Rygos VEF klubui vadovaujantis buvęs Lietuvos rinktinės strategas Ramūnas Butautas viliasi, kad jo auklėtiniai iškops į antrąjį Europos taurės turnyro etapą
Rygos VEF klubui vadovaujantis buvęs Lietuvos rinktinės strategas Ramūnas Butautas viliasi, kad jo auklėtiniai iškops į antrąjį Europos taurės turnyro etapą
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Antrus metus prie Rygos VEF ekipos vairo stovintis Ramūnas Butautas savo auklėtinių galimybių iškopti į Europos taurės turnyro „Top 16“ etapą nevertina prastai. 

Kitą savaitę Prancūzijos Le Mano mieste Latvijos čempionai stos į žūtbūtinį mūšį su „Sarthe Basket“ ekipa. Rungtynes laimėsianti komanda tęs kovą dėl Europos taurės ir kelialapio į Eurolygą, o pralaimėjusiai ekipai teks baigti pasirodymą turnyre. 

Butautas „BasketNews.lt radijo“ laidoje tvirtino, kad tolimoje perspektyvoje apie žaidimą Eurolygoje svajojantis VEF klubas šį sezoną didžiausią dėmesį skiria Europos taurės ir VTB Vieningosios lygos kovoms. 

Tuo tarpu Latvijos pirmenybėse daugiausiai leidžiama pasireikšti jaunimui. Anot Butauto, klubo vadovai jau kurį laiką svarsto galimybę visiškai pasitraukti iš Latvijos čempionato, tačiau kol kas komanda bando suderinti trijų varžybų tvarkaraščius. 

– Treneri, praėjusį dešimtmetį tris sezonus dirbote Rygos ASK komandoje, dabar jau antrą sezoną treniruojate VEF. Kodėl jus taip traukia darbas Latvijoje? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Butauto.
– Prieš 6-7 metus sulaukiau Rygos komandos pasiūlymo. Tuo metu ieškojau darbo ir sutikau. Kadangi ASK pasiūlė tikrai geras sąlygas, o komanda sau kėlė aukštus tikslus, užsilaikiau Latvijoje ilgiau. Klubui bankrutavus, kurį laiką buvau be darbo. Vėliau vėl gavau pasiūlymą iš VEF. Kadangi mane kvietė tie patys žmonės, kurie iniciavo ir ASK atsiradimą, juos pažinojau ir pasitikėjau. Žinojau ir tai, kad klube bus geros sąlygos, o komanda turi tikslų ir siekių. Jų tolimuosiuose planuose yra ir Eurolyga. Todėl nutariau grįžti į šį miestą.

– Tikriausiai šie planai sunkiai įgyvendinami. Kiek jie realūs?
– Man labiau patinka žmonės, kurie sau kelia aukštus tikslus ir nori kažką pasiekti, o ne tie, kurie tiesiog tenkinasi tuo, ką turi. Siek neįmanomo – gausi maksimumą.

– Minėjote, kad jums tiko VEF siūlomos sąlygos. Ar Latvijos klubai turtingi?
– Nežinau, ką reiškia turtingi. Buvo skelbta, ir tai nėra paslaptis, kad VEF biudžetas siekia apie 3 mln. eurų. Turėdami šią sumą galime sukomplektuoti neblogą komandą, kuri geba konkuruoti su Europos klubais. Dalyvaujame aukšto lygio VTB Vieningosios lygos pirmenybėse ir antroje pagal pajėgumą Senojo žemyno lygoje – Europos taurės varžybose. Lygis nėra žemas, todėl man, kaip treneriui, tai yra įdomu.

– Kiek klubas jums leidžia rinktis žaidėjus ir dalyvauti komandos valdyme?
– Mano įgaliojimai klube tikrai nėra maži, tačiau aš viską derinu su komandos vadovybe. Būna, kad nuomonės išsiskiria, tačiau, kadangi puikiai sutariame, visuomet randame kompromisą.

– Kiek jums svarbu komandoje turėti lietuvių krepšininkų?
– Noriu pasakyti, kad Donatas Zavackas ir Antanas Kavaliauskas komandoje yra ne todėl, kad jie lietuviai. Rinkdamas ekipą prioritetus dėstau kitaip. Atsitiko taip, kad į šias pozicijas tiko du minėti krepšininkai, tuo metu buvę laisvaisiais agentais. Jie sutiko žaisti VEF komandoje ir taip atsirado čia.

– Mano akimis, Kavaliauskas neblogai progresuoja ir vis dar turi galimybių tapti geresniu žaidėju. Kaip atrodo jums?
– Džiaugiuosi, kad Kavaliauskas mano gerus žodžius patvirtino olimpiadoje. Jis yra puiki asmenybė ir tikras darbininkas aikštelėje. Manau, Antanas dar gali tobulėti. Šis žaidėjas tiksliai atlieka visus uždavinius. Jeigu treneris Kavaliauską įtaiko į jam skirtą vietą, savo darbą krepšininkas atliks gerai.

– Teko girdėti, kad kai kurios Latvijos čempionato komandos, tokios kaip Rygos „Barons“, išgyvena ne pačius geriausius finansinius laikus. Kokia situacija nacionalinėse pirmenybėse?
– Reikėtų pasakyti tiesiai šviesiai, kad Latvijos čempionato lygis nėra aukštas. Negaliu komentuoti kitų klubų biudžetų, nes jų dydžio paprasčiausiai nežinau. Šiose pirmenybėse prioritetą teikiame jaunimo ugdymui. Jose rungtyniauja daug jaunų žaidėjų, todėl natūralu, kad varžybų lygis nėra pats aukščiausias. Palyginimui, prieš 5-6 metus Latvijoje konkuravo bent 3 stiprūs klubai: ASK, „Ventspils“ ir „Barons“. Subyrėjus ASK į grandų mūšį įsijungė VEF. Nors nacionaliniame čempionate žaidžia daug jaunimo, bet latviai turi talentingų žaidėjų, iš kurių gali išaugti gerų krepšininkų. Todėl manau, kad čempionato lygis tik stiprės.

– Šiuo metu Latvijos čempionate pirmąją vietą dalijatės su „Ventspils“ komanda. Ar tai rimčiausias jūsų konkurentas?
– Mūsų klubas daugiausiai dėmesio skiria VTB Vieningosios lygos ir Europos taurės turnyrams. Tai du svarbiausi čempionatai, kurie domina mūsų klubą. Neseniai žiniasklaidoje VEF vadovai kalbėjo netgi apie tai, kad galbūt visiškai atsisakys žaisti Latvijos pirmenybėse, kaip tai yra padariusi Rygos „Dinamo“ ledo ritulio komanda. Bet tai spręsti ne man, nes esu vykdytojas. Dalyvauti trijuose turnyruose yra nepaprastai sunku, kadangi žaidėjai nebeturi laiko pailsėti ir nelieka laiko pasiruošti kitoms rungtynėms. 

– Europos taurės turnyro C grupėje atsidūrėte sudėtingoje situacijoje. Ką sako klubo vadovai ir ką pats apie tai galvojate?
– Ką gali sakyti klubo vadovai tokioje situacijoje? Tiesiog: „Pasistenkite ir laimėkite“. Tuo tarpu aš ir žaidėjai galvojame, kad patys sau susidirbome padėtį. Turnyrą pradėjome gerai, kai laimėjome Vokietijoje, o paskui pralaimėjome trejas rungtynes namie. Nemažinant varžovų nuopelnų, didele dalimi esame patys kalti, tačiau kol kas dar niekas neprarasta. Viskas spręsis paskutinėse rungtynėse, o aš nemanau, kad mūsų šansai nugalėti yra prasti.

– Ar jaudinatės?
– Turbūt blogas tas treneris, kuris nesijaudina, tačiau aš jau nesu jaunas. Sugebu valdyti savo emocijas.

– Gyvenate visai šalia namų. Kaip dažnai apsilankote Lietuvoje? Tai ypač aktualu artėjant šventėms.
– Nors atstumas tarp Rygos ir Kauno tikrai nėra didelis, aš retai kada lankausi namie. Užsuku ten tik tada, kai žaidžiu Kaune. Rygoje turiu daug darbo. Reikia analizuoti buvusias rungtynes ir ruoštis artėjančioms. Neturiu daug laisvalaikio ir negaliu sau leisti parą išbraukti iš savo tvarkaraščio, atitrūkti nuo darbotvarkės. Žinoma, per šventes lėksiu namo ir gražiausią metų akimirką sutiksiu su artimaisiais.

– Ar jau supirkote dovanas?
– Jau kai ką esu nupirkęs. Nebesu jaunuolis ir gražiausiai metų šventei ruošiuosi palaipsniui, o ne paskutinę dieną, kaip tai darydavau prieš 10-15 metų.

