Jaunių rinktinė pasiruošusi Europos čempionato karščiui

2006-07-17 18:06
Almantas Kiveris, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas Argostolyje (Graikija)

Antradienį (07.18) Graikijoje kovas Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate pradeda Lietuvos rinktinė. Lietuviai, rungtyniausantys A grupėje kartu su Latvijos, Ukrainos ir Turkijos bendraamžiais, apsistojo vienoje Graikijos Viduržemio jūros salų, kurioje vyks A ir B grupių varžybos.

Salos sostinėje Argostolyje šiandien Lietuvos rinktinė pirmą kartą treniravosi. Pirmaisiais lietuvių varžovais antradienį (07.18) bus Latvijos krepšininkai. Mačas prasidės 16 val. 45 min.

Čempionato išvakarėse vyriausiasis Lietuvos jaunių rinktinės treneris Rūtenis Paulauskas buvo nusiteikęs užtikrintai. Strategas tinklapiui „BasketNews.lt“ papasakojo apie pasirengimą čempionatui.

– Treneri, kaip rengėtės Europos čempionatui?
– Pradėjome rengtis gana anksti, komandą surinkome balandžio pabaigoje ir iš karto su pirmaisiais kandidatais rinktinė išvyko į turnyrą Manheime, Vokietijoje. Jie važiavo be manęs, su treneriu Rimantu Ramonu. Net ir neturėję laiko gerai pasirengti kai kurie žaidėjai neblogai užsirekomendavo. Po to kvietėme kitus kandidatus. Iš viso patikrinome 18 žmonių.

[image=6260 left Keliantis į Argostolį, jauniai komandos susirinkime klausosi trenerio Paulausko]Po Manheimo buvo turnyras Douai mieste Prancūzijoje, po to vykome į varžybas Maskvoje. Po šio turnyro nusprendėme, kuriuos žaidėjus reikia kviesti į rinktinę. Galbūt tai reikėjo daryti ir anksčiau bei į Maskvą vežtis tuos, kurie vyks į Europos čempionatą. Tačiau vis atsirasdavo kokios nors organizacinės kliūtys: tai Praną Skurdauską paima į Trevizo aukštų žmonių stovyklą, tai į „Krepšinis be sienų“ išvažiuoja Vaidas Čepukaitis ir Žygimantas Janavičius, tai kažkam atsinaujina sezono metu gauta trauma.

Galima sakyti, kad pagrindine savo sudėtimi taip ir nesužaidėme nė vienų kontrolinių rungtynių. Likus 10 dienų iki čempionato, atrinkome 12 žaidėjų, kuriuos ir vežamės. Apskritai pasirengimas vyko gerai, turėjome puikiausias sąlygas stovykloms ir kontrolinėms rungtynėms.

– Ar galima sakyti, kad šios komandoje surinkti pajėgiausi Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai?
– Žaidėjus stengėmės atrinkti pagal pozicijas, viską stengėmės daryti labai objektyviai. Argumentuotai kiekvienam į rinktinę patekusiam žaidėjui paaiškindavome, kodėl jis pateko. Jei krepšininkas nepateko, pasakydavome, ko jam trūksta.

Gyvenimas nesustoja, kitais metais vėl bus rinktinės stovykla. Tikimės matyti vėl tuos pačius kandidatus, jiems davėme užduotis ir aptarėme, kokias savybes reikia tobulinti. Deividas Daunys buvo vienintelis žaidėjas, į rinktinę nepatekęs dėl traumos. Jam gydytojai skyrė labai rimtą nugaros gydymo programą ir šią vasarą neleido dalyvauti stovykloje.

– Su dauguma šių vaikinų dirbote prieš 2 metus ir jaunučių čempionate užėmėte ketvirtąją vietą. Kas pirmiausiai krito į akis pradėjus dirbti po metų pertraukos?
– Dirbome prieš dvejus metus, pernai taip pat dirbome, nors ir nevyko joks čempionatas. Žinodami, kad turime nepraleisti metų, susirinkome vasarą savo iniciatyva, galima sakyti, savo lėšomis. Sužaidėme kelias draugiškas rungtynes, darbavomės apie tris savaites.

Be to, aš visą laiką sekiau savo krepšininkų žaidimą sezonu metu. Jei kurias nors vieno jų rungtynes transliuodavo televizija, aš turėjau galimybę tas rungtynes pamatyti. Įdėmiai sekiau jų statistiką, taigi buvau visą laiką prisirišęs prie jų. Žinoma, susirinkus šią vasarą ir viską pamačius, kažkiek kitaip vertinu. Iš kai kurių žaidėjų tikėjausi daugiau, o kai kas net pranoko mano lūkesčius, tai yra normalu.

