Jauniai iškovojo antrąją pergalę

2006-07-19 16:38
Almantas Kiveris, „BasketNews.lt“ spec. koresp. Argostolyje (Graikija)

Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato antrąją dieną Lietuvos rinktinė neturėjo didesnio vargo su Ukrainos krepšininkais. Lietuviai laimėjo rungtynes 101:67 (26:14, 19:18, 31:19, 25:16), į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę ir beveik užsitikrino vietą tarp aštuonių stipriausių pirmenybių ekipų.

Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Rūtenis Paulauskas padarė vieną pakeitimą startinėje sudėtyje lyginant su vakar dienos maču prieš Latviją: vietoje Pauliaus Kleizos rungtynes pradėjo Rokas Ūzas.

Susitikimo pradžia klostėsi apylygiai – įpusėjus kėliniui ukrainiečiai atsiliko tik 3 taškais, tačiau žaisdami gražų komandinį žaidimą lietuviai spurtavo 9:2 ir atitrūko 21:11. Kėlinio pabaigoje po puikaus Martyno Gecevičiaus perdavimo Marius Valukonis dar labiau padidino persvarą.

Antrąjį kėlinį kiek aktyviau pradėjo Ukrainos rinktinė, bet lietuviai netrukus susiėmė, o po Dariaus Gvezdausko tritaškio, likus žaisti 5 minutes, įgijo 17 taškų pranašumą (37:20). Ketvirčio pabaigoje atsigavo ukrainiečių lyderis Aleksandras Kolčenka, kurį prieš tai kelioms minutėms treneris buvo pasodinęs ant suolelio dėl atsikalbinėjimų. Prieš pertrauką Lietuvos rinktinės pasiektas pranašumas sumažėjo iki 13 taškų.

Dar 4 taškais lietuvių persvara sumenko po Sergejaus Gladyro tritaškio su pražanga. Tai buvo paskutinis kartas, kai ukrainiečiai atsilikinėjo vienaženkliu skirtumu – 36:45. Lyderio vaidmens Lietuvos rinktinės gretose ėmėsi Valukonis. Per trečiąjį kėlinį jis surinko 18 taškų, iš viso 27, ir užsitarnavęs poilsį, daugiau aikštelėje nepasirodė.

Paskutiniame mačo ketvirtyje Lietuvos rinktinės treneriai leido pažaisti iki tol mažiau rungtyniavusiems krepšininkams. Žaidimas tapo kiek padrikas, tačiau didesnės įtakos rezultatui nebeturėjo. Likus žaisti pusę minutės Lukas Brazdauskis pelnė šimtąjį Lietuvos rinktinės tašką, o Gabrielius Ramonas, paskutinysis iš lietuvių, pasižymėjo nuo baudų metimo linijos.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Marius Valukonis, pelnęs 27 taškus (9 atk. kam.), Pranas Skurdauskas (13 atk. kam.), Martynas Gecevičius ir Rokas Ūzas (7 atk. kam.) surinko po 12 taškų, Žygimantas Janavičius įmetė 11 (6 rez. perd.), Paulius Beliavičius, Lukas Brazdauskis ir Darius Gvezdauskas po 5, Rokas Grinius ir Vaidas Čepukaitis po 4, Paulius Kleiza 3, Gabrielius Ramonas – 1 tašką.

Ukrainiečių gretose išsiskyrė Aleksandras Kolčenka, surinkęs 31 tašką ir nuo baudų metimo linijos atakavęs net 22 kartus. Maximas Vilkovetskis pelnė 14, Sergejus Gladyras – 10 taškų.

o liumis atsigavo:) kas tae pas tave lietuvoj geresnio? parasyk koki maila:)
2006-07-20
+1
pranas saunuolis. Kamuoliukus imasi lyg vkmle tebelostu :)
2006-07-19
ble pranas kad atsigaves varo belekajp...cigaretes ir alkoxolis jam nekenkia visaj:) o ji jau visi buvo pradeja nurasinet....