Žukauskas: „Į rinktinę visuomet veržiuosi“

2006-07-21 08:01
Rokas Buračas „Lietuvos žinios“

Pastaruosius penkerius metus Sienos „Montepaschi" komandoje Italijoje žaidęs 202 cm ūgio 30 metų puolėjas Mindaugas Žukauskas yra vienas iš nedaugelio krepšininkų, pastaraisiais metais nuolat gynusių Lietuvos rinktinės garbę. Rugpjūtį 31 metų sulauksiantis Žukauskas tikina apie karjeros Lietuvos rinktinėje pabaigą dar negalvojantis. Krepšininkui nereikia ieškoti dingsties nevykti į šalies rinktinę – jis į ją visuomet veržiasi.

Norėtų likti Sienoje

– Mindaugai, ar pakako laiko pailsėti po Italijos čempionato?
[image=3615 left Penkerius metus „Montepaschi" ekipos marškinėlius vilkėjęs Mindaugas Žukauskas jų ir komandos keisti nenorėtų]– Taip, laiko poilsiui užteko. Atostogauti neatostogavau, bet lygiai mėnesio be krepšinio, man atrodo, per akis. Po Italijos čempionato dar tris savaites likau šioje šalyje – laukiau, kol sūnui baigsis mokslai mokykloje. Keturioms dienoms buvome išvykę į Sardinijos salą. Tik gaila, kad Lietuvoje praleidau tik savaitę – nespėjau susitikti su visais draugais.

– Kodėl Sienos „Montepaschi" ekipai pastarasis Italijos čempionatas susiklostė taip nesėkmingai?
– Net nežinau. Sezonas buvo nesėkmingas tik dėl to, kad nepatekome į Eurolygos TOP-16 etapą. O metai buvo tokie pat, kaip ir praėjusieji. Kaip žinoma, praradome teisę žaisti Eurolygoje, tačiau kodėl taip atsitiko, sunku pasakyti. Neseniai pasikeitė komandos treneris, tad pamatysime, ar kitą sezoną ekipoje kas nors keisis, ar ne.

– Tavo sutartis su klubu baigėsi. Kiek įtakos naujos ekipos paieškoms turės tai, kad ji rungtyniaus Eurolygoje?
– Aš norėčiau grįžti į „Montepaschi". Italijoje jau esu įleidęs šaknis, tai būtų naudinga ir šeimai. Antrą klasę baigęs sūnus lanko italų mokyklą. Leisti sūnaus į anglišką mokyklą nebuvo galimybių – privačių mokyklų, kuriose būtų mokoma anglų kalba, Sienoje nėra. Dėl šių priežasčių važiuoti kur nors kitur ir vėl kažko ieškoti nelabai norėčiau. Sieną palikčiau tik tuomet, jei manęs netenkintų klubo pasiūlytos sąlygos.

– Ar jau sulaukei siūlymo pratęsti sutartį?
– Kol kas Sienos klubo vadovai tyli. Įpusėjus sezonui klubo vadovai sakė norintys, kad likčiau ekipoje ir kitą sezoną, tačiau jam pasibaigus apie sutarties pratęsimą nekalbėjome. Savo agentui kol kas neskambinau, todėl nežinau, ar turiu pasiūlymų pereiti į kitas komandas. Kol kas nenoriu apie tai galvoti. Žinoma, agentas ieško ir kai bus kas nors aiškaus – praneš.

Čempionato lygis bus žemesnis?

– Rinktinėje žaidi jau daugiau nei dešimtmetį. Kuo pasaulio pirmenybės Japonijoje skirsis nuo ankstesnių čempionatų?
[image=4893 right Rinktinės kapitonas mano, kad staigmenų Japonijoje gali pateikti šeimininkų bei Kinijos rinktinės]– Skirsis tuo, kad būsime kitoje laiko juostoje (juokiasi, – Red.). O iš tiesų reikėtų pasižiūrėti, kaip savo komandas sukomplektuos varžovai. Kol kas dar niekas neaišku – nežinome, kas žais mūsų rinktinėje, ar pajėgiausi krepšininkai atvyks į kitų šalių komandas. Apie tai daugiau pasakyti bus galima po mėnesio. Pagrindiniai mūsų varžovai bus tie patys. Nemanau, kad kuri nors rinktinė gali visus nustebinti ir pasirodyti geriau, nei leidžia jos galimybės. Gal tik šeimininkai japonai ir kinai gali nustebinti žaidimu.

