Gediminas Orelikas yra naudingiausias LKL krepšininkas šį sezoną
Gediminas Orelikas yra naudingiausias LKL krepšininkas šį sezoną
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
– Sveiki, Gediminai. Jus trukdo nauja „BasketNews.lt“ rubrika „Be kaklaraiščio“, kurioje reikės atsakyti į daug sudėtingų klausimų. Vienas iš jų – kas laimėtų kovą tarp raganosio ir begemoto. Turbūt jau jaudinatės ne ką mažiau nei prieš krepšinio rungtynes. 
– (Juokiasi) Taip, jaudulys šioks toks yra.

– Visų pirma, atskleiskite paslaptį: jūsų pase parašyta Orelik ar Orelikas?
– Orelik. Kiek žinau, mano tėtis turi lenkiško ar baltarusiško kraujo. Mano senelis buvo lenkas, bet aš gimiau ir užaugau Šiauliuose.

– Dabar galime eiti prie reikalo: kodėl nusprendėte tapti krepšininku?
– Galbūt labiausiai dėl to, kad tėvai pastūmėjo. Bandžiau daug sporto šakų: ir futbolą, ir regbį, bet mokykloje pradėjome žaisti krepšinį, treneris pasiūlė nueiti į sporto mokyklą. Pradėjau lankyti Šiaulių sporto mokyklą, gerai sekėsi, augau, tobulėjau ir taip pavyko.

– Visai neblogai pavyko. LKL debiutavote būdamas 16 metų. Turbūt rankos drebėjo dedant parašą ant sutarties su „Šiauliais“?
– Kelias minutes jaudinausi. Bet rankos nedrebėjo, nes sutartį pasirašė tėvai, teko su jais eiti pas direktorių, gal dėl to ir nebuvo didelės baimės. Pasirašius kontraktą širdyje buvo gera. Kol esi vaikas, nori žaisti LKL, vėliau galvoji apie Eurolygą, po to – apie NBA. Pirma svajonė išsipildė, reikia siekti antros.

– Šį sezoną „Prienai“ laimėjo 18 rungtynių, pralaimėjo dvejas. Tai geriau nei Kauno „Žalgiris“. Kokia komandos stiprybė?
– Draugiškumas, motyvacija, vienas kito supratimas. Komandoje yra gerų žaidėjų. Gal pusė komandos pasikeitė nuo tada, kai čia atvykau, bet visi draugiški.

Krepšininko duomenys

Pozicija: SF, PF
Ūgis: 200 cm
Svoris: 102 kg
Gimė: 1990-05-14
Miestas: Šiauliai
– Turbūt šį sezoną sieksite palaužti ir „Žalgirį“, ir „Lietuvos rytą“?
– Be abejo, stengsimės. Toks mūsų tikslas. Kiekviena komanda nori laimėti prieš Lietuvos grandus. Praėjusį sezoną nugalėjome „Lietuvos rytą“, galime tai padaryti ir šį.

– Vadinasi, LKL finale gali būti nauja komanda?
– Laikas parodys. Juolab kad šį sezoną LKL nauja tvarka, tad „Lietuvos rytas“ reguliariajame sezone gali likti trečias. Jei taip įvyks, gal turėsime savo aikštės pranašumą, tad būtų daugiau galimybių laimėti. Bet reikia laukti sezono pabaigos. Kaip ir kitos komandos, taip ir mes stengiamės kuo aukščiau kilti.

– „Be kaklaraiščio“ užsiėmė paieškomis ir rado, jog esate naudingiausias LKL krepšininkas šį sezoną. Kodėl dar nežaidžiate Eurolygoje?
– Jei esu naudingiausias, nereiškia, kad turiu žaisti Eurolygoje. Stengiuosi, žaidžiu, labai padeda komandos draugai. Kol sekasi, tol viskas gerai, bet jei geriausias LKL, nereiškia, kad esi Eurolygos lygio žaidėjas. Dar turiu daug dirbti, tobulėti ir stengtis. Buvo kalbų su vienu iš Lietuvos klubų prieš pora metų. Susitikau su žmogumi, pašnekėjau, bet viskas tuo ir baigėsi.

– Jūsų galimybes krepšinio aikštelėje žinome. Kuriose kitose srityse esate toks geras arba bent jau neblogas?
– Pradėjau mokytis gaminti valgyti. Niekada nemokėjau to daryti, dabar stengiuosi bent kartą per mėnesį pagaminti. Reikės tuo užsiimti dažniau, gal kartą per savaitę. Sužadėtinė tik džiaugiasi, kad gali pailsėti.

– Atskleiskite, kad virtuvėje turėjote nuotykių, pavyzdžiui, vos nesudeginote namų?
– (Kikena) Dar tokių nuotykių nebuvo. Esu įsipjovęs pirštą.

– Jei pas jus saugu, „Be kaklaraiščio“ kuria automobilį ir rengiasi į svečius. Ką pagaminsite?
– Jei atvyktumėte, sugalvočiau, dabar to neatskleisiu. Neturiu savo tradicinio patiekalo, dar tik mokausi gaminti, stengiuosi gaminti patiekalus su vištiena, nes tai lengviausia, ji greitai iškepa. Sužadėtinė dar nesakė, kad neskanu, o ir pats valgau, vadinasi, skanu.

– Italai po vakarienės tradiciškai pakelia taurelę grapos. Turbūt mums po vakarienės pasiūlytumėte tradicinės dzūkiškos samanės?
– Neturiu tokios. Turbūt net nesu ragavęs. Klauskite direktoriaus, gal jis turi kokių šaltinių. (Juokiasi) Jei pas mane atvažiuotumėte į „Karališkąją rezidenciją“, čia yra vandens, pavaišinčiau.

Oreliko karjeros vingiai

2006-2007: „Šiauliai“ (LKL), skolintas Pakruojo „Merestai“ (NKL)
2007-2009: Pakruojo „Meresta“ (NKL)
2009-2010: „Šiauliai“ (LKL), vasarį perėjo į Prienų „Rūdupį“ (LKL)
2010-2012: Prienų „Rūdupis“ (LKL)
2012-2013: „Prienai“ (LKL)

– Na, tokiu atveju „Be kaklaraiščio“ visų pirma užsuks pas direktorių. Gal grįžtame prie sporto. Jei galėtumėte ką nors krepšinyje pakeisti, kas tai būtų?
– Kai žiūriu NBA rungtynes, pagalvoju, kad ir Lietuvoje galėtų pritaikyti epizodų peržiūrėjimo sistemą. Jei žaidėjai nesutiktų su pražanga ar iškiltų klausimas dėl metimų, teisėjai galėtų peržiūrėti epizodą, o dabar būna apeliacijų.

– Kurias krepšinio rungtynes geriausiai prisimenate iki šiol?
– Buvo daug tų rungtynių, bet labai įsimintinų nėra. Galbūt pirmos rungtynės prieš „Žalgirį“, kai visai neblogai sužaidžiau, tada buvau patenkintas savimi.

– Tada per 7 minutes surinkote 12 naudingumo balų. Kai žaidžia krepšinį, „Be kaklaraiščio“ aikštę dažniausiai palieka su neigiamu naudingumu. Ką veikiate be krepšinio?
– Mėgstu išeiti pasivaikščioti ir šuniukus pavedžioti. Turime du mopsus, jie, sakykime, pirmieji mūsų vaikai. Abiem jiem jau daugiau nei vieneri metai, tad lengva prižiūrėti – tik į lauką reikia išvesti ir valgyt duoti.

– Kuriomis sporto šakomis dar domitės?
– Šiek tiek domiuosi tenisu, mėgstu pasižiūrėti futbolą, bet jei galėčiau rinktis, per televiziją visuomet žiūrėčiau krepšinį.

