Jaunių rinktinė į kitą etapą žengia be pralaimėjimų

2006-07-20 16:24
Almantas Kiveris, „BasketNews.lt“ spec. koresp. Argostolyje (Graikija)

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų rinktinė pergalingai baigė Graikijoje vykstančio Europos čempionato A grupės varžybas. Lietuviai per trečiąsias rungtynes 70:55 (17:14, 17:17, 20:13, 16:11) nugalėjo bendraamžius iš Turkijos ir tapo A grupės nugalėtojais.

Mačą Lietuva pradėjo tokiu pačiu startiniu penketu kaip ir vakar dienos rungtynes su Ukrainos bendraamžiais: Žygimantas Janavičius, Martynas Gecevičius, Rokas Ūzas, Marius Valukonis, Pranas Skurdauskas.

[image=6294 left]Pirmuosius keturis taškus pelnė Gecevičius, o sėkmingai gindamiesi lietuviai pirmavo 9:2. Tačiau turkai neketino lengvai pasiduoti – jie pelnė 9 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (11:9). Po Rūtenio Paulausko paprašytos minutės pertraukėlės sekė lietuvių atsakas 8:1, per kurį dar penkis taškus surinko Gecevičius, o tritaškį pridėjo Darius Gvezdauskas.

Antrasis kėlinys taip pat klostėsi permainingai. Jo pradžioje komandos aktyviai gynėsi, bet lietuviams vėl pavyko įgyti 7 taškų persvarą (29:22). Tuomet kaip ir prieš 10 minučių turkai spurtavo 9:0 ir, atrodė, perėmė iniciatyvą, tačiau Turkijos rinktinės treneris už ginčus su Graikijos teisėju buvo nubaustas technine pražanga. Tuo pasinaudoję lietuviai per paskutiniąsias dvi minutes realizavo 5 baudas iš 6 ir pirmavo 34:31.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė ėmė išnaudoti savo aukštaūgius. Valukonis ir Skurdauskas sulaukdavo tikslių perdavimų iš gynėjų ir sėkmingai užbaigdavo atakas.

Pastarasis taip pat buvo labai naudingas gynyboje grasindavęs kiekvienam turkų prasiveržimui po krepšiu. Visgi didžiausi laurai už lietuvių susikrautą pranašumą atiteko Valukoniui, kuris per trečiąjį kėlinį surinko 10 taškų. Likus žaisti 40 sekundžių, lietuviai pirmavo 54:40, tačiau dvi vaikiškos klaidos leido turkams pelnyti 4 taškus.

Paskutinįjį kėlinį Lietuvos jauniai pradėjo kibia gynyba – varžovai pirmą metimą pataikė tik po 4 minučių. Turkai dar bandė kovoti, tačiau skirtumo iki vienaženklio jiems sumažinti nepavyko.

Turkijos rinktinei per šias rungtynes negalėjo padėti 198 cm ūgio gynėjas Ogunas Sevincas. Jis buvo diskvalifikuotas už smūgį kumščiu varžovui iš Latvijos rinktinės per vakar dienos rungtynes.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Marius Valukonis, pelnęs 17 taškų ir po krepšiais sugriebęs 11 kamuolių. Be keitimų rungtyniavęs Žygimantas Janavičius surinko 16, Martynas Gecevičius ir Pranas Skurdauskas (12 atk. kam.) įmetė po 13, Darius Gvezdauskas - 12, Rokas Ūzas - 3 taškus.