Jaunių rinktinė pratesė pergalių seriją Graikijoje

2006-07-22 19:32
Almantas Kiveris, „BasketNews.lt“ spec. koresp. Amaliadoje (Graikija)

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio rinktinė tęsia sėkmingą pasirodymą Graikijoje vykstančiose Europos pirmenybėse. Per pirmąsias ketvirtfinalio etapo E grupės rungtynes Lietuvos jauniai 80:73 (21:16, 18:21, 19:21, 22:15) įveikė Prancūziją.

[image=6332 left Dėl Turkijos rinktinės aukštaūgio sulaužytos krepšio lentos Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių mačas vėlavo gerą pusvalandį]Šis susitikimas prasidėjo pusvalandžiu vėliau nei numatyta. Rungtynės vėlavo, nes prieš Turkijos – Ispanijos rinktinių mačą krepšio lentą suskaldė apšilimą daręs turkų aukštaūgis.

Rungtynes taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo Martynas Gecevičius. Po dviejų iš eilės įspūdingų Mariaus Valukonio prasiveržimų Lietuva pirmavo 6:2, tačiau 5 Nicolaso Batumo taškai leido prancūzams įgyti trijų taškų persvarą (8:11).

Po vyriausiojo Lietuvos rinktinės trenerio Rūtenio Paulausko paprašytos minutės pertraukėlės Gecevičius pataikė du tritaškius, dar vieną tolimą metimą pridėjo nuo suolelio pakilęs Paulius Kleiza ir Lietuvos rinktinė įgijo 5 taškų pranašumą.

Dar du pelnyti Kleizos taškai leido lietuviams įgyti didžiausią persvarą pirmoje rungtynių pusėje – 23:16. Tačiau atletiški prancūzai pakilo į šturmą: greitomis atakomis jie surinko 11 taškų be atsako ir išsiveržė į priekį (23:27).

Lietuvių laimei dar viena paimta minutinė pertraukėlė pagelbėjo: po Kleizos ir Žygimanto Janavičiaus tritaškių rezultatas tapo lygus (29:29). Valukoniui vėl dukart prasiveržus, o Gecevičiui pataikius savo ketvirtąjį tritaškį, po pirmųjų 20 minučių lietuviai buvo priekyje 39:37.

Po didžiosios pertraukos prancūzai ir toliau negalėjo sulaikyti Gecevičiaus, jam pelnius 23-iąjį tašką lietuviai pirmavo 50:46. Rinktinės kapitonui neblogai talkino ir po krepšiu grūmęsis Vaidas Čepukaitis.

Tačiau prancūzai išnaudojo savo ūgį ir fizinį pajėgumą neleisdami lietuviams nė minutei atsipalaiduoti. Kėlinio pabaigoje po įspūdingo Batumo dėjimo Prancūzijos jauniai persvėrė rezultatą savo naudai, bet juos „nuramino“ Janavičiaus tritaškis nuo lentos aidint ketvirčio pabaigos sirenai.

[image=6331 right Marius Valukonis Lietuvos rinktinėje vėl buvo vienas naudingiausių]Paskutiniajame kėlinyje ir toliau virė atkakli kova. Apsikeitusios keliais taikliais metimais komandos kovojo iš paskutiniųjų. Po ketvirtojo Kleizos tritaškio lietuviai pirmavo 65:60, bet prancūzai atsakė dvitaškiu su bauda.

Porą minučių komandos puikiai gynėsi, o taškų sausrą nutraukė taiklus Janavičiaus tritaškis (72:65) likus žaisti 3 minutes. Prancūzai neketino pasiduoti ir priartėjo iki 2 taškų skirtumo (71:73). Komandos lyderio vaidmens vėl ėmėsi Gecevičius, kuris pataikė tritaškį likus žaisti 80 sekundžių. Dar vieną tolimą metimą jis pridėjo aidint rungtynių sirenai, po kurios lietuviai šventė svarbią pergalę.

Lietuva: Martynas Gecevičius 31 (7/16 trit., 7 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 15 (7 rez. perd., 6 kld.), Paulius Kleiza 14 (4/9 trit.), Marius Valukonis 11 (6 atk. kam.), Vaidas Čepukaitis 6, Pranas Skurdauskas 3 (6 atk. kam.), (Lukas Brazdauskis, Darius Gvezdauskas ir Paulius Beliavičius).

Prancūzija: Nicolasas Batumas 17 (12 atk. kam.), Adrienas Moermanas 16 (11 atk. kam.), Ludovicas Vaty 11, Jessie Begarinas 6, Antoine‘as Diotas 6, Abdoulaye M‘Baye 6, Alexis Ajinca 4 (9 atk. kam.), Benoitas Manginas 3 (4 per. kam.), Edwinas Jacksonas 2, Kimas Tillie 2, (Olivieris Romainas).