Lietuva – nebe krepšinio šalis?

2006-07-21 08:01
Rokas Buračas „Lietuvos žinios“

Pastaraisiais metais ginti Lietuvos garbę šalies vyrų krepšinio rinktinėje vienas po kito atsisako vis daugiau žaidėjų. Jau praėjusiais metais rinktinei atstovavo vos 4 krepšininkai, 2003-iaisiais tapę Europos čempionais. Šiemet situacija ne ką geresnė – į pasaulio pirmenybes iš auksinės Švedijos komandos gali vykti 5 žaidėjai: Giedrius Gustas, Mindaugas Žukauskas, Arvydas Macijauskas, Darius Songaila ir Kšištofas Lavrinovičius.

Rinktinę keičia į vestuves

Kaip pastaraisiais metais jau įprasta, atvykti į rinktinę atsisako vis daugiau žaidėjų. Vieni jų yra pavargę, kiti rengiasi vestuvėms, treti nori daugiau laiko praleisti su šeima. Kai kurie krepšininkai apskritai nemato reikalo prakaituoti ir atstovauti šaliai, kuri juos išmokė krepšinio abėcėlės ir kurios dėka jie tapo turtingi bei žinomi visame pasaulyje.

Vykti į pasaulio čempionatą Japonijoje atsisakęs Šarūnas Jasikevičius šalies vyrų rinktinėje nežaidžia jau antrą vasarą. Prieš metus įžaidėją kankino nuovargis, šiemet atstovauti Lietuvai jam sutrukdė vestuvės.

Nacionalinės rinktinės marškinėlius tik kartą, per 2001 metų Europos pirmenybes, vilkėjęs Rimantas Kaukėnas pastaraisiais metais ignoruoja kvietimus atvykti į rinktinę. Prieš metus krepšininkas nacionalinę komandą iškeitė į vestuves, o šiemet Kaukėnas nusprendė daugiau laiko skirti šeimai.

Likus mėnesiui iki pasaulio čempionato apie tai, kad nevyks į Japoniją, pranešė ir Ramūnas Šiškauskas. Prieš tris savaites dvejų metų sutartį su Atėnų „Panathinaikos" ekipa pasirašęs Šiškauskas tvirtina nespėjęs pailsėti po sunkaus Italijos krepšinio čempionato. Dėl šios priežasties puolėjas nusprendė neatstovauti šalies rinktinei.

Vienintelis, kurio neatvykimą į rinktinę galima suprasti, yra Vidas Ginevičius. Prieš mėnesį gynėjas išgyveno skaudų likimo smūgį – sūnaus netektį.

Turėtų raudonuoti

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Vlado Garasto tokie krepšininkų argumentai neįtikina. „Prieš 10-15 metų krepšininkai neturėjo net minties neatvykti į rinktinę. Barselonos olimpinėms žaidynėms mes rengėmės nuo birželio, teko dalyvauti kvalifikaciniame etape, iškovoti teisę vykti į olimpiadą ir joje dalyvauti tik rugpjūčio pabaigoje.

Žaidėjai į rinktinės stovyklas atvykdavo po savo šalių čempionatų, rinktinėje praleisdavo tris mėnesius, bet nė vienas nesakydavo, kad yra pavargęs. Gal jie ir jausdavo nuovargį, tačiau nesiskųsdavo, nes žinodavo, kad reikia garsinti Lietuvą. Niekada nepatikėsiu, kad žaidėjams poilsiui neužtenka mėnesio.

Jeigu nenori žaisti rinktinėje, priežastį visada rasi. Tai reikia pirkti naujus baldus, tai aplankyti žmoną, tai dar ką nors...", – dabartiniu krepšininkų požiūriu piktinosi Garastas.

