[image=6335 right Lietuvos rinktinės įžaidėja Eglė Sarapaitė buvo viena pagrindinių vedlių į pergalę prieš Belgiją]Antrąją pergalę iš eilės Kanarų salyne Tenerifėje vykstančiame Europos jaunių (iki 18 metų) merginų krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė. Lietuvaitės 70:65 (18:12, 19:17, 21:17, 12:19) nugalėjo Belgiją ir užsitikrino vietą tarp aštuonių stipriausių Senojo žemyno rinktinių.

Sekmadienį (07.23) Algirdo Budėno ir Angelės Rupšienės treniruojamos  lietuvaitės dėl pirmosios vietos grupėje kausis su Prancūzijos rinktine, kuri šeštadienį (07.22) taip pat iškovojo antrąją pergalę, 70:57 palauždama Graikiją.

Devyniais „sausais" taškais rungtynes pradėjusios Lietuvos rinktinės žaidėjos antrojo ketvirčio viduryje po Eglės Sarapaitės tritaškio padidino pranašumą iki 11 (28:17), tačiau tuomet belgėms pavyko spurtuoti.

Trijų minučių atkarpą laimėjusios 9:0 jos sušvelnino skirtumą iki dviejų taškų (26:28), o kėliniui baigiantis ir iki minimumo (29:30). Ketvirtį septyniais taškais baigusios Laima Rickevičiūtė, Saulė Kontautaitė ir Gintarė Petronytė lietuvaitėms sugrąžino 8 taškų persvarą.

[image=6336 left 16-metė Aurimė Rinkevičiūtė tarp vyresnių varžovių jaučiasi puikiai – per rungtynes su belgėmis ji surinko 12 taškų]Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė išlaikė dviženklį pranašumą, o iki trečiojo kėlinuko pabaigos likus žaisti pusę minutės tritaškį bei dvitaškį pelnė Sarapaitė ir lietuvaičių pranašumas šoktelėjo iki 14 taškų (58:44).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti šešias minutes po dar vieno Sarapaitės dvitaškio Lietuvos rinktinės persvara pasiekė didžiausią – 19 taškų ribą (67:48), tačiau tuomet lietuvaitės sustojo.

Per likusį laiką belgės pelnė net 18 taškų, o Lietuvos rinktinė surinko vos tris. Mačo pabaigoje belgės dar bandė kovoti dėl pergalės, tačiau tris iš keturių baudų įmetusi Vitalija Vaščiūnaitė palaidojo varžovių viltis.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Eglė Sarapaitė, pelniusi 17 taškų (5 atk. kam., 4 per. kam.). Laima Rickevičiūtė surinko 13 (7 atk. kam.), Aurimė Rinkevičiūtė 12, Saulė Kontautaitė 11, Vitalija Vaščiūnaitė (6 rez. perd.) ir Gintarė Petronytė (15 atk. kam.) įmetė po 7, Šarūnė Jasiunskaitė – 3 taškus. Agnetai Morkūnaitei, Indrei Dudėnaitei ir Ievai Šimkutei pasižymėti nepavyko.

pagaliau! normali karta moteru rinktinei auga. jaunimo rinktine jau kelinti metai is eiles neislipa is B diviziono ir stai sitos krepsininkes turetu padeti iskopti tarp pajegiausiu europos jaunimo rinktiniu. grazu matyti, kad jauniu rinktinei atstovauja ne tik 18-metes, taciau lyderes kartais buna 17-metes ar net 16-metes...!