– FIBA nutarė pasaulio čempionato dalyvių skaičių nuo 16 komandų padidinti iki 24. Į Japoniją atvyks mažai žinomos Libano, Kataro, Panamos, Angolos rinktinės. Ar pasaulio čempionato lygis nebus žemesnis, nei ankstesnių pirmenybių?
– Gali būti, kad čempionato lygis bus prastesnis. Panašiai nutiko futbolui, kai buvo padidintas pasaulio čempionate rungtyniaujančių komandų skaičius. Žinoma, kažkas iškyla, pasirodo geriau, tačiau galiausiai tarp stipriausių aštuonių rinktinių lieka tik favoritai. Staigmeną pateikia tik viena kita komanda. Reikėtų pamatyti tas rinktines Japonijoje ir pasižiūrėti, kokio lygio krepšinį jos demonstruos, tačiau nemanau, kad kas nors ką nors labai nustebins. Čempionatas užtruks ilgiau negu paprastai, ir tiek.

– Lietuvos krepšinio federacija rinktinei iškėlė tikslą patekti tarp keturių stipriausių. Kaip rodo pastarieji metai, tai įgyvendinama, nepaisant to, kokios sudėties būna rinktinė.
– Taip, tačiau tai padaryti tikrai nėra paprasta. Šiemet tikslas vėl yra didelis, tačiau Lietuvos rinktinė visada būna stipri ir mes visada esame pasirengę kovoti dėl pirmųjų vietų. Stengsimės pakilti kuo aukščiau.

Gali verstis be įžaidėjo

[image=4928 left Italijos krepšinio čempionate ir Eurolygoje žaidęs puolėjas nėra pervargęs – Žukauskas tikina, kad mėnesio atostogų jam buvo per akis]– Kaip šio tikslo siekimą gali lemti aplinkybė, kad Lietuvos rinktinė į Japoniją vyks be dviejų pagrindinių įžaidėjų – Šarūno Jasikevičiaus ir Vido Ginevičiaus?
– Ši bėda rinktinę persekioja jau daugelį metų. Prieš pernykštį Europos čempionatą, vykusį Serbijoje ir Juodkalnijoje, mus beveik visi buvo „nurašę", tačiau pamatėme, kad net ir be Jasikevičiaus mums sekėsi gana neblogai. Reikia pasižiūrėti ir įvertinti, kurie rinktinės naujokai įžaidėjai atrodo gerai. Man atrodo, kad galima žaisti remiantis ir jaunesniais krepšininkais. Jeigu jų nebus – žaisime be įžaidėjo.

– Japonijoje jums sueis 31-eri, tačiau į rinktinės stovyklas dėl įvairiausių priežasčių neatvyksta daug jaunesni žaidėjai – vienas tuokiasi, kiti iš anksto yra suplanavę atostogas. Ar nekyla minčių baigti karjerą nacionalinėje komandoje?
– Ne, man tokių minčių nekilo niekada. Aš visada veržiausi į rinktinę ir visada norėjau atstovauti Lietuvai. Jau dešimt metų ginu Lietuvos garbę ir dar ne vienus metus tai darysiu. Karjerą nacionalinėje komandoje baigsiu tik tuomet, jeigu rinktinės treneriai nebekvies į stovyklas. Vis dėlto senstu ir atsiranda naujų žaidėjų, tačiau kol mane į rinktinę kvies, tol važiuosiu.


