Paulauskas: „Reikalauju pilietybės Douglas“

2006-07-26 12:44
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio Algirdo Paulausko žmona Diliara Velišajeva jau beveik dešimtmetį negali gauti Lietuvos pilietybės, nors Lietuvoje yra pagimdžiusi dukrą ir dirba Lietuvai. Vis dėlto Paulauskas tvirtina pilietybės žmonai nereikalaujantis: „Šiandien man svarbiau, kad Lietuvos pilietybė būtų suteikta geriausiai pasaulio krepšininkei Katie Douglas".

[image=6257 left Paulauskas viliasi teigiamo Prezidento sprendimo dėl Lietuvos pilietybės suteikimo Katie Douglas]Treneris apgailestavo, kad Seimo nariai, vienbalsiai pareiškę valią dėl įstatymo pataisų, leidžiančių prezidentui išimties tvarka suteikti pilietybę Douglas, šalies vadovui apsispręsti nepadėjo. Vis dėlto Paulauskas vylėsi, kad Adamkus nedels ir suteikęs Douglas Lietuvos pilietybę šalies krepšinio sirgaliams paliks viltį Pekino olimpinėse žaidynėse išvysti šalies moterų rinktinę.

– Treneri, kaip vyksta pasirengimas pasaulio čempionatui?
– Visos merginos darbui yra nusiteikusios labai gerai ir noriai treniruojasi. Pirmąsias tris savaites vyko fizinio pasirengimo stovykla, o prieš savaitę pradėjome treniruotis salėje, paėmėme į rankas kamuolį. Tačiau fizinio pasirengimo pratimus merginos atlieka ir dabar.

– Ką po mėnesio treniruočių galėtumėte pasakyti apie krepšininkių sportinę formą?
– Mane labai džiugina Diana Razmaitė. Taip pat labai gerai atrodo ir metus profesionaliai nesportavusi Agnė Abromaitė-Čiūdarienė. Labai daug vilčių man teikia pirmą kartą rinktinės stovyklose dalyvaujančios Irmos Raugaitės žaidimas. Sezono metu ją stebėjau, o mums trūksta tokį žaidimo stilių turinčios krepšininkės. Gero vėjo į komandą pūstelėjo ir jos komandos draugė Kornelija Balčiūnaitė, kuri kovingumu nenusileidžia net Jurgitai Štreimikytei-Virbickienei.

[image=4768 right Algirdą Paulauską džiugina Eglės Šulčiūtės noras treniruotis]– Kuri krepšininkių pozicija šiuo metu jums kelia daugiausia nerimo?
– Manau, jeigu Razmaitei nieko neatsitiks, ir ji Brazilijoje žais taip, kaip dabar, šiame pasaulio čempionate ji taps atsiskleidusiu talentu. Labai malonu dirbti ir su Egle Šulčiūte. Ji tiesiog prašosi į aikštę ir dega noru kovoti.

– Minėjote, kad pasibaigus Europos jaunių merginų krepšinio čempionatui į rinktinės stovyklas kviesite keletą jaunų krepšininkių.
– Gailiuosi, kad šiemet nusileidau savo principams ir leidau jaunoms žaidėjoms parungtyniauti jaunimo čempionatuose. Ateinančiais metais tokių klaidų nedarysiu. Kitais metais 17-metė Gintarė Petronytė arba 16-metė Aurimė Rinkevičiūtė tikrai žais nacionalinėje rinktinėje. Abi šios žaidėjos po jaunių čempionato atvyks į rinktinės stovyklas, o viena jų su rinktine tikrai važiuos į Braziliją.

– Savaitgalį Kaune per draugišką turnyrą išbandysite jėgas su Ukrainos, Latvijos ir Lenkijos rinktinėmis. Kokių tikslų keliate komandai per šį turnyrą?
– Norime susižaisti. Pasaulio čempionate ketiname naudoti išbandytą rinktinės taktiką, laukiame Jo Ekscelencijos prezidento sprendimo dėl pilietybės Katie Douglas suteikimo. Mūsų rinktinei svarbiausia – pasirengti žaisti ir su Douglas, ir be jos. Kai prezidentas pareikš savo sprendimą, matysime, kaip toliau elgtis.