[image=6265 right Lietuvos rinktinė pakeliui į Europos čempionatą]– Kokie komandos trūkumai atsiskleidė pradėjus rengtis čempionatui?
– Dažniausiai esu kategoriškas ir noriu labai daug – maksimumo. Dirbu su vyrais, todėl man kartais būna neįprasta, kai kamuolys neįkrenta iš po krepšio, lygioje vietoje išsprūsta iš rankų arba darant perdavimą pataiko į kojas. Tačiau reikia suprasti, kad tai 18 metų žaidėjai. Trūkumų yra daug, bet yra ir privalumų.

Mane nudžiugino tai, kad jie fiziškai patobulėję, techniškai yra neblogai pasirengę, dauguma žaidėjų gali atakuoti iš toli. Taip pat jie moka žaisti greitą krepšinį. Krepšininkai yra pakankamai imlūs, greitai įsisavina gynybos bei puolimo schemas. Mane tai džiugina.

– Minėjote, kad vaikinai yra sustiprėję fiziškai. Dažnai yra sakoma, kad lietuviai bręsta vėliau už pietiečius, todėl jiems yra sunkiau kovoti prieš galingesnius bendraamžius. Šiai rinktinei toks posakis netinka?
– Argumentus apie brendimą mes teigiame subjektyviai, stebėdami iš šalies. Darome tik lietuvių fizinio rengimo testus, bet jų rezultatų negalime palyginti su piečiau esančių valstybių duomenimis. Vertinome rinktinės žaidėjų fizinį pasirengimą prieš dvejus metus ir dabar. Progresas tikrai yra didelis.

Žinoma, mūsų varžovai irgi nestovi vietoje, jie irgi stiprėja. Galbūt skirtumas sumažėjo, bet tos komandos, kurios yra laikomos favoritėmis – tai Rusija, Turkija ir Prancūzija, būtent ir išsiskiria fiziniais daviniais. Šių komandų žaidėjai aukšti, greiti ir galingi – tai pagrindinės savybės.

[image=6261 right Rūtenis Paulauskas treniruotėje dalija patarimus Pranui Skurdauskui]– Su Turkija kaip tik žaisite A grupės rungtynėse. Kokius tikslus keliate komandai? 
– Keliame kelis pačius svarbiausius uždavinius, kurie yra kažkiek globalūs. Pirmos rungtynės su latviais yra pats pirmas uždavinys. Tada kiti du tiek pat svarbūs pogrupio mačai, jiems pasibaigus žiūrėsime toliau. Turime norą, uždavinius bei tikslą. Būsime laimingi, jei pateksime į pirmąjį aštuonetą ir tada rengsimės tolesnėms kovoms.

– Kaip analizavote varžovus? Ar turite pakankamai medžiagos?
– Turime, viskas čia sudėta (šypsodamasis rodo į krepšį su video įranga – Red.). Jau kelis kartus buvome susirinkę į peržiūras, rodėme žaidėjams, kaip puola latviai, kaip ukrainiečiai. Ruošėmės, be pačių pagrindinių žaidėjų buvome nuvykę į Baltijos taurės rungtynes, kuriose latviai žaidė stipriausios sudėties. Turime video medžiagą, kuria galima remtis. Su Ukraina žaidėme Manheime. Taip pat jie buvo atvažiavę ir į Maskvą. Turkija dalyvavo turnyre Prancūzijoje. Taigi medžiagos yra, informacijos yra, reikia tik ją įsisavinti.

– Ar čempionato metu remsitės tik komandos lyderiais, ar bandysite išnaudoti kuo daugiau žaidėjų?
– Eksperimentų laikas baigėsi. Atėjo tikrų išbandymų metas. Kas truputėlį geriau užsirekomendavo, kas buvo patikimas ir stabilus viso pasirengimo metu, tas, be abejo, ir žais. Niekada negalvoju, kad aš remsiuosi būtent startinio penketo žaidėjais ir dviem keitimais. Visą laiką noriu įtraukti kuo daugiau žaidėjų, nes turnyras ilgas. Vaikinus vargins karštis, bus sudėtinga atsigauti po krūvių. Jeigu atsiras žmonės, kurie leis lyderiams pailsėti, bus naudingi tiek gynyboje, tiek rezultatyvūs, tada mes būsime tikrai stipri komanda.


Rodyti komentarus
idomu kodel nepasake kad isvaziavo su vienu zaideju kuoris 40 temp diena pries isvaziuodamas dar turejo!:DD nu bet ciuju bent jau prizine vieta tikrai turi paimti...:)
2006-07-18
Atsakyti
sekmes jaunajai kartai!
2006-07-18
Atsakyti
nebloga komanda! sekmes jiems:)
2006-07-17
-1
Atsakyti
mes nugalesim!!!=)))
2006-07-17
Atsakyti
sekmes jauniams
2006-07-17
Atsakyti
Musu grupe nera itin galinga, todel i kita etapa turetumem patekti. Is sios rinktines galima laukti ir medaliu.
2006-07-17
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas