Lietuviai – Europos jaunių čempionato finale

2006-07-26 20:52
Almantas Kiveris, „BasketNews.lt“ spec. koresp. Amaliadoje (Graikija)

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė po įspūdingos kovos iškopė į Europos pirmenybių finalą. Pusfinalio rungtynėse lietuviai 87:80 (27:21, 21:9, 15:23, 24:27) nugalėjo Turkijos komandą.

Kaip ir dera pusfinalio susitikimui, mačas prasidėjo kovingai. Turkai šovė į priekį 5:0, tačiau Martynui Gecevičiui, Žygimantui Janavičiui ir Pauliui Kleizai pataikius po tritaškį, lietuviai įgijo 4 taškų pranašumą (11:7).

Po krepšiu Turkijos rinktinė vis išnaudojo galingo sudėjimo Barisą Herseką, kurį „nuramino“ Lietuvos trenerių sprendimas išleisti į aikštę ir antrąjį vidurio puolėją Vaidą Čepukaitį. Puolime 5 taškus iš eilės surinkus Janavičiui bei trečiąjį savo tritaškį pataikius Kleizai, devintąją minutę lietuviai pirmavo 27:19.

[image=6356 left Penktąją asmeninę pražangą gavus Janavičiui, rinktinės kapitonas Gecevičius perėmė įžaidėjo pareigas]Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė tęsė sėkmingai pradėtą darbą. Po Čepukaičio dėjimo jauniai įgijo dviženklę persvarą (34:23). Ketvirčio pabaigoje lietuviai puikiai gynėsi, o turkų aikštės gynybą pateisino tik vis iš lanko išsisukantys lietuvių tolimi metimai. Visgi prieš sireną Gecevičiaus tritaškis padidino lietuvių pranašumą iki 18 taškų (48:30).

Po pertraukos Turkijos rinktinė pradėjo naudoti spaudimą visoje aikštėje. Lietuviai triskart pirmavo 19 taškų skirtumu (49:30, 55:36, 60:41), tačiau žaisdami be tikro vidurio puolėjo suteikė galimybę turkams spurtuoti 10:0. Pataikęs svarbų tritaškį (63:51) Rokas Ūzas leido lietuviams vėl atgauti pasitikėjimą.

Galingai startavę ketvirtajame kėlinyje, likus žaisti 7 minutes, lietuviai buvo priekyje 70:53. Turkai nė neketino pasiduoti ir „įjungė“ antrąją spaudimo bangą, kuri visiškai sutrikdė lietuvius. Rinkdami taškus ir sėkmingai spausdami varžovus turkai palaipsniui mažino persvarą. Likus žaisti 4 minutes, aikštę dėl 5 asmeninių pražangų paliko pagrindinis įžaidėjas Janavičius, o dar už minutės Turkijos rinktinė sumažino skirtumą iki 2 taškų (74:76).

Po taikliai mestų baudų metimų Lietuvos rinktinė vėl pirmavo 5 taškais (80:75, 82:77), tačiau Hersekui pataikius tritaškį, o Gecevičiui praradus kamuolį, turkai galėjo įgyti lemiamą pranašumą. Visgi rungtynių pabaigoje sėkmė nusišypsojo lietuviams ir Gecevičius baudų metimais įtvirtino pergalę.

Lietuva: Martynas Gecevičius 19 (7 rez. perd.), Paulius Kleiza 18 (5/6 trit.), Žygimantas Janavičius 14 (5 rez. perd.), Marius Valukonis 11, Rokas Ūzas 11 (7 atk. kam., 4 blk.), Vaidas Čepukaitis 10 (10 atk. kam., 3 blk.), Pranas Skurdauskas 2 (6 atk. kam.), Darius Gvezdauskas 2 (Gabrielius Ramonas).

Turkija: Barisas Hersekas 33 (11/23 dvit., 9 atk. kam.), Dogusas Balbay 13, Mesutas Cipa 10 (8 atk. kam.).

va saunuliai demonstravo komandiska zaidima kas matoam is rezultatyviu perdavimu bei 6 zaideju imesti dvizenkliai skaiciai bei kleizos nuostabus pataikymas 5/6 lindo ta diena
2006-07-26
+2
viskas bus geraj
2006-07-26
LIE-TU-VA!!! JAUNIAI JEGA!!! :):):):):):):):):):):)
BLIN VYRIUKAI PASISTENKIT FINALE!!!
2006-07-26
SAUNUOLIAI jau artejam prie vieno titulo... ;) ot jaunoji viltis musu ;) po 5-10metu vel sluosim visuso nuo kelio ;)