemet, tad šis "tėvo" išmetimo iš komandos negalėjo ramiai priimti ir pradėjo maištauti.
2012-10-30
+4
Atsakyti
As
Zinau kaip buvo: Leonavicius pats isejo, nes miladauskas pradejo reguluoti kiek kas turi zaisti o ir algos nebuvo gaves nei vienos. O Sirutavicius kabake viesai prie miladausko ir puro paprase algos ir isivele i diskusija, o kartu sedejo ir aukstikalnis (tevas) tada ir pripaise punkta kuriame sakoma kad negalima viesai kenkti klubo ivaizdziui. Ir dar uz tai nueme viena alga.
2012-10-30
+3
Atsakyti
to serbentautasnezinai tai nekalbek, jis dirbo vienas todel, kad pinigu visada gailejo antram treneriui arba ju nebuvo, profesoriau, as tik uz si treneri, nes pas ji treniravausi, didele pagarba jam


Aš nesakiau, kad jis blogas treneris. Jis galėjo pasiekti daug jei nebūtų prisirišęs prie Panevėžio. O jei kažkada pas jį treniravaisi, tai nereiškia, kad žinai kokia situacija šiemet buvo tarp jo ir klubo.
2012-10-30
+2
Atsakyti
to serbentautas
nezinai tai nekalbek, jis dirbo vienas todel, kad pinigu visada gailejo antram treneriui arba ju nebuvo, profesoriau, as tik uz si treneri, nes pas ji treniravausi, didele pagarba jam
2012-10-29
-2
Atsakyti
Tykantis_TigrasO.k! O tai už ką Leonavičių išmetė? Irgi už girtuokliavimą? :DDD--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Nesutapo klubo ir trenerio požiūris. Ir pastebėjai, kad Leonavičius beveik visada vienas dirbdavo? Kodėl? Todėl, kad esant prastiems rezultatams jo neatleistų, nes nebūtų jokio asistento kuris jį pakeistų. Valuckį matyt jam per prievartą įsiūlė.
2012-10-29
+7
Atsakyti
sirgalius
apie tai ir kalba, kad jie juodina. ta pati padare ir su treneriu, dabar su zaideju, tai kas nores su tokiu klubu tureti reikalu. jei nesugeba dirbti tokio darbo tegul nedirba o vaziuoja namo is kur atvaziave
2012-10-29
+2
Atsakyti
Bodiroga
Visoje šioje situacijoje yra 2 negražūs dalykai. Pirma, žaidėjas pareiškė norą palikti komandą dėl to, kad nebuvo mokami atlyginimai. Klubo skolos ir nesugebėjimas tvarkytis su finansais Lietuvos krepšinio vadybos pasaulyje jau nieko nebestebina. Antra, kaip suprantu, šalys susitarė nutraukti sutartį abipusiu sutarimu, ką ir padarė, tačiau Klubo vadovybė po sutarties nutraukimo vis tiek sugebėjo apjuodinti žaidėją, viešai spaudoje pareikšdama, kad su žaidėju buvo nutraukta sutartis dėl grubaus vidaus taisyklių pažeidimo. Jei susitarimas dėl sutarties nutraukimo jau pasirašytas, agentas yra bejėgis ir jokia FIBA čia jam nepadės. Tik gaila, kad žaidėją taip apjuodino. Matyt, kerštaudami už tai, kad pastarasis netylėjo ir nelaukė algos iki kitos vasaros...
2012-10-29
Atsakyti
tau va taip
Na tai dar karta pakartosiu, jeigu sis straipsnis teisingas, tai lai kreipiasi i ta arbitrazo teisma. Ar bijo pralosti nes puse ka sako galima ismesti? Cia siaip pamastymui. Neginu nei vienos puses.
2012-10-29
+1
Atsakyti
va taip
o ka jam daryti, tyleti jei neteisybe,ir laukti kol tie veikejai pils paplavas ant ju zaideju, kaip buvo taip ir pasake, labai gerai nes niekas iki siol nenorejo aiskintis nei zaidejas nei treneris
2012-10-29
-2
Atsakyti
tau be rysio
Taigi niekas jiems prie gerkles peilio nelaike ir neliepe imti Zalgiriui priklausanciu zaideju, kuriu beje net atlyginima apmoketu. Vadovybe prasta, bet kad agentas cia perdeda tai faktas.
2012-10-29
Atsakyti
be rysio
cia ne apie tai kalba eina, kalba apie klubo vadovus, kurie nesusitvarko su savo pareigom, be to be jokio takto sako neteisybe, apgindami tokiais nesvariais budais save. juk po to niekas nenores i ta kluba vaziuoti, o ypac negris panevezieciai, tai tegul ir zaidzia jaunimas is kauno, tegul dar savo sirgalius, trneri atsiveza, bus pilnas komplektas
2012-10-29
-2
Atsakyti
Kaip ir šnekėjo vasara Lietkabelis bus apgailėtini už aikštės ribų,o aikštėj tai dar pusę velnio.O Sirutavičius galėtu ir Pasvalį atsirasti
2012-10-29
-5
Atsakyti
ghh
Nesuprantu kas blogai jei kaune krepsinio mokyklos parengia daug zaideju i kuriuos igija teise zalgiris. Juk ju visu i pagrindine komanda nesukisi. Tai kur jiems tobulet? Tai juk lkl tokiam klube ir tegu tobuleja. Jei panevezio verslininkai ir miesto valdzia negelbejo kpubo tai isgelbejo romanovas. Kam nepatinka kad ten ugdomas jaunimas lietuvos krepsinio ateitis tai tegu perperka kluba kas neleidzia?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-10-29
Atsakyti
Nesamone
O tai prie cia firmos is Romanovo puses turejo prisideti? Jos pagal cia jeigu teisingas straipsnis ir prisidejo. Visi zaidejai priklausantys Zal vienaip ar kitaip paskolinti savo atlyginimu nepraso is ju klubo. Viska apmoka Zal. O jeigu jau uzsimojo klubas prisipirkti zaideju su pazadais aukstu tikslu siekti, tai lai ziuri ir biudzeta truputeli savo. Ar cia taip iseina reikia Romanovui islaikyti visus LKL NKL ar dar kad ir RKL Lietuvos klubus?
2012-10-29
+2
Atsakyti
Kazkokia nesamone
O tai prie cia firmos is Romanovo puses turejo prisideti? Jos pagal cia jeigu teisingas straipsnis ir prisidejo. Visi zaidejai priklausantys Zal vienaip ar kitaip paskolinti savo atlyginimu nepraso is ju klubo. Viska apmoka Zal. O jeigu jau uzsimojo klubas prisipirkti zaideju su pazadais aukstu tikslu siekti, tai lai ziuri ir biudzeta truputeli savo. Ar cia taip iseina reikia Romanovui islaikyti visus LKL NKL ar dar kad ir RKL Lietuvos klubus?
2012-10-29
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.