Iškovotas pozicijas galime prarasti

Jis tvirtino, kad krepšininkai turi atiduoti duoklę juos išauginusiai tėvynei. Pasak Garasto, jeigu ne Lietuvos rinktinė, dauguma krepšininkų dabar nerungtyniautų pajėgiausiuose užsienio klubuose ir nepasirašytų milijoninių kontraktų: „Žaidėjai pamiršta savo lietuviškas šaknis. Jeigu ne Lietuvos rinktinė, nė vienas jų gerų kontraktų nebūtų matęs.

Atvažiuoja į Europos čempionatą, užima aukštą vietą ir netrukus iš agentų gauna daugybę gerų pasiūlymų. Ką tik baigėsi pasaulio futbolo čempionatas. Jame dalyvavo visos pasaulio futbolo žvaigždės, uždirbančios gerokai daugiau negu krepšininkai. Ką, tie žmonės nebuvo pavargę?".

Garastas neatmetė tikimybės, kad krepšininkams ir toliau masiškai atsisakant žaisti Lietuvos rinktinėje šalis jau po dešimt metų gali prarasti išsikovotas pozicijas. „Mūsų tik trys milijonai, o ne 140, kad galėtume drabstytis žmonėmis. Rinktinėje atsisakę žaisti krepšininkai gatvėje turėtų raudonuoti iš gėdos".

LKF prezidentas buvo nusivylęs, kad garsiai apie krepšininkų patriotizmą drįsta kalbėti tik jis. Pasak Garasto, tol, kol žiniasklaida gins į rinktinę atsisakančius atvykti žaidėjus, tol ji niekad nebus stipriausios sudėties.

Krepšinio aistruoliai apie atsukusiuosius nugarą

„Svarbiausia yra komandinis žaidimas, o ne atskiri žaidėjai. Visada laimi komanda kaip 2005 Europos čempionate Graikija".

„Viską galima suprasti, Ramūną ypač. Tačiau... Kadangi toks lietuvių krepšininkų elgesys tampa norma, manau, kad Lietuvos rinktinės tarptautines pergales galima pamiršti. Kodėl visi futbolininkai iš paskutiniųjų lošia už savo rinktines? Negi tik dėl reklamos pinigų?".

„Aš manau, kad vieną kartą atsisakiusiuosius reikia užmiršti ir niekada nekviesti nei į rinktine, nei į kitus Lietuvos krepšinio renginius. Tegul gyvena su savo doleriais. Kas gimęs šliaužioti, tas neskraidys!".

„Užknisa" tokie „lietuviai". Pavargo. Parsidavė už eurus ir „dėjo" ant Lietuvos. O kas atiduos skolą už tuos laikus, kai jį už dyką treneriai sporto mokyklose treniravo. Tegul tokie milijonieriai tokiais atvejais susimoka:
1. už trenerių darbą nuo jo 10 iki 18 metų,
2. už salių nuomą per tą laikotarpį,
3. už visas kitas išlaidas (autobusų nuoma, maitinimas, apranga, kamuoliai ir t. t.).
Gal tada praeis noras š... malt. Ar ne Lietuva juos išaugino ir leido jiems milijonus uždirbti. O kaip jie už tai atsidėkoja Lietuvai??? Krepšinis – jų darbas. Mes irgi visi dirbam – po aštuonias valandas per dieną, turim tik 28 dienas atostogų. Ir negalim po atostogų nuėję į darbą darbdaviui pasakyt: aš dar truputį jaučiuos pavargęs, duok dar mėnesį atostogų. O jie gali. Šiška irgi jau atostogavo tą mėnesį, nėr ten ko verkšlent. Bet ne, bijo, jeigu rudenį šiek tiek „pasėdęs" nuvažiuos į Graikiją gali milijonų kišenėj pamažėt. Parsidavėlis – kaip ir Kaukėnas, Jasikevičius, Šalenga ir t. t. Gėda man už tokius „lietuvius".

–Pažiūrėčiau, kaip jūs ištemptumėt visus metus be atostogų ir jei dar per jas tauta iš jūsų reikalautų pasiekti maksimalių rezultatų".

