Rutkauskas: apie patėvį-trenerį, Lukašenką, spaudimą ir rekordus

Mantas Bertulis
Mantas Bertulis
„BasketNews.lt“ korespondentas
2012-12-09 10:00
Ronaldas Rutkauskas (kairėje) jau ne pirmus metus rungtyniauja Baltarusijoje
Ronaldas Rutkauskas (kairėje) jau ne pirmus metus rungtyniauja Baltarusijoje
Nuotr. Asmen. arch.
Mažai kam žinomas, tačiau po dvigubą dublį renkantis tautietis jau įrašė savo pavardę Baltarusijos krepšinio istorijoje. Kalbame apie dvidešimtmetį Ronaldą Rutkauską.

203 cm ūgio Rutkauskas krepšinio pradmenis įgijo Lietuvoje, bet profesionalo karjerą pradėjo giliomis šio žaidimo tradicijomis nepasižyminčioje Švedijoje.

Pirmoji aukštaūgio stotelė buvo Stokholmo „BG Fryshuset“ ekipa. Po to rungtyniavo to paties miesto „08“ komandoje, kuri žaidė aukščiausiame šalies divizione.

Nuo 2011 metų lietuvis gina dublerinio Minsko „Tsmoki“ klubo garbę, tačiau jau seniai įrodė, jog ten jam ne vieta. Apie tai ir dar plačiau – atvirame Rutkausko pokalbyje su „BasketNews.lt“.

– Labas, Ronaldai. Mažai lietuvių žino apie Jus. Galbūt galėtumėte prisistatyti ir papasakoti, kodėl pasirinkote krepšinį? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Rutkausko.
– Esu Ronaldas Rutkauskas, krepšinį pradėjau žaisti Sabonio krepšinio mokykloje. Šiuo metu žaidžiu Baltarusijoje. Tai jau antras mano sezonas šioje šalyje. Krepšinį žaidžiu nuo septynerių metų, kuomet mane mama nuvedė į pirmąją treniruotę.

Krepšininko duomenys

Pozicija: SF, PF
Ūgis: 203 cm
Svoris: 98 kg
Gimė: 1992-03-03
Miestas: Kaunas
– Savo socialinio tinklo „Facebook“ profilyje esate užsidėjęs citatą: „Most of you won't be successful because when you get tired you quit“ (Daugelis iš jūsų nebūsite sėkmingi, nes kuomet pavargstate, jūs tai metate – aut. past.). Ar visada ja vadovaujatės?
– Buvau net užmiršęs, jog ji dar yra. Tai tiesiog mane motyvuojantys žodžiai. Vadovaujuosi viskuo, kas veda į priekį ir duoda rezultatus.

– Ar šioje vietoje, kur esate dabar, atsidūrėte tik dėl sunkaus ir juodo darbo?
– Nepasakyčiau, kad tik dėl sunkaus darbo. Tiesiog, kai buvau Švedijoje, baigėsi kontraktas su klubu ir nebenorėjau jo pratęsti, nes nebebuvo noro ten likti. Ieškojau vietos, kur būtų galima tobulėti ir žaidžiant įgauti pasitikėjimo savimi. Dažnai su treneriu dirbu individualiai. Būnant toli nuo namų nėra kito užsiėmimo – tik krepšinis. Todėl stengiesi ties juo ir susikoncentruoti, nesiblaškyti, kuo daugiau sunkiai dirbti bei tobulėti.

– Kuo išsiskiriate iš kitų krepšininkų? Kokie Jūsų privalumai?
– Nežinau. Ne man spręsti apie savo privalumus ir trūkumus. Galiu tik tiek pasakyti, kad mane dažnai užvaldo emocijos. Kartais aikštelėje jos padeda, kartais – ne.

