Kanarų salyne Tenerifėje penktadienį (07.21) prasidėjusį Europos jaunių (iki 18 metų) merginų krepšinio čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo pergalingai. Lietuvaitės, treniruojamos Algirdo Budėno ir Angelės Rupšienės57:45 (13:8, 14:12, 13:13, 17:12) įveikė bendraamžes iš Graikijos ir iškovojo pirmąją pergalę A grupėje.

Rungtynes komandos pradėjo nerezultatyviai, tačiau atkakliai. Lietuvaitėms pelnius taškų graikės taip atsakydavo rezultatyvia ataka, todėl pirmoje kėlinio pusėje rungtynių rezultatas nuolat svyravo. Pirmojo ketvirčio pabaigoje lietuvos rinktinei pavyko pabėgti nuo graikių.

Iš toli pataikė Vitalija Vaščiūnaitė, tris taškus baudų metimais surinko komandos kapitonė Laima Rickevičiūtė ir Gintarė Petronytė, dvitaškį pridėjo Ieva Šimkutė ir lietuvaitės įgijo 5 taškų pranašumą (13:8).

Antrajame kėlinuke Lietuvos rinktinės žaidėjos sėkmingų minučių seriją pratęsė. Jos graikėms net šešias minutes neleido pelnyti taškų, o pačios per tą laiką jų surinko 9 ir įgijo 14 taškų pranašumą (22:8).

Prieš pat didžiąją pertrauką Graikijos rinktinei pavyko sumažinti skirtumą iki 7 (20:27), o trečiąjį kėlinuką pradėjusios taikliu tritaškiu jos lietuvaičių persvarą apkarpė iki 4 (27:23) taškų.

Tuomet po du taškus pelnė Vaščiūnaitė ir Šimkutė, iš toli pataikė Šarūnė Jasiunskaitė ir Lietuvos rinktinė susigrąžino dviženklę persvarą (34:23), kurią išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Lietuvos rinktinės pergalę lėmė užtikrinta kova dėl atšokusių kamuolių. Po krepšiais lietuvaitės sugriebė net 59 kamuolius, o iš jų – 19 po varžovių krepšiu. Tuo tarpu graikės atkovojo tik 36 kamuolius, iš kurių puldamos – 4.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Vitalija Vaščiūnaitė, pelniusi 14 (3/11 metimų) taškų. Gintarė Petronytė (17 atk. kam.) ir Laima Rickevičiūtė (7 atk. kam.) įmetė po 13 taškų, Šarūnė Jasiunskaitė surinko 8, Ieva Šimkutė – 5, Eglė Sarapaitė 3 (1/14 metimų), Agneta Morkūnaitė 1 (10 atk. kam.) tašką. Šarūnei Povilionytei, Aurimei Rinkevičiūtei, Indrei Dudėnaitei ir Saulei Kontautaitei pasižymėti nepavyko.

Antrąsias Europos čempionato rungtynes Lietuvos jaunių (iki 18 metų) merginų rinktinė žais šeštadienį (07.23) 18 val. su bendraamžėmis iš Belgijos.

nu ir varo petronyte,saunuole
2006-07-21
[SaRaS]: O kodėl tu manai, ją ketina kviesti ir į moterų rinktinę?:)
Eilinių septyniolikmečių ten nekviečia. Tikiuosi, kad Tenerifėje ir toliaus žais taip, kaip šiandien.
2006-07-21
As apakes! Si cempionata 13 tsk. ir 8,7 reb. per rungtynes, o ji yra 89 gimimo! Tokius rezultatus Petronyte demonstravo zaisdama su 86 metais gimusiomis panomis. Vadinasi, ji dar kitais metais gales zaisti jauniu rinktineje. Super! Turime nerealia krepsininke augancia, kuri per pirmas rungtynes jau 17 kamuoliu atkovojo ;)