– O ką galvojate apie šachmatų boksą?
– O tokia sporto šaka yra? Ką ten daryti?

– („Be kaklaraiščio“ giliai atsikvėpia) Ten yra dvi dalys. Bet tiek to... Ar jums patinka ekstremalios sporto šakos?
– Labai. Kartais per televiziją vakarais pasižiūriu, kaip žmonės nuo kalnų su parašiutais ir slidėmis šoka. Gana įdomu. Pačiam neteko užsiimti niekuo panašaus ir turbūt neteks. Galbūt norėčiau su parašiutu iššokti, bet nežinau, ar širdis leis. Turbūt atsistočiau ir sakyčiau: „Aaa atgal į lėktuvą“.

– Bet jus vis tiek išspirtų.
– Aš tvirtai įsikibčiau. (Kvatoja)

– Koks jūsų mėgstamiausias kompiuterinis žaidimas?
– Futbolas, naujausia FIFA. Nuolat žaidžiame su Žygimantu (Janavičiumi) ir Siimu (Sander Vene), rengiame turnyrus. Abu jie turi „Xbox“. Visi esame panašaus lygio, šiek tiek pažengę ir nuolat tobulėjame, visi sportuodami tobulėja.

– Geriau jaustumėtės žaisdamas futbolą aikštėje ar kompiuteriu?
– Galbūt geriau žaidžiant kompiuteriu. Kai lankiau futbolą, tik kelis mėnesius buvau puolėjas, o maždaug dvejus, gal dvejus su puse metų stovėjau vartuose.

Oreliko statistika LKL
 
  TEAM MIN REB AS PTS EFF GM
12/13 Prienai 26 3.9 
2.6/1.3
2.4 19 21.9 7 »
11/12 Prienai 27.1 4.5 
3.1/1.4
2.6 11.4 13.1 29 »
10/11 Prienai  28.1 5.3 
4/1.3
2.1 12.8 13.6 28 »
09/10 Šiauliai ir
Prienai 
17.8 3.9 
2.8/1.1
0.8 8 9.4 25 »
06/07  Šiauliai 3
0/0
0 2 3 1 »
– Lietuvos rinktinės stovykloje žaidžiant futbolą, ką krepšininkai mėgsta daryti, turbūt būtumėte vartininkas?
– Nepasisektų nei vartuose, nei už jų. Futbole ar gynėjas, ar puolėjas – visur būčiau kiauras. Rinktinėje dabar visi – futbolininkai.

– Krepšinyje – labai daug skaičių. Kaip mokykloje sekėsi su matematika?
– Atvirai kalbant, tai buvo pats prasčiausias dalykas. Man nesisekė: nei tada supratau, nei dabar suprantu, nei noriu suprasti. Su skaičiais problemų nekildavo, bet tos visos lygtys, visi x ir y man – neįkandami dalykai. Neskatinsiu vaikų mokytis matematikos. (kvatoja)

– Buvusi NBA žvaigždė Clyde‘as Drexleris sakė, jog dėl ūgio niekada nevažinėjo „amerikietiškais kalneliais“. Ar jums teko tai daryti?
– Teko važinėti lietuviškais, kur yra vienas ratas. (Juokiasi) Kitur apsilankyti nebuvo progos. Kai į užsienį nuvažiuojame, gi neisi prieš rungtynes „amerikietiškais kalneliais pasivėžinti“.

– Teks vykti atostogų į JAV. Kokius filmus mėgstate?
– Fantastinius ir kovinius – tokius, kuriuose daug veiksmo. Kaip tik šiandien žiūrėjau „The Dark Knight Rises“ – labai geras filmas, rekomenduoju visiems.

– Kuriame filme pats norėtumėte suvaidinti?
– Reiktų pagalvoti, kur norėčiau vaidinti. Nežinau, ar pavyktų. Krepšinio aikštelėje sunkiai sekasi vaidinti, filme galbūt pavyktų geriau.

