Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) vicečempionė Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa po sudėtingos kovos rezultatu 81:72 (26:22, 24:17, 14:15, 17:18) nugalėjo Liublianos universiteto (Slovėnija) krepšininkus ir tapo VI-ojo Europos aukštųjų mokyklų krepšinio čempionato nugalėtoja bei į Lietuvą grįš su aukso medaliais.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė žalgirietis Jonas Mačiulis, pelnęs 23 taškus bei  atkovojęs 11 kamuolių. Jis buvo pripažintas naudingiausiu finalo žaidėju.

14 taškų prie pergalės pridėjo Vaidas Stiga (4 rez.perd., 6 atk.kam.), 12 – Paulius Počiuipa, po 10 – Darius Šilinskis (9 atk.kam.) ir Povilas Šakinis.

Priešininkams daugiausiai taškų pelnė Jure Erzenas ir Borisas Jersinas – po 19. Abu krepšininkai rungtyniauja antros Slovėnijos lygos komandoje "Triglav K".

Primename, kad VDU krepšininkai rungtyniavo C grupėje, kur 89:84 įveikė Fatih University (Turkija) komandą, 82:44 - University of Groningen (Olandija) ekipą ir 104:82 - University Paris 7 (Prancūzija) sportininkus.

Pirmenybių pusfinalyje VDU krepšininkai 89:63 (24:19, 19:11, 25:15, 21:18) nugalėjo A grupės laimėtoją University of Split (Kroatija) komandą.

Tuo tarpu LSKL čempionė Šiaulių universiteto (ŠU) komanda iš Portugalijos taip pat grįžta su medaliais – šiauliečiai 89:82 įveikė University of Split krepšininkus.

Stipriausia Europos merginų komanda tapo State Vocational School of Higher Education ekipa iš Lenkijos, kuri čempionato finale 83:61 nugalėjo University of Córdoba krepšininkes iš Ispanijos.

VI-ajame Europos aukštųjų mokyklų krepšinio čempionate vaikinai ir merginos buvo suskirstyti 5 skirtingas grupes.

Vaikinų grupėje dalyvavo 16 komandų iš 12 skirtingų šalių. Be dviejų Lietuvos komandų žaidė po dvi Portugalijos, Prancūzijos ir Lenkijos komandas bei po vieną Kroatijos, Kipro, Vokietijos, Olandijos, Serbijos ir Juodkalnijos, Slovėnijos, Turkijos bei Graikijos ekipas.

Merginų grupėje rungtyniavo 12 komandų iš 8 Europos šalių, tačiau Lietuvos ekipų čempionate nebuvo.

visi varot cia ir balsuojat uz lietuva, reik duot i kaulus tiems amerikonams..