– Ką jaučiate artėjant šiai šventei? Ar virpa širdis?
– Be abejonės. Man – tai pati gražiausia metų šventė. Negaliu sakyti, kad jos laukiu, kadangi galva užimta kitais dalykais, tačiau, kai ji ateina, tai būna tikra šventė. Man malonu išpakuoti dovanas. Ne taip svarbu jų turinys, bet pats momentas, kai trauki iš po eglės ir išpakuoji, yra viena maloniausių akimirkų. Ypač, kai visi aptarinėja dovanas, džiaugiasi jomis, o fone skamba kalėdinė muzika.

Visas interviu su Butautu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (18)
Anonimas
woohooo, pagaliau galima ir per pc paziuret Mes uz Lietuva ir Kita svajoniu komanda! spaudziam ir ziurim!

http://www.filmuera.net/in/artaz001/
2012-12-07
-3
Atsakyti
savanoris
Tik nereikia britvom kakoti, nes šikinę susipjaustysi.... Prabočyk, butautėli....
2012-12-07
-2
Atsakyti
Tik galit pasvajot apie Eurolyga
2012-12-07
-3
Atsakyti
Manau Ukraina + dar koks rusijos klubas greiciau i EL isoks negu VEF.
2012-12-07
+10
Atsakyti
lol
Tegu sapnuoja toliau
2012-12-06
Atsakyti
Kolobokas
Marse greičiau išsilaipins žmonija negu VEF'as pateks į Euroleague...
2012-12-06
-1
Atsakyti
Zymka
O siai tai apie apie 300 km ner daug?! :o tai ka zinau,man atrodo 100 ner daug ,o 200 jau daug manau:D NA GAL CIA TIK Butautui nedaug!:)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-12-06
+1
Atsakyti
Zymka
Kad ir kaip uz braliukus!!..nu bet netikiu ,apie ju svajas apie zaidima Euroleague!!nes net jei ir i final patektu eurocupo ( kas beveik NEIMANOMA, nes semifinale reiks nulalt kokia Valencia Basket, ar Galatasaray TIK!! Sansus vertinu tik 85 -15 nenaudai proc Vefui!!:D) ,ten gautu nuo Eurocup nr1 komandos Gescrap (mano nuomone)! Taigi gal tegalvokitapie vtb auksciausius pasiekimus,nors ir ten ju MINIMALIAI MAŽA ,BET DAUGIAU NEI eurocupe! Bet vis Vien sekmes Vef ir Butautui linkiu su lt krepsininkais zengt kuo toliau eit turnyruose!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-12-06
Atsakyti
jei ryzikas zavadskas zais,tai ir eurolyga paims... :D
2012-12-06
+3
Atsakyti
Butu smagu braliukus matyti Eurolygoje :)
2012-12-06
Atsakyti
d
pagarba tokiam zmogui kaip karolis ima stengiasi del krepsinio ima interviu saunuolis :)
2012-12-06
+1
Atsakyti
to to Durant MVP :)
Atlepausi, paziuresim kur tas tavo radijas bus sezono gale ir kur Zalgiris
2012-12-06
Atsakyti
to to Durant MVP :)
Atlepausi, paziuresim kur tas tavo radijas bus sezono gale ir kur Zalgiris
2012-12-06
-3
Atsakyti
to Durant MVP :)
o Zalgirio nuo pralaimejimo VEF'ui neisgelbejo netgi ruskis savininkas, kuris musa ranka su ruskiais VTB vadovais.
2012-12-06
Atsakyti
atsimink butautai ,kad eurolyga ne vtb ten teisejai jau mazai pades laimet
2012-12-06
+2
Atsakyti
@ Yep
Ryga zymiai turtingesnis miestas nei Vilniu, ten yra visa Latvijos ekonomika, kartu ir uostas. Be to, Ryga pusantro karto didesnis miestas uz Vilniu.
2012-12-06
+2
Atsakyti
Yep
Nu vertas tai vertas,bet tikrai nedaugiau negu Vilnius tai faktas(nors pats kaunietis).Pas juos yra saiba geram lygi,turet dar krepsinio komanda stipria kuri zaistu Eurolygoi butu sunku.Nors Ryga didelis miestas,bet mes suprantam kad sitam regijone pinigais nesninga.Nes ledo ritulio klubo biudzetas kiek teko girdet yra ar 10 limu zaliu ar euru?Tai dar surast tokia panasia suma komandai tokiam mieste kaip Rygoi bus labai sunku.
2012-12-06
+2
Atsakyti
Paparazzi
Toks miestas kaip Ryga eurolygos vertas labiau nei Vilnius.
2012-12-06
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.