–Tegul šiškauskai, jasikevičiai, kaukėnai ir kt. pažiūri į sausio 13 d. vaizdus, 1995 m. EČ, 1992 ir 1996 m. olimpiadas. Ir tegul pagalvoja, ką jie turi. Tegul pabando Kleiza, Jomantas, Kalnietis, Pocius, Sasyskinas ir kt. atsisakyt žaist – ateity užmiršim tokius iškart".

–Viskas. Praradom dar vieną gerą Lietuvos krepšininką. Pajautęs atostogų malonumą ir turėdamas daug eurų jis prieš kiekvieną čempionatą susigalvos naujų priežasčių, kaip išsisukti nuo rinktinės.. Mane labiausiai siutina tai, kad visada reikia meluoti - pavargęs, skauda pilvą, reikės butą tvarkyt. Pasakytų tiesiai šviesiai - Ačiū, tėvyne, už tai, jog čia gimiau, augau, užaugau.. už tai, kad tu mane išmokei žaisti krepšinį.. už tai, kad dėl tavęs dabar nespėju skaičiuot milijonų sąskaitoje, bet nenoriu žaisti Lietuvos rinktinėje, man svarbiau yra pinigai. Jei išsisukinėtojai taip pasakytų, juos suprasčiau, bet dabar tie išsisukinėjimai...".

„Kaip čia yra, kad futbole paprastai nebūna tiek atsisakymų lošt už savo šalį kaip krepšinyje... Paprastai visos žvaigždės lošia už savo šalį ir dar kovoja, kad tik jas pakviestų į rinktinę... Negi futbolas mažiau sekinantis sportas? Ar Ronaldinho arba Zidane'as buvo mažiau pavargę po sezono? Peršasi mintis kad tikrai krepšinis kažkokia antrarūšė sporto šaka, kur visi tik už pinigus lošia...".

„O kam jam žaisti už tą Lietuvą. Jo žaistas rungtynes, surinktus taškus Graikijoje (ar kur ten jis žais) vėl reklamuos Lietuvos žiniasklaida. Kada nustosim šiuos savimylas, parsidavėlius iš Lietuvos reklamuoti savo televizijose, spaudoje, galima sakyti, visai neskirdami dėmesio Lietuvoj likusiems žaidėjams. Išpučiam burbulą, o paskui dejuojam – neatvyko už Lietuvą 5 rungtynių sužaisti. Mat „nusikalė" vyrukai savo svetimų šalių čempionatuose... Kol nebus vienybės žiniasklaidoje, netikėkim, kad jiems rūpės Lietuva".

„Ko gero, vienintelis dalykas, kuo gali didžiuotis lietuviai, yra krepšinis. Ten kartais kažką pasiekiam. Tai sutelkia ir suvienodina visus: jaunus, senus, turtingus ir vargšus. Visi su nekantrumu laukė pasaulio čempionato, tikėjosi, kad gal ir vėl ten „sužibėsim". Tačiau jie mus išdavė, vienas po kito atsisakydami žaisti už mus. Juk jie atsisako atstovauti Lietuvai! Tave, mane, tuos, kurie išgyvena dėl jų traumų, į darbą rytais eina raudonomis nuo nemigos akimis, nes mūsų komanda pralošė.. O jiems geriau kelti puotas, nešioti baldus, pažaisti golfą.. Paprasčiausiai nusivyliau. Ir nereikia čia šnekėti apie nuovargį. Douglas lošė TEO, dabar žaidžia WNBA, po to – vėl TEO.. Ir gyva. O visi tie, kurie atvažiavo į rinktinės stovyklą, negi jie visus metus ilsėjosi?! Tiesiog jiems žodis LIETUVA tėra bereikšmis raidžių kratinys. Džiaukitės savo milijonais".


Rodyti komentarus
del fules, europos ir pasaulio cempai vyskta kas 4 metus, t.y. rimtas renginys vyksta kas 2 m, o kases kiekvienais metais vyksta, jei padarytu kas 2 m rimta turnyrao ne kiekvienais, taj paziuretume ar kas nors atsisakytu atstovaut
2006-07-24
Atsakyti
Shady gerai pasakyta pritariu 100%
2006-07-24
Atsakyti
to homicide -> bl vestuves viena karta gyvenime buna, o tie europos ir pasaulio cempionatai vyksta kas 2 metus taj pagalvok.
to waiduliz -> Jaske losia nuo dar anksciau ir nenusipelne poilsio ar iskelt bent vestuves padoriai?
P.S. kad ir del Lavrinoviciu, gal jie uz rinktine losia todel kad atkreiptu skautu demesi?
2006-07-24
Atsakyti
Krc manau reikia nekreipti demesio i tuos kurie nenori atstovauti savo saliai..reikia ziureti i tuos kurie yra rinktineje o ne i tuos kuriuos zmones noretu pamatyti...respect Zukauskui,mldc
2006-07-23
Atsakyti
zontike, jis to nesupras, vaikas dar yra, o ir tik apsimeta kasi ismnanciu, is tiesu suprantantis tokios nesamones kaip "Kodėl mėnesio atostogų užtenka Žukauskui? Sakysi, jis nearia po 30 minučių" neparasytu, nes visiems seniai aisku, kad jis mdp jau ne pirmus metus atsarginis konkretus, si sezona mazdaug po 15 minuciu eurolygoje zaisdavo, o italijoje dar maziau. ir geda lietuvos zinioms, Rokai Buracai, kita karta toki pabandyk i ... aistruoliu balsa parasyti, nors ir negausi ten kapeiku, bet ir laikrascio vardo savo megejiskomis nesamonemis netersi
2006-07-23
Atsakyti
Ir be to kam jiem jau ziasti rinktineje ? jie save ishreklamavo, jasikevicius viena karta pavre priesh jav ir viskas visi jy zino ir gerbia taigi kam jam vargt ir atstovaut savo shaliai.. gaila kad nebeliko patriotizmo... o jei kitais dar kitais metais sugalvos pazaisti rinktineje, olimpiadoje lietuvos ten gali jau nebuti ...
2006-07-23
Atsakyti
Pradekim dometis futbolu. nes tuoj uz lietuvos krepsinio rinktine gustas nebezais. Kuo daugiau krepsininkai uzirba tuo maziau jie nori zaist uz rinktine .... gaila ... nezinau seip nenori bent vienus metu ir daugiau nebereik ju kviest y rinktine.
Pasakitykit m.zukausko interviu. cituoju: Aš visada veržiausi į rinktinę ir visada norėjau atstovauti Lietuvai. Jau dešimt metų ginu Lietuvos garbę ir dar ne vienus metus tai darysiu. Karjerą nacionalinėje komandoje baigsiu tik tuomet, jeigu rinktinės treneriai nebekvies į stovyklas. Vis dėlto senstu ir atsiranda naujų žaidėjų, tačiau kol mane į rinktinę kvies, tol važiuosiu. RESPECT ...
2006-07-23
Atsakyti
garastui reikia rezultatu, tai jis ir kaltina visus ka gali,
labiausiai ant saro varo, bet pacios federacijos kalte kad nesugebejo isugdyti pamainos,
marciulionis del tokio atsidavimo ir baige karjera per anksti,
gaila tokiu kaip ilgunas ar timinskas kurie is vis nerodo noro uz tevyne zaist
2006-07-23
Atsakyti
Jo...du milijonai savanaudziu, bando aiskinti apie altruizma...
2006-07-23
Atsakyti
cia turbut daugelis net nera sportave... jums labai lengva sakyt, kad jie tingi ir t..t :) as ir pats taip daznai noriu galvot :) bet... kas nors lanket krepsiny 5-10 metu ? :) as lankiau7 metus[ kiekviena diena trenkes ir per savaite 4 varzybos] tai tikrai, patikekit, po 3 metu jau net nebenori ziureti i kamuoly, ir nebera stimulo zaist, nes nebejauti malonumo.. nu taip, menesio uztekdavo visiskai be kamuolio, bet tai jaunas orgaznimas.As net neisivaizduoju, kaip zaidejas gali zaisti krepsiny 10 metu be poilsio.. pabandyk jus tai padaryt...o jei zaidejui krepsinis nebeteikia malonumo, tai jsi nieko vertas, ir tik gadintu visa zaidima, ka sakau, ta zinau.
P.S. Jus visi aukotumete 2 menesius savo laisvo laiko per vasara, delto, kad galetumet dirbti sefui ir kad visi bendradarbiai butu laimingi? jums mieliau butu but darbe nei namie? :)
pvz, dirbate [anglijoje], uzdirbate 10 kartu daugiau nei lieteuvoje ir gaunate atostogu kelius menesius, tai jus visi vaziuotumete i lietuva dirbta naxalevai?
2006-07-23
Atsakyti
klausimas ginantiems krepsininkus: jus nenorit, kad Lietuvos rinktine dalyvautu ir laimetu tarptautinese varzybose?
gal reikia atsisakyt dalyvavimo EC, WC, Olimpiadose. Tegul lieka rinktines iki 22 metu amziaus ir vsio. Parasom laiska i FIBA, kad mes atsisakom dalyvavimo visose rinktiniu turniruose, kadangi visi krepsininkai labai pavagsta, zenijasi, perka ir tvarko namus ir t.t. Jie mus supras. Gal tai bus geriau, negu kada nors atsidurt Europos krepsinio dugne. Ar jus tada busit laimingi??? Ar tai ne absurdas???
p.s. ACIU vyrams, kurie neatsisako zaist uz rinktine (bent jau kol kas)
2006-07-23
Atsakyti
Noriu, kad akreiptumet i mano megstamiausia krepsininka - Dariu Songaila. Jis pasirase 21 mln. doleriu sutarti, bet vistiek verziasi i lietuvos rinktine... Manau jis yra patriotizmo pavizdys rinktineje kartu su Mindaugu Zukausku...
2006-07-23
Atsakyti
Nu nevarykit ant Salengos, jei nezinot tai jo net nekviete i rinktine
2006-07-23
Atsakyti
Jeigu taip jau pavargsta tai kodel jie atsisako zaisti rinktineje, o ne klube? VISKA LEMIA PINIGAI... Bet ar jiems dar per mazai tu pinigu?-Juk vis tiek visu pasaulio pinigu jie nesurinks, tai tegu padaro koks Siskauskas metu pertrauka ir tegu nezaidzia klube- pailses metus ir po to vel gales zaisti,bet ne, kur gi tau, atsisakys jie pinigu... Jiems nesvarbu, kad simtai tukstanciu zmoniu laukia kiekvienu rungtyniu, kuriuose galetu pamatyti kaip galingai zaidzia Lietuvos pilieciai...
2006-07-23
Atsakyti
broliai saunoliai.... jug visgi jie ne lietuviai, bet myli lietuva kaip tikra tevyne.....
2006-07-22
Atsakyti
po velniu mes sergam uz rinktine prasomes is darbu atostogas planuojam taip kad galetume saleje palaikyti zaliai baltus o cia Jasikeviciui svarbiau savo batus akropolije pareklamuoti neimciau as tu tavo batu net jei veltui dalintum.
MES SIRGALIAI DEL SAVO ZALIAI BALTOS RINKTINES NUMIRTI GALIM O JUS MUS ISKEICIAT I EURUS. TIKRAI GERBIU TOKIUS VYRUS KAIP ZUKAUSKAS MINDAUGAS IR KITUS IS SIRDIES LOSIANTCIUS UZ LIETUVA
2006-07-22
Atsakyti
