Rajonas Rondo pratęsė įspūdingą rezultatyvių perdavimų seriją, tačiau jo ekipa nusileido „Pistons“ klubui
Nuotr. AP-Scanpix
Kiek netikėtą pergalę NBA čempionate iškovojo viena lygos autsaiderių Detroito „Pistons“ (2-9) komanda. Gražų krepšinį demonstravę aikštės šeimininkai namie 103:83 (23:25, 25:18, 23:14, 32:26) sutriuškino Bostono „Celtics“ (6-5) komandą.

Detroito ekipa dviženklį pranašumą susikraudavo visuose keturiuose namie žaistuose mačuose, tačiau išlaikyti persvarą ir iškovoti pergalę jai pavyko tik mače su „Celtics“.

Prieš kelias dienas mače su Orlando „Magic“ ekipa „Pistons“ krepšininkai antroje mačo dalyje varžovams leido pelnyti net 66 taškus. Šįkart per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius Detroito klubas praleido vos 40 taškų ir šventė pergalę.

Laimėjimas „Pistons“ klubui leido išvengti trečio nesėkmingiausio sezono starto per visą klubo istoriją. 1962-1963 ir 1980-1981 m. sezonus Detroito ekipa pradėjo iškovojusi vienintelę pergalę per 10 mačų.

Po šio mačo nedidelę paguodą turėjo ir „Celtics“ įžaidėjas Rajonas Rondo. Jis atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir įspūdingą seriją pratęsė iki 34 rungtynių. Dešimtąjį rezultatyvų perdavimą Rondo atliko iki rungtynių pabaigos likus žaisti 51 sekundę.

Per visą NBA istoriją tokias ilgas rezultatyvių perdavimų serijas yra pasiekę tik NBA legendos Magicas Johnsonas ir Johnas Stocktonas. Pirmajam priklauso 46, o antrajam – 37 mačų paeiliui, kuriuose atlikdavo dviženklį rezultatyvių perdavimų skaičių, serija.

„Apie tai pernelyg daug negalvoju, – po rungtynių tvirtino Rondo. – Žmonės po rungtynių veikiausiai kalbės apie tai, kad mes pralaimėjome, o ne apie seriją. Tačiau žinau, kad didžiuosiuosi savo pasiekimu šio kelio pabaigoje.“

„Pistons“: Gregas Monroe 20 (13 atk. kam.), Jasonas Maxiellas 15, Kyle'as Singleris 14, Rodney Stuckey 14, Corey Maggette 11, Tayshaunas Prince'as 10.

„Celtics“: Jaredas Sullingeris 16, Kevinas Garnettas 15, Paulas Pierce'as 13, Rajonas Rondo 12 (10 rez. perd.).