– Ką norėtumėte gauti šioms Kalėdoms?
– Svarbiausia, kad visi mylimi žmonės susitiktų, pabendrautų, skaniai pavakarieniautų – to užtektų Kalėdoms. Nereikia dovanų. Susitarėme su sužadėtine, kad važiuosime aplankyti jos giminių, grįš brolis iš užsienio. Tai bus geriausios Kalėdos.

– Ką dėtumėte į 101-ą kambarį?
– Ką dėčiau? O kaip čia suprasti?

– („Be kaklaraiščio“ dar kartą giliai atsikvėpia) Pagal George'o Orrwello romaną „1984-ieji“, tai kambarys, į kurį dedama viskas, ko labiausiai pasaulyje nemėgstate arba kas mažiausiai reikalinga. Pavyzdžiui, prasti vairuotojai, roko muzika, galbūt Vilniaus „Sakalų“ komanda.
– (Juokiasi) Roko muziką iš karto įdėčiau, negaliu jos klausyti. O apskritai nesu toks blogas, kad kas nors nepatiktų. Netgi komandos draugai patinka. (Kvatoja)

– Kas yra garsiausias asmuo jūsų telefono kontaktų sąraše?
– Ten yra Juškevičiaus, Lipkevičiaus, Kuzminsko telefonų numeriai. Turiu ir Kadžiulio. Be krepšininkų, nėra nei dainininkų, nei aktorių.

– Net neturite Radži numerio? Pasakykite, televizijos laida „Radži ieško žmonos“ yra tarp jūsų mėgstamiausių.
– Ta laida – pati mėgstamiausia! (Juokiasi) Iš tikrųjų pasižiūriu „Moterys meluoja geriau“ – tai įdomus lietuviškas serialas. Bet jį tik žiūriu, nesimokau – viską jau moku.

– Taigi priėjome prie svarbiausio klausimo: kas laimėtų kovą tarp raganosio ir begemoto?
– Manau, kad raganosis, nes jis turi ragą, duotų iš jo. Ir šiaip jis gal didesnis.

– „Be kaklaraiščio“ žino tik tiek, kad begemotas sveria apie 1800 kg, raganosis – apie 2000 kg. Papasakokite anekdotą.
– Neseniai skaičiau vieną ne vulgarų. Durnynas. Eina du durniai. Vienas sako: „klausyk, gal nori apsimesti obuoliais?“ Įsilipo du durniai į obuolių medį, tupi ant šakos. Eina gydytojas, ir vienas durnius tėkšt ant žemės. Kitas klausia: „Durniau, nukritai?“ Tas atsako: „Ne, prinokau“.

– Nuostabu! Ačiū už laiką, buvo malonu šnekėti. Grįžkite iš Jeruzalės sveiki ir su pergale.
– Ačiū jums.


Rodyti komentarus
1 2  »
2012-12-04 17:59
wtf
G57 (+0.13)

– („Be kaklaraiščio“ dar kartą giliai atsikvėpia) Pagal George'o Orrwello romaną „1984-ieji“, tai kambarys, į kurį dedama viskas, ko labiausiai pasaulyje nemėgstate arba kas mažiausiai reikalinga. Pavyzdžiui, prasti vairuotojai, roko muzika, galbūt Vilniaus „Sakalų“ komanda.