Rodyti komentarus
Ato_Boldon cia tik draugiskos rungtynes,dar nieks beveik neigaves formos,nesik i kelnes anksciau laiko
2006-07-24
Atsakyti
Vienas is nedaugeliu krepsininku likes tikras patrijotas,nesugadintas dideliu pinigu....Visada dega noru kovoti
2006-07-24
Atsakyti
to Tadausius
to rexdadog
Kagi, katik baigesi rungtynes su Senegalu, kurias stebuklingai gavom 1 tashku. Zhukas ten buvo ant tiek afigienas, kad apturejo naudinguma -2 (pramete visus 5 metimus). Koks jis bl kapitonas, kad dabar visishkai nieko nebepadaro (per visas 3 rungtynes naudingumas visoj komandoj buvo 2-as ar 3-as nuo galo)? Ir ka jis padengia? Priesh prancuzus tai tik baudu momentaliai prisirinko ir tikrai nieko nepadenge. Koks tikslas toki seni laikyt vien del sireikos? Jus tada dar koki Einiki, Lukmina ar kitus pakvieskit, gal neatsisakytu losht (juk kazhkada geri zhaidejai buvo).
2006-07-23
Atsakyti
to boldon
ka tu cia kliedi vaiki!! Maciuli i mindes vieta?? Tao pasiulyk dar koki Stanku is nevezio paimt... Ir jis rinktinej tikrai ne del sireikos, o paprasciausiai tokiu gerai besiginanciu zaideju lietuva daugiau neturi, be to jis patyres reikiamu momentu gali 3 imest ir t.t.
2006-07-22
-2
Atsakyti
Ato_Boldon: vieni verkia, kai puse zaideju atsisako, kitiems blogai, kad zaidejas zais tol, kol gales. Mindes vietos pokolkas dar nera kam uzimt. Jis geras gynejas, puikus metikas, daugiausiai patyres rinktines zaidejas ir tikras kapitonas ;).
2006-07-22
Atsakyti
Jei ne sireikinas, labai gali but, kad Zhukausko jau nei pernai, nei shiemet i rinktine tiesiog nebutu eme. Liudna girdet, kad jis zhais dar tiek, kiek bus kviechiamas (t.y. tiek, kiek bus sireika). Galetu uzhleist vieta jauniem zhaidejam, tokiem kaip Machiulis ir kt. Nors federacija shiemet rinktinei ishkele per aukshtus tikslus (atsizhvelgiant i sudeti), todel imanoma, kad sireikinas neuzhilgo skris ish rinktines, o su juo ir zhuko atstovavimai baigsis. Ish mandagumo turbut dar butu kviechiamas i rinktines stovykla, bet vieta galutinej sudety tikrai jam butu negarantuota.
2006-07-22
-1
Atsakyti
Pagarba Zukauskui#5
2006-07-21
Atsakyti
gerbiu sita zmogu tikrai pats TIKRIAUSIAS LIETUVIS
2006-07-21
Atsakyti
CIa tai ttikras Lietuvis.
2006-07-21
Atsakyti
to jiri:
jei jis grybas tai nx ji kviecia visur?juk motepaschi komanda tai nebloga...jis lb gerai ginasi ir gali nenusisneket kad po3min telosia...vat jaska tai po3min sulosdavo,matai ir pavargo baxuras,tai jau nebereikia lost uz rinktine...vestuves kelia ir negali sulost....krv abrinakis....nors jis ir geras yra zaidejas,daug padejo ltu bet ir siemet galetu dar padet...bet...zukauskui tik respect
2006-07-21
Atsakyti
to zulu: manau kad vesis visus, nes Kleiza ir Minde gali lost SF, kartu su Jasaiciu
2006-07-21
-1
Atsakyti
cai vapse tokiu balvonu kaip JIRI klausyti tai nx!ubagas konkretus,tokiem kaip jis reik prie kompu neleist sedeti nes tersia eteri!
2006-07-21
Atsakyti
ERP
To, ka daro aiksteleje minde, nei vienas is tavo isvardintu zaideju nesugeba... manau, kad sikart deretu namie palikt Jankuna - zmogus tegu pailsi po sunkiu sezonu, o turint likusius musu priekines linijos atstovus - visi jie kuriuo nors zaidimo komponentu siuo metu atstoja arba pranoksta Pauliu... Tuo tarpu minde kaip kibios gynybos asas tikrai nepamaishys, be to, jis sugeba pristabdyti varzovu lengvus krashtus, kurie musu priekines linijos zaidejams yra per staigus ir per greiti... Jei vertinant pagal pozicijas, tai Minde labiau reiketu lygint su Jasaiciu, Lukauskiu, Serapinu ir Jomantu, o i sunkiu krastu ir centru vietas jis nepretenduoja... Nors atakuojanciu gyneju jis irgi neloshia, bet siame cempionate Minde greiciausiai keis Jasaiti ir losh kaip 3 numeris tose situacijose, kai svarbiau bus apsiginti, nei uzpulti :)
2006-07-21
Atsakyti
Manau Minde dar yra pajegus pora metu zaisti uz Lietuva.
2006-07-21
Atsakyti
Zmones kur klausia kas geriau, tai atsakykit kurio is siu zaideju neimti: Javtokas, Songaila, Lavrinoviciai, Jankunas, Kleiza ir Zukauskas? Negi juos visus vesis?
2006-07-21
Atsakyti
saunuolis, kad verzias i rintkine, bet siemet tikrai yra uz ji geresniu ir deretu jam padekoti uz pasiaukojima, taciau veztis jaunesnius...
2006-07-21
Atsakyti
2 waiduluz
nu jei ne Sireika, tai dar klausimas, ar ji kviestu i rinktine. O shiaip, Mindei respect-as uzh dideli nora zhaist uzh Lietuva .
2006-07-21
Atsakyti
respectas mindei!
2006-07-21
Atsakyti
to jiri -> o kas tau butu geriau rinktineje ar mynde ar geriau kox kuzminskas? :D
2006-07-21
Atsakyti
Nu kas sako kad jis prastas zaidejas visiskai nusipeza..... Paziekit ka jis gynyboj daro, visas europos ir ne europos zvaigzdes neautralizuoja. Gynyba niekad nera vertinamas skaiciais (isskyrus blokai ir perimti kamuoliai). Toks zaidejas kaip jis vasada betkokioje komandoje yra vertingas.
2006-07-21
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 35

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.