->Mantizz taip galbut Garastas nezino ka reiskia dideli kruviai,po sezono patirtas nuovargis,bet kaip pateisinti tokius zaidejus kaip Kaukena,Slanina??? Kurie viesai ignoruoja Lietuvos rinktine.Pvz Slanina net nekeldavo telefono ragelio kai jam skambino kazkas is Lietuvos rinktines atstovu(parasyta Lietuvos rytas,"Krepsinis").G erai as nieko nesakau kai pvz siemet Siskauskas atsisake zaisti.Galbut jau tikrai pavargo zmogus,bet Jasikeviciaus taitikrai nepateisinu.Jo priezastis bl vstuvos.Tai bl vestuves tai nebus bl 2-3 menesius.Pvz ka tada turejo daryti K.Lavrinovicius.Jam zmogui irgi buvo vestuves,bet jis atidejo medaus menesi ir t.t.Taip kad norint visada galima surast visokiu nesamoningu priezasciu,del ko neatstovauti rinktinei...
2006-07-22
Atsakyti
kuo toliau, tuo labaiu nevirskinu as to garasto!! gal jis ir geras treneris, bet jis niekada nebuvo krepsininkas, jis nezino ka reiskia dideli kruviai, jam tik rupi kad zaidejas atstovautu lietuvai neziurint savo sveikatos, asmeniniu reikalu ir t.t. tam diedui jau senai laikas pasisalint is lietuvos krepsinio, nes jo suvokimas yra grynai sovietinis, krepsininkai yra zmones kurie nori atstovauti savo saliai, nu bet jei sveikata neleidzia tau juos jau reikia viesai gaidinti, ir sakyt kad niekada nebebus reikalingas rinktinei?!?! senas pirdzius visai nupezo.... jei zaidejas tausos savo sveikata tai galbut gales zaisti iki 40 metu, o ne kaip sovietmeciu 30metis jau budavo senas veteras ir tuoj baigdavo karjera!! bl negaliu as to garasto pakest...
2006-07-22
+2
Atsakyti
kalbedami apie kase, kaip apie bet koki prof. sporta, turim atsimint, kad tai yra ne kas kita, kaip show. be ziurovu nebutu ir profesionaliu sportininku, uzdirbanciu milijonus. kasiorai yra savotiski aktoriai, scenos zmones, todel juos lygint su kitu profesiju atstovais, kaip daktarais ir pan tiesiog nekorektiska. del to ir sirgaliu balsas yra svarbus, nes siaip ar taip, sirgaliai moka jiems algas (pirkdami krepsini remianciu firmu produkcija), ir mokedamas pinigus galiu reikalaut gero reginio, o ne simuliavimo. jei lietuvoj kase butu tokia pat populiari kaip beisbolas, greiciausiai jasikevicius arba kaukenas dabar sau ramiai uzkalinetu pinigelius kokioj airijoj statybose :) del to sirgaliai turi teise juos maisyt su sudais, ne siaip ar taip, jie zaidzia krepsini mums, sirgaliams (nors jiems tai daryti malonu, savaime suprantama).
peace
2006-07-22
Atsakyti
Ne nu siska gal ir galima suprasti. Jis lose nuo 2000 metu ir tikrai nusipelne.. Is dalies galima pateisinti ir "Jaska" jis istempe auksa 2003m Svdedijoje. Bet po to cepmo jis taip uzriete nosi ir poto Lietuva vadino "S.......". Jis ir dabar per daug pasikeles ir dar zmona gavo zyde tai man atrodo jis daugiau uz Lietuva nelos.... Bet tokiu kaip Kaukena, Salenga ir kitus zadancius nusisikt ant Lietuvos reik pilietybe atimt, nes jie vistiek ne Lietuviai koks tolkas jiem turet pilietybe Lietuvos? Jie "deje" ant tos Lietuvos. As visikai sutinku su Garastu - tais laikais zaidejai buwo patriotai dabar - sudziai atsiprasant......!!! Nu tikekimes kad Siska zais 2006m Europos cempe (aisq jei pateks) . As is Jaskos jau nieko nebesitikiu........
2006-07-22
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 109

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.