– Esate sužaidęs vienas rungtynes pagrindinėje Minsko „Tsmoki“ komandoje, tačiau jau ne pirmus metus rungtyniaujate dublerinėje ekipoje ir ten demonstruojate įspūdingus rezultatus. Ar pagalvojate apie aukštesnį laiptelį?
– Dažnai girdžiu šį klausimą, kodėl nežaidžiu pagrindinėje komandoje. Tai vidinės klubo problemos. Stengiuosi apie tai negalvoti. Tiesiog bandau kelti savo individualius ir komandos rezultatus, būti pastebėtas bei sulaukti savojo šanso.

– Jums dar tik 20 metų, tačiau kai kurie internautai jau ragina Lietuvos rinktinės vyriausiąjį trenerį pakviesti Jus į stovyklą. Ką apie tai manote Jūs?
– (Juokiasi, – Red.) Nesu apie tai girdėjęs. Ne man spręsti, bet manau, dar reikia daug dirbti, norint pasiekti šitą lygį.

– Gimėte Kaune, tačiau visą savo karjerą rungtyniaujate už Lietuvos ribų. Kodėl aplenkėte savo gimtąją šalį? Ar nebuvote sulaukęs pasiūlymo iš Lietuvos klubų?

Rutkausko statistika Baltarusijoje ir Švedijoje
 
  TEAM MIN REB AS PTS EFF GM
12/13 Tsmoki II 35.5 10.1 
6.4/3.7
1.9 21.3 22.9 10
11/12 Tsmoki II 30.3 9.4 
5.3/4.1
1.5 19.6 19.7 30
10/11 08 10.2 1.8 
0.7/1.1
0.2 1.8 1.9 12
09/10 08 12.17 2.7 
1.6/1.1
0.4 4.1 2.0 7
– Sulaukęs 13 metų išvažiavau į Švediją, bet negalvojau, kad žaisiu krepšinį. Tiesiog sportavau, o po to sulaukiau pasiūlymo iš aukščiausios šalies lygos. Taip ir pradėjau žaisti kažkur aukščiau. Pasiūlymų iš Lietuvos klubų buvo, bet nieko konkretaus.

– Sykį esate atstovavęs legionierių komandai visų žvaigždžių rungtynėse Baltarusijoje ir pelnęs 20 taškų. Kokie įspūdžiai iš šio mačo? Ko LKL visų žvaigždžių rungtynės galėtų pasimokyti iš Baltarusijos?
– Manau, kad Baltarusijos lygai reikėtų pasimokyti iš Lietuvos visų žvaigždžių dienos rungtynių (juokiasi, – Red.).

– Minskas yra dvigubai didesnis ir turi šešiskart daugiau žmonių už Jūsų gimtąjį Kauną. Kaip jaučiatės tokiame šurmulingame mieste?
– Miestas pakankamai didelis, tai nelabai ir jaučiasi tas šurmulys. Iš tikrųjų net nelabai esu miestą apžiūrėjęs, kadangi gaudamas laisvadienių stengiuosi grįžti namo.

– Baltarusijai vadovauja prieštaringai vertinamas Aliaksandras Lukašenka, kuris yra vadinamas „paskutiniu Europos diktatoriumi“. Ar jaučiasi jo valdymo skirtumas nuo demokratinių valstybių, kaip Lietuva ar Švedija?
– Skirtumo didelio nėra, gal tik daugiau policijos bei apsaugos. Aplinkui viskas griežtai prižiūrima, ypač išvažiavimas bei įvažiavimas į Baltarusiją. Taip pat čia žmonės daug paprastesni.

– „Tsmoki 2“ ekipą treniruoja Tadas Stočkus. Ką galite pasakyti apie jį?
– Tai jo pirmas sezonas šioje komandoje. Pats jį pažįstu nuo mažens – tai mano patėvis bei pirmas treneris. Mama atvedė mane į treniruotę, tad taip ir susipažino. Dabar džiaugiuosi, kad po pertraukos jis vėl tapo mano treneriu. Stočkus puikus treneris, sugebantis auginti jaunus krepšininkus bei padedantis atsiskleisti žaidėjams. Jis yra griežtas, bet teisingas – tiek aikštelėje, tiek ir už jos ribų.

– Be šio stratego, komandoje esate vienas legionierius. Kaip sutariate su kitais komandos draugais? Ar kalbos barjeras nekiša kojos?
– Su komandos draugais sutariu gerai. Pirmas sezonas buvo šiek tiek sunkesnis, nes nemokėjau rusiškai. Dabar jau išmokau, bet apskritai komanda yra labai draugiška.

– Daugelis Baltarusijos lygą tiesiog „nurašo“. Papasakokite apie baltarusių krepšinio virtuvę. Koks čempionato lygis?
– Nežinau su kuo lyginti, nes niekada nesu žaidęs Lietuvoje. Manau, Baltarusijos čempionatas yra silpnesnis už Švedijos, tačiau čia komandos savo sudėtyje turi mažiau legionierių.

– Ar tiesa, kad legionieriaus duona kartesnė?
– Tikra tiesa, nes gauni daugiau spaudimo tiek aikštelėje, tiek ir už jos ribų. Kuomet rodai gerus rezultatus viskas puiku ir niekas nieko nesako, bet tik sužaidi blogai – visi kaltina tave. Sunkiau yra ir rungtyniauti, nes visi prieš tave žaidžia su dviguba energija.

– Jūsų galimybes krepšinio aikštelėje žinome. Kuriose kitose srityse esate toks geras arba bent jau neblogas?
– Nebent tik kompiuteriniuose žaidimuose (juokiasi, – Red.).

– Viename Kauno krepšinio lygos (KKL) susitikime Jūs pelnėte net 53 taškus ir atkovojote 20 kamuolių. Ar vis dar prisimenate šias rungtynes? Ar ką nors panašaus dar esate pakartojęs?
– Nelabai jau ir prisimenu tas rungtynes. Varžybų lygis tuomet nebuvo aukštas. Antradienį rungtynėse atkovojau 24 kamuolius, tai buvo naujas Baltarusijos lygos rekordas. Praėjusį sezoną pagerinau rezultatyvumo rekordą, kuomet pelniau 38 taškus, o šio sezono pirmose rungtynėse įmečiau 39 taškus. Surinkęs daugiau nei 53 taškus esu tik būdamas mažas. Nežinau kiek, bet apytiksliai apie 65.

– Trys būdvardžiai, apibūdantys Jus.
– Motyvuotas, energingas ir draugiškas.


Rodyti komentarus
2012-12-10 14:13
Zina Alvydas Taskunai
Dziaugiames anuko Ronaldo Rutkausko aktyviu sportavimu ir pasiekimais.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-10 14:09
raimonda
Dziaugiuosi Ronaldu Rutkausku sekmes jam zaidziant krepsini
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-09 23:12
Juras
Ir grizdamas guminuku parvesk ir buzzo :DD

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-09 23:10
Juras
Prunciau grizk vasara i aikste, stogu prarasysiu:))

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-09 23:07
Prunciaus fanas :)
VARYK PRUNCIAU!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-09 22:06
kambariokas
mldc senu sniura uz senus laikus
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-09 12:56
mad
nesuprantu kam jo Žalgiriui jaj pagrindinėj Tsmoki sudėtyje po 2pt vos renka o ju ta dublerinė komanda RKL lygi sunkiai traukia lkle už kokius baltus po 9pt 6reb gal ir mestu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-09 12:20
jo
jo butinai pakalbinkit jonusa. laukiam laukiam
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-09 11:17
ww
viską pasako kokios lygos dubleriuose žaidžia. nesvaikit jam jau 20 metų o ne dar.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-09 10:37
a
Galetumet pakalbint Zygiminta Jonusa is Italijos auksciausios lygos :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-12-09 10:24
aršusis Rytfanis
Galėtų žalgeris jį paimt! Tikrai geras kašioras! Bielorusijos MVP!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas