Europos jaunių čempionatas: šeštoji diena

2006-07-24 23:33
Almantas Kiveris, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas Amaliadoje (Graikija)

Šiandien Graikijoje žaidžiamos paskutiniosios rungtynės grupėse. Po jų paaiškės, kurios 4 ekipos atkrintamosiose varžybose tęs kovą dėl Europos jaunių (iki 18 metų) aukso.

Dėl 1-8 vietos

E grupė

Italija – Prancūzija 72:82 (13:21, 19:16, 21:22, 19:23).

Prancūzijos rinktinei iškovota pergalė garantavo kelialapį į atkrintamąsias varžybas. Nugalėję italus, Prancūzijos krepšininkai turi 2 pergales ir vieną pralaimėjimą. Tuo tarpu Italijos rinktinė taip ir neiškovojusi pergalių liko paskutinėje E grupės vietoje.

Italija: Pietro Aradoris 20, Andrea Renzis 14, Marco Diviach 9.

Prancūzija: Antoine Diotas 20, Adrienas Moermanas 16 (13 atk. kam.), Nicolas Batumas 14, Alexis Ajinca 10.

Po paskutinių grupės varžybių, kuriose susitiks lietuviai su graikais, bus aišku, kurios rinktinės pateks į pusfinalį. Graikijos krepšininkai, norintys tęsti kovą dėl apdovanojimų, privalo laimėti rungtynes didesniu nei 24 taškų skirtumu. Tuomet lietuviams būtų užkirstas kelias į pusfinalį.

•

Lietuva - Graikija 84:65 (17:15, 19:14, 25:19, 23:17).

Lietuviai iškovojo jau šeštąją pergalę iš eilės ir toliau išlieka nepralaimėję. Lietuvos rinktinė E grupėje užėmė pirmąją vietą ir pateko tarp 4 stipriausiųjų Europos jaunių rinktinių.

F grupė

Bulgarija – Ispanija 49:89 (13:19, 12:20, 13:23, 11:27).

F grupės lyderiai ispanai nepaliko jokių vilčių grupės dugne įsitaisiusiems Bulgarijos krepšininkams. Savo persvarą visų rungtynių metu nuolat didinę ispanai rungtynėms pasibaigus turėjo net 40 taškų pranašumą.

Bulgarija: Pavelas Ivanovas 14, Chavdaras Kostovas 13, Nikolajus Kolevas 10.

Ispanija: Xavieras Rabaseda 14, Pere‘as Tomasas 12, Juanas Cabotas 11, Richardas Nguemas 10, Javieras Vega Merayo 10, Antonio Pantin Peleteiro 10.

•

[image=6346 left]Turkija – Serbija ir Juodkalnija 63:58 (13:15, 14:19, 21:9, 15:15).

Trečiasis kėlinys palaidojo serbų viltis patekti į Europos jaunių čempionato pusfinalį. Dvikovoje dėl antrosios vietos grupėje serbai apmaudžiai pralaimėjo turkams ir liko treti.

Po dviejų kėlinių 7 taškų skirtumu pirmavo serbai, tačiau antroje mačo pusėje turkai greitai panaikino deficitą, o po spurto 9:3 ketvirtajame kėlinyje atitrūko 6 taškų skirtumu, kurio varžovai nepanaikino. Pergalė leido turkams užimti antrąją vietą grupėje ir tęsti kovą dėl medalių.

Turkija: Ismetas Hacioglu 15, Berkay Sahillioglu 14.

Serbija ir Juodkalnija: Vladimiras Dasičius (12 atk. kam.) ir Miroslavas Raduljica (13 atk. kam.) po 15, Slobodanas Dundjerskis 11.

G grupė

Latvija – Slovėnija 76:66 (18:17, 27:15, 17:22, 14:12)

Antrąją pergalę G grupėje iškovoję latviai užėmė antrąją vietą ir pateko tarp 12 stipriausiųjų Europos jaunių (iki 18 metų) rinktinių. Slovėnai, iškovoję 1 pergalę ir 2 kartus pripažinę varžovų pranašumą, G grupėje liko paskutiniai.

Latvija: Tomas Celmins 18, Rihardas Kuksikas 17, Kristapas Kanbergas 14, Andrejus Selakovas 12 (15 atk. kam.).

Slovėnija: Danielis Vujasinovičius 19, Bobanas Tomičius 15, Klemenas Lorbekas 10.

•

Izraelis – Islandija 86:67 (18:18, 26:16, 24:15, 18:18).

Žydams tai buvo antroji pergalė. Jų Izraelio krepšininkai surinko tiek pat, kiek ir latviai, tačiau geresnis įmestų ir praleistų taškų santykis leido izraeliečiams užimti pirmąją vietą G grupėje.

Izraelis: Galis Mekelis 29, Omrias Casspis 16, Ahiadas Bukras 9.

Islandija: Horduras Vilhjalmssonas 23 (5 kld.), Brynjaras Björnssonas 11, Hjorturas Einarssonas 9.

Galutinė G grupės turnyro lentelė:

1 Izraelio jaunių rinktinė 3 2 1 14
2 Latvijos jaunių rinktinė 3 2 1 24
3 Islandijos jaunių rinktinė 3 1 2 -21
4 Slovėnijos jaunių rinktinė 3 1 2 -17

H grupė

Ukraina - Rusija 78:95 (28:23, 23:23, 19:25, 8:24)

Paskutinįjį rungtynių ketvirtį 16 taškų persvara laimėję rusai iškovojo trečiąją pergalę ir H grupėje užėmė pirmąją vietą. Tuo tarpu Ukrainos krepšininkams tai buvo antrasis pralaimėjimas.

Ukraina: Maxymas Vil'khovets'kyy 30, Serhiy Snytko 12, Oleksandras Kolchenko 9.

Rusija: Ivanas Nelyubovas 19, Artemas Yakovenko 16 (6 kld.), Vitaly Kuznetsovas 16, Pavelas Gromyko 15, Alexey Shvedas 14.

•

Vokietija - Kroatija 52:64 (18:13, 15:22, 13:12, 6:17)

Paskutinėse vakaro varžybose staigmena neužfiksuota. Nors didžiąją rungtynių dalį Vokietijos rinktinė ir pirmavo, paskutinįjį ketvirtąjį kėlinį pralaimėję 11 taškų skirtumu, vokiečiai dar kartą turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Kroatams tai buvo antroji pergalė H grupėje.

Vokietija: Elias Harris 10, Tim Ohlbrecht 10 (9 atk. kam.), Kevin Schaffartzik 9.

Kroatija: Zeljko Sakic 24, Filip Vukicevic 13 (14 atk. kam.), Ivan Milekovic 13.