geriausia dalis apie sakalus:DD

tie sakalai turi didesne istorija uz tavo susikta kluba jie nors nelindo niekam i gera vieta kad ka nors laimetu
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-04 10:55
o anekdotas tikrai patiko:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-04 10:50
na ir tas klausimas apie naudingiausia.na ir kas ,kad lkl naudingiausias,prie ko cia sikart eurolyga?juk jis dar jaunas ir lkl svelniai tarent ne is tolo neprilygsta eurolygai.suprasciau,kad eurocup mvp butu,tada galima kazka sneket
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-04 10:48
prienai saunuoliai gerai zaidzia,palaikau juos,bet sakyt,kad geriau uz zalgiri juokinga,zurnalistas uzvartojes gal ko?zaidiza pries zymiai silpnesnes komandas ir yra zymiai zamesnio lygio uz zalgiri.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 23:53
recpetkts
tik del to , kad siaulietis jis:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 22:43
jv17
saunuolis Orelikas kad tobuleja gan sparciai, nes Siauliu lygoj nemazai jo varzybu teko stebeti tai buvo didelis savanaudis,daug metimu ismesdavo,daug klaidu,bet ir pelnydavo po 25-35 taskus jau budamas 16-17 metu,bet jo ir sudejimas panasus koks ir dabar buvo tai nenuostabu buvo del to,o moklseiviu lygoj istaskydavo visus ir po 40 rinko, tai maniau nuejes i normalu lygi is jo paliks tuscia vieta,isnyks is horizonto,bet tobukeja nes laiku is siauliu isejo kur untanis ji butu numarines..sekmes jam:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 21:18
Saunuolis
Mldc Gedas :) Laukiu vasaros kada vel ateisi i astunke pazaist krepsinio :) uzmetisi dar labiau :DD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 21:05
idomiau butu video pamatyti ar bent jau garso irasa pasiklausyti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 18:14
jur
Nesu nei Prienu nei Oreliko gerbejas , bet tikrai reikia pripazinti , kad tai krepsininkas kuris per paskutinius 2 metus padare milziniska pazanga . Netgi smagu ji butu pamatyti rinktines stovykloje , gal ir nepasimestu tarp kitu savo pozicijos zaideju .
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 17:30
geras intervas - užskaitau. Nes jau nusibodę tie banalūs intervai su nusibodusiais ir po šimtą kartų užduodamais klausimais.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 16:25
Ents
Patiko nuotaikinga interviu dvasia.

Kas sako, kad eilinius žmogelius tėvai išauklėja, geriau atkreiptų dėmesį į niveliuojančią pop kultūrą. Kaip tik, tik nedaugelis tėvų geba su vienokia ar kitokia sėkme jos skverbimąsi ir padarinius apmalšinti bočių mokslu. Tik su Oreliku šios temos nesiečiau :) Guvus ir tobulėjantis jaunas sportininkas.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 15:40
G57
– („Be kaklaraiščio“ dar kartą giliai atsikvėpia) Pagal George'o Orrwello romaną „1984-ieji“, tai kambarys, į kurį dedama viskas, ko labiausiai pasaulyje nemėgstate arba kas mažiausiai reikalinga. Pavyzdžiui, prasti vairuotojai, roko muzika, galbūt Vilniaus „Sakalų“ komanda.

geriausia dalis apie sakalus:DD
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 14:45
keliu klausimu vapse nesupratau :???
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 14:24
.
Kas tas Pishiu ? Gal antras krepšinio pavadinimas?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 13:45
Anekdotas... kada juoktis? Siaip kaip ir pasake kazkas, eilinis zmogelis, visiskai neidomus kaip asmenybe, o ir tokiu dabar mazuma, nes tevai aukleja neisiskirt.. tokiu chamu kaip sharas, Sabas, nebebus, nes ka tu, juk neigiamas ivaizdis...
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 13:07
sdsds
Niekuom neishsiskiriantis , suzahdetine , tradiciniai pomegiai , roko nemegsta. Zaidejas geras , bet i filma vaidint nieks nekvies , ten reik asmenybiu :)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 12:27
to waflis
pats neidomus lenkas, o siaip interviu visai nieko, ziuriu ir krepsininkai Pishiu ziuri :D
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 12:22
safsdfasdf
net ir krepsininkai Pishiu ziuri :D
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 12:21
nu jo
neblogai susiskaite, daugiau tokiu :D
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-12-03 12:15
Kažkas naujo ir įdomaus.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 21

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas