Nesėkmingai Kanarų salyne Tenerifėje vykstančio Europos jaunių (iki 18 metų) merginų krepšinio čempionato ketvirtfinalio etapą pradėjo Lietuvos rinktinė. Lietuvaitės 44:55 (17:11, 10:15, 10:11, 7:18) nusileido pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrusioms švedėms.

Nesėkmę Lietuvos rinktinei lėmė neįtikėtinai prastas pataikymo procentas. Lietuvaitės per 40 minučių įmetė vos 5 dvitaškius iš 37 (13,5 proc.) ir tik 10 baudų iš 22 (45,5 proc.). Kiek geriau Lietuvos rinktinės žaidėjoms sekėsi krepšį atakuoti iš toli – jos pataikė 8 tritaškius iš 25 bandymų (32 proc.).

[image=6352 left Aurimė Rinkevičiūtė buvo viena iš trijų Lietuvos rinktinės žaidėjų, per mačą su švedėmis surinkusių teigiamą naudingumo koeficiento balą]Sėkmingiau rungtynes pradėjusios lietuvaitės po Eglės Sarapaitės ir Vitalijos Vaščiūnaitės tritaškių pirmavo 10:5. Pirmojo kėlinuko pabaigoje 5 taškus iš eilės pelniusi Aurimė Rinkevičiūtė ir dvi baudas pridėjusi Šarūnė Jasiunskaitė padėjo Lietuvos rinktinei įgyti 6 taškų pranašumą (17:11).

Antrajame ketvirtyje lietuvaitės ir toliau laikė iniciatyvą – po Sarapaitės tritaškio jos pirmavo 22:15, tačiau kėliniui baigiantis švedės ėmė mažinti skirtumą. Sužaidus dvidešimt minučių Lietuvos rinktinės pranašumas aptirpo iki minimumo (27:26).

Po pertraukos lietuvaitėms dar buvo pavykę išsaugoti kelių taškų persvarą, tačiau trečiojo kėlinuko viduryje tritaškį pataikiusi Malin Eklund išvedė Švediją į priekį (32:31).

Švedės perėmė mačo kontrolę ir nors lietuvaitės neleido joms atitrūkti, iniciatyvos Švedijos rinktinės žaidėjos iš rankų nebeišleido. Ketvirtajame kėlinuke po nesėkmingai pasibaigusių Lietuvos rinktinės atakų taškus pelniusios švedės padidino pranašumą iki 6 (47:41), o mačui baigiantis ir iki 10 taškų (54:44).

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Aurimė Rinkevičiūtė, pelniusi 18 (4/5 tritaškių, 6 kld.) taškų. Vitalija Vaščiūnaitė įmetė 8, Eglė Sarapaitė – 6, Gintarė Petronytė – 5 (3/10 baudų, 12 atk. kam., 5 blk.), Laima Rickevičiūtė – 4, Šarūnė Jasiunskaitė – 2, Giedrė Paugaitė – 1 tašką. Ievai Šimkutei, Agnetai Morkūnaitei ir Saulei Kontautaitei pasižymėti nepavyko.

Trečiadienį (07.26) Lietuvos rinktinė žais antrąsias F grupės rungtynes su Bulgarijos rinktine. Mačo pradžia 18 val.

Šiandien priešingas vaizdelis. Prieš bulgares 80:63. Petronytė monstriškai sužaidė: 22pts, 14reb, 2bs, 84,6% pataikymas. Laikas į moterų rinktinę kraustytis.
2006-07-26
matosi is rezo kad sudinai lose
2006-07-26
Tuo ir "žavus" moterų krepšinis: niekada negali žinoti, kada masinis PMS'as prasidės...:-( Dar švedžių juodukė iššovė nelaiku. Iki tol per 3 rungtynes turėjusi 2,3rpg vidurkį, prieš lietuves nepasikuklino 14 susirinkti.
Ir antras šiandien žais ne su serbėm, o su bulgarėm.
2006-07-26
Taip metant laimėti neįmanoma.. O gaila, nes švedės įveikiamos buvo, kaip parodė pirmoji rungtynių pusė.. Dabar mergaitės tikriausiai vėl žais dėl 5-8 vietų....