Kanarų salyne Tenerifėje (Ispanija) vykstančiame Europos jaunių (iki 18 metų) merginų krepšinio čempionate pirmąją nesėkmę patyrė Lietuvos rinktinė. Lietuvaitės po atkaklios kovos 65:73 (4:22, 23:19, 23:15, 15:17) nusileido vienoms pirmenybių favoričių prancūzėms ir A grupėje užėmė antrąją vietą.

Prieš metus Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate bronzos medalius iškovojusios prancūzės per rungtynes su lietuvėmis į priekį išsiveržė nuo susitikimo pradžios. Net 7 kartus per kėlinį suklydusios Lietuvos rinktinės žaidėjos leido prancūzėms pirmauti 11:0.

Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei Indrė Dudėnaitė pelnė tik penktąją mačo minutę (2:11). Dar du pirmojo kėlinio taškus Vitalija Vaščiūnaitė įmetė iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 23 sekundes (4:20).

Prasidėjus antrajam kėlinukui prancūzės buvo įgijusios 25 taškų pranašumą (29:4) ir atrodė, kad gali pasikartoti praėjusių metų Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato ketvirtfinalio etapo rungtynių scenarijus. Tuomet Lietuvos rinktinė prancūzėms pralaimėjo net 29:68.

Vis dėlto Lietuvos rinktinės žaidėjos nesileido triuškinamos. Iniciatyvos ėmėsi ir 9 taškus iš eilės pelnė Aurimė Rinkevičiūtė ir skirtumas ėmė mažėti. Iki didžiosios pertraukos likus 2 minutėms po Vaščiūnaitės metimo iš po krepšio komandas skyrė 10 taškų (25:35).

Antroje rungtynių pusėje prancūzės lietuvėms taip sparčiai mažinti skirtumo nebeleido. Jos išlaikė dviženklį pranašumą, tačiau prieš prasidedant paskutiniam kėlinukui lietuvaitėms pavyko priartėti.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 7 sekundes kamuolį po savuoju krepšiu atkovojusi Dudėnaitė perdavė jį Eglei Sarapaitei, kuri aidint kėlinio sirenai pelnė du taškus, privertė varžovę prasižengti ir įmetusi baudos metimą sušvelnino skirtumą iki 6 (50:56) taškų.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti šešioms su puse minutės po Dudėnaitės dvitaškio ir 4 Giedrės Paugaitės taškų Lietuvos rinktinė sumažino skirtumą iki 3 (58:61) taškų, tačiau 9 taškus be atsako pelniusios prancūzės nutildė lietuvaičių ambicijas iškovoti pergalę.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Vitalija Vaščiūnaitė, pelniusi 16 taškų. Aurimė Rinkevičiūtė surinko 11, Giedrė Paugaitė - 10, Indrė Dudėnaitė - 9, Eglė Sarapaitė 8, Laima Rickevičiūtė 8 (8 atk. kam.), Šarūnė Jasiunskaitė 3 (14 atk. kam.) taškų. Gintarei Petronytei, Ievai Šimkutei, Saulei Kontautaitei ir Agnetai Morkūnaitei pasižymėti nepavyko.

Per rungtynes su prancūzėmis rinktinės treneriai Algirdas Budėnas ir Angelė Rupšienė nusprendė patausoti pagrindinę rinktinės vidurio puolėją Gintarę Petronytę ir startiniame penketuke rungtynes pradedančią įžaidėją Eglę Sarapaitę. Jos aikštėje praleido atitinkamai 2 ir 15 minučių.