[image=6336 left Rinktinės strategas gailisi, kad nusileido savo principams ir Aurimei Rinkevičiūtei vietoj moterų rinktinės treniruočių stovyklų leido dalyvauti jaunių čempionatuose]– Bet juk Seimas priėmė įstatymo pataisas, leidžiančias Prezidentui suteikti Lietuvos pilietybę Douglas...
– Seimas pasakė: 75 balsai „už", 5 „prieš" ir buvo 10 susilaikiusiųjų. Tie 10 yra 100 tūkstančių bailių. Balsavusieji prieš yra didvyriai, o likę 95 proc. yra bendražygiai, kuriems moterų krepšinis yra įdomus. Tai vyrai, kurie mėgsta moterų krepšinį. Seimas priėmė pilietinį sprendimą, ir prezidentui reikia juo vadovautis.

Šalis turi problemų, jeigu Lietuvos pilietybė suteikiama nusikaltėliams, bet nesuteikiama tokiems žmonėms kaip Douglas, kuri turi pasiūlymų iš JAV ir Graikijos rinktinių, bet veržiasi atstovauti Lietuvai.

Savo žmonai jau beveik dešimt metų negaliu gauti Lietuvos pilietybės, bet to kategoriškai ir nereikalauju, nors susituokėme 1997 metų liepos 4 dieną Kretingoje, o ji Lietuvoje pagimdė dukrą ir nuo ryto iki vakaro dirba šalies labui. Douglas pilietybės reikalauju, nes tai unikalus atvejis. Juolab kad geriausia pasaulio krepšininke pripažinta žaidėja trokšta atstovauti Lietuvai. 

– Kokia yra Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės sportinė forma?
– Štreimikytė demonstruoja labai gerą sportinę formą. Tokią gerą, kad leidome jai nedalyvauti pirmoje komandos treniruočių stovykloje. Dabar ji jau prisidėjo prie komandos, bet visų pratimų kartu su kitomis krepšininkėmis ji neatlieka. Štreimikytė kartu su visomis žaidėjomis daro tik komandinius pratimus, o asmeninius ji atlieka su fizinio pasirengimo treneriu Evaldu Kandratavičiumi  - gerina šuolį, metimą pašokus.
 
Po draugiško turnyro Kaune Lietuvos moterų rinktinė dalyvaus turnyruose Rygoje bei Italijoje, o rugsėjo 2 dieną išvyks į Pietų Amerikos žemyno šiaurėje esančią Martinikos salą, priklausančią Prancūzijai. Joje lietuvaitės surengs treniruočių stovyklą ir sužais keletą kontrolinių rungtynių. Tai bus paskutinė Lietuvos rinktinės repeticija prieš rugsėjo 12-23 dienomis Brazilijoje vyksiantį pasaulio moterų čempionatą.


Rodyti komentarus
Lietuvos moteru krepsinis, rinktine ir tu turi problemu paulaskai, jei negali pasikliauti lietuvos krepsininkems, o reikia kazkokia JAV zaideju, ji amerikiete, ji turi gint savo tevyne JAV o cia pradeda nupiepelis aiskint kad turi uz LIETUVA lost, nereik mum svetimu ir savu turim, gal isnaudot nemokat....nera zodziu..krepsinio salis o reikia pastiprinimo nacionalinei rinktinei is svetur GEDA GEDA GEDA
2006-08-05
+1
Atsakyti
Kas cia darosi po velniu, tegul duoda jai pilietybe ir bus viskas ore bl.Nesuprantu ar gaila vienam zmogui ja duoti kazkokia debilyste.
2006-08-03
+1
Atsakyti
BPN
Šalis turi labai rimtų problemų, jeigu valstybės įstatymai kaitaliojami dėl vieno žmogaus... O jei tas "nusikaltėlis" Kalmanovičius, tai nereikėtų užmiršti, jog jis gimė ir augo Lietuvoje bei tėra išeivių vaikas - kažkodėl išeiviams į JAV, Kanadą, Australiją ir kt. pasaulio šalis pilietybė buvo išduota be vargo. Kitas svarbus dalykas buvo tas, jog Šabtajus pirma padarė KAŽKĄ, o tik paskui paprašė pilietybės. Katerina Duglas sako - duokit pilietybę, aš padarysiu... O jeigu nepadarys? O va precedentą sukursime - buvo Eliotas, buvo ir daugiau matyt tokių norinčių "padėti"... Būdas gauti Lietuvos pilietybę turėtų būti įrodant lietuvišką kilmę arba bent jau kažką tokio už ką būtų galima laikyti lietuviu - Anisimovas va gyveno Lietuvoje, mokėsi ir dirbo - tegul būna lietuviu. O Duglas... Ar ji per du metus išmoko lietuviškai daugiau negu "laba diena", "ačiū" ir pan... Nes tiek užsispyrus ir papūgą galima išmokyti...
:I Pasakė BPN, kaip senas gamtininkas :I
2006-08-02
+1
Atsakyti
Asmeniskai man maloniau jei Lietuva laimetu bronza ar sidabra, bet savo jegom, nei auksa bet su amerikones pagalba...
2006-08-02
-1
Atsakyti
2 DjAras
Žmogau, ar žinai kas yra IRONIJA??? Aš tik atsakiau gerbiamam rimantui jo paties stiliumi - tik komandu pavadinimai pakeisti.... Ar vėl galioja dvigubi standartai?
P.S. Reiktu skaityti viska...
2006-07-27
Atsakyti
retai pasitaiko taip nusisnekanciu kaip egida71 sutikti, siaip jau ar tikrai tik kauno reikalas? o europos cempionatas turbut tik siemens skarbonkeje bus rengiamas? ir kad nacionalines svarbos statuta suteike panevezio, klaipedos arenoms, o kauno ne - cia viskas tvarkoje, viskas normalu?
2006-07-27
Atsakyti
ka jus sau galvojete!!!apie kokias cia pyletybes zaidejoms!!!turim ir lietuvaiciu!!!jau geriau pralosti kai rinktine vin lietuvaiciu negu laimeti su uzsenieciaiais Juk tai rinktine LIETUVOS!!
2006-07-27
Atsakyti
manau per daug čia viskas sureikšminta, kas tą bobų kašę žiūri?.... nu max 5proc. gyventojų
2006-07-27
Atsakyti
2 rimantas_a
Butent - Lietuvos nacionaline rinktine! Del vienos Douglas ji netaps US rinktine, o kai shaliai laimimi medaliai - niekas nesigilina, kiek lietuvaichiu, lenkaichiu ar amerikoniu toj rinktinej.... Beje FIBA saugiklis tokiam atvejui gana veiksmingas - ne daugiau 1 naturalizuoto zhaidejo...
Ne i tema: girdejau kad vieno projekto nebaigus antra uzhsake - mokes uzh abu... Nenustebsiu jei dar ir trechias bus...
2006-07-27
Atsakyti
to Egida71: O arenos projektas jau seniai parengtas ir ne vienas. Turbut pirma karta isgirdai, specialiste? Bet nesant pinigu tenka derintis prie investuotoju, kurie turi savo vizija ir nori savaip statyti pagal savo projekta.
2006-07-27
Atsakyti
to Egida71: Raminkis, gerai? "Telekomo" visas rungtynes maciau ir Lietuvos "bobu" rinktines, Eurolyga ir WNBA irgi pasidomiu. Ir zinau, kad Lietuvos rinktinei labiausiai dabar truksta izaideju ir centru. Katie be abejo jegos pridetu, bet visu problemu neissprestu. Velgi mes kalbam ne apie koki kluba, o apie NACIONALINE rinktine, kuri atstovauja LIETUVISKA krepsinio mokykla.
2006-07-27
Atsakyti
2 rimantas_a
O tu kada paskutini karta bobu kashi zhiurejai? Tame nesuprantamam sporte ne tai kad viena zhaideja, vienas-du momentai viska lemia...
P.S. Norint turet Kaune arena - projekta nors parenkit....
2006-07-27
-1
Atsakyti
Nu zais Katie siemet, nu palips rinktine viena ar dviem vietom auksciau (nebukit naivus, vienas zmogus visu problemu neisspres). Ir kas is to? O ka darysim po keleto metu? U20 rinktine parode, kokia pamaina rinktinei turim. Viena Katie daug nenuveiks...
2006-07-26
Atsakyti
Krepsinio fanai turetu reikalauti ne pilietybiu uzsienieciams, o geresnio finansavimo sporto mokykloms, rinktinems, klubams, kurie ugdo lietuviu krepsininkus ir krepsininkes.
2006-07-26
Atsakyti
inferno tu pats atrodai kaip mazvaikis..Lietuvos rinktine yra komanda, kuri turi atspindeti Lietuvos krepsini. jei tokio nera ir reikia uzsienieciu rinktinej tai n* tada jis mum?
2006-07-26
+1
Atsakyti
tie kas pasisako pries pylietybe Kate, yra paprasciausi zmogeliukai, linke protestuoti pries bet ka. jie mano kad taip bus didesni patriotai, ar atrodys geresni pilieciai. man jus deja atrodote, kaip paaugliai
2006-07-26
-1
Atsakyti
2006-07-26 18:02:35 Persique rase:
Naivus jus kaikurie cia. Paulauskelis labai gudriai cia masto. Jam visiskai px ant tos Lietuvos ir pilietybes. Jus issivaizduojat iek gautu rinktines treneris jei LT moterys laimetu bronza pasaulio cempionate!!?!!! Taigi ir agituoja tas materialistas. Na o as noriu didziuotis uz savu rinktine ir nebijodamas ziuret uzsienieciui i akis ir sakyt, kad mano shalis savom jegom iskovojo bronza. Skirkite pagaliau klubinius cempionatus nuo shaliu rinktiniu cempionatu
na ir klounas tu...
matai jam butu geda paziureti uzsienieciui i akis, o man nebutu jokios gedos, nei per nago juodyma, pasakyti uzsienieciui, kad mes laimejom kazka ir kad pas mus lose viena naturalizuota amerikiete.
2006-07-26
Atsakyti
jokiu pilietybiu svetimsaliams! ne ir dar kart ne!
2006-07-26
Atsakyti
Naivus jus kaikurie cia. Paulauskelis labai gudriai cia masto. Jam visiskai px ant tos Lietuvos ir pilietybes. Jus issivaizduojat iek gautu rinktines treneris jei LT moterys laimetu bronza pasaulio cempionate!!?!!! Taigi ir agituoja tas materialistas. Na o as noriu didziuotis uz savu rinktine ir nebijodamas ziuret uzsienieciui i akis ir sakyt, kad mano shalis savom jegom iskovojo bronza. Skirkite pagaliau klubinius cempionatus nuo shaliu rinktiniu cempionatu.
2006-07-26
Atsakyti
to Egida71: Nu tu cia ir metei manevra. Nematau jokio rysio tarp Douglas ir Kauno arenos. O "ponams is Kauno" nesuprantama, kodel Vyriausybes palaikyma ir Europos milijonus gavo Siauliu ir Panevezio arenos, o Kauno - ne cento (galima tik spelioti, kad padejo tai, kad Siauliuose valdzioj socialdemokratai, o Panevezyje - valstieciai). Jei "Vilniaus ponams" atrodo, kad Europos cempionatui pakaks Siemens ir mazyciu Siauliu ir Panevezio arenu, tegul taip ir pasako.
2006-07-26
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 27

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas