Jauniai Europos pirmenybes pradėjo pergalingai

2006-07-18 18:12
Almantas Kiveris, „BasketNews.lt“ spec. koresp. Argostolis (Graikija)

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio rinktinė Graikijoje vykstančias Europos pirmenybes pradėjo pergalingai. Lietuviai per pirmąsias A grupės rungtynes antradienį (07.18) 85:67 (15:22, 30:13, 23:19, 17:11) sutriuškino bendraamžius iš Latvijos.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Žygimantas Janavičius, Martynas Gecevičius, Paulius Kleiza, Marius Valiukonis, Pranas Skurdauskas. Pirmuosius taškus Lietuvai pelnė Janavičius, tačiau latviai netrukus pataikė du tritaškius metimus ir įgijo minimalią persvarą. Lietuviai sunkiai tvarkėsi su jauduliu, todėl latviai po pirmojo kėlinio buvo priekyje 7 taškais (22:15).

[image=6274 left]Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo daug agresyvesyviau gindamasi. Latvijos krepšininkai kurį laiką dar pirmavo (27:21), bet Gecevičiaus ir nuo suolelio rungtynes pradėjusio Vaido Čepukaičio vedami lietuviai pelnė 12 taškų be atsako ir išsiveržė į priekį – 33:27. Baigiantis kėliniui Rokas Ūzas dvitaškiu padidino persvarą iki dviženklės – 45:35.

Po pertraukos aikštėje ir toliau dominavo lietuviai. Aktyviai gindamasi Lietuvos rinktinė nesuteikė varžovams laisvės puolime, o kitoje aikštės pusėje nesulaikomas buvo Skurdauskas.

Dėjimais ir įspūdingais blokais vidurio puolėjas galutinai sugniuždė Latvijos krepšininkus. Rungtynių pabaigoje Lietuvos rinktinės treneriai leido pažaisti iki tol nerungtyniavusiems krepšininkams, kurie neleido latviams priartėti.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Gecevičius, pelnęs 16 taškų ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus. Ūzas surinko 13 taškų (15 min.), Skurdauskas (14 atk. kam., 5 blk.) ir Valukonis – po 13, Janavičius – 10 (5 kld.), Čepukaitis (8 atk. kam.) ir Darius Gvezdauskas – po 8, Paulius Beliavičius ir Kleiza įmetė po 2, Lukas Brazdauskis ir Rokas Grinius – po 1 tašką. Gabrieliui Ramonui pasižymėti nepavyko.

Trečiadienį (07.19) Lietuvos rinktinės varžovais bus ukrainiečiai.