Pergalingai Italijos čempionato 31-ojo turo rungtynes ketvirtadienį baigė visi trys klubai, kuriuose rungtyniauja lietuviai. 20 pelnytų taškų ribą peržengė ir Ramūnas Šiškauskas, ir Rimantas Kaukėnas. Tuo tarpu Mindaugas Žukauskas dėl traumos nerungtyniavo.

R.Šiškausko vedama Trevizo "Benetton" ekipa savo aikštėje 80:71 (14:19, 27:23, 24:14, 15:15) nugalėjo Emilijos Redžo "Bipop-Carire" ir užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame Italijos lygos čempionate.

Rungtynes 10:3 pradėję "Bipop-Carire" krepšininkai pirmavo iki trečiojo kėlinio pradžios. Rezultatą 25-ąją mačo minutę išlyginę "Benetton" žaidėjai pelnė 8 taškus be atsako ir pabėgo į priekį – 57:49.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Emilijos Redžo komanda buvo priartėjusi iki 4 taškų, tačiau dviženkę persvarą atstačiusi Trevizo ekipa neleido suabejoti savo pranašumu.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo R.Šiškauskas. Lietuvis per 30 minučių surinko 21 tašką (3/5 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 9/12 baudų metimų), iš kurių 15 – per pirmąją susitikimo dalį. Gynėjas dar atkovojo 2, perėmė 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 10 pražangų.

"Benetton": Ramūnas Šiškauskas 21 taškas, Matteo Soragna 15 (8 atkovoti kamuoliai), Denisas Marconato ir Massimo Bulleri po 11, Davidas Bluthenthalis ir Marcusas Goree po 10.

"Bipop-Carire": Paulas Mc Phersonas 21 (7 perimti kamuoliai), Kiwane Garrisas 13, Samuelis Hinesas 8.

Kur kas sunkesnę pergalę iškovojo R.Kaukėno Kantu "Vertical Vision" komanda. Ji namie minimalia persvara 89:88 (30:21, 16:21, 20:24, 23:22) nugalėjo Džezio "Sicc Cucine" krepšininkus.

Tritaškį rungtynių pabaigoje pataikęs svečių žaidėjas Raymondas Tuttas išvedė Džezio klubą į priekį 88:87. Tačiau pražanga neleistinai sustabdytas buvo R.Kaukėnas. Jo ranka nesudrebėjo – lietuvis realizavo abu metimus, o kamuolį perėmęs Phillipas Jonesas įtvirtino "Vertical Vision" pergalę.

R.Kaukėnas buvo naudingiausias savo ekipoje. Per 33 minutes gynėjas surinko 23 taškus (5/10 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 7/7 baudų metimų), atkovojo 2, perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 7 pražangas.

"Vertical Vision": Rimantas Kaukėnas 23, Albertas Mirallesas 21 (8 atk. kam., 6 klaidos), Brettas Blizzardas 12, Phillipas Joneass 9.

"Sicc Cucine": Raymondas Tuttas 25, Cory Violette'as 13 (11 atk. kam.), Michele Maggioli 12 (7 atk. kam.), Alberto Rossini 11 (5 rez. perd.), Milanas Tomičius 10.

20-ąją pergalę iškovojęs Kantu klubas turi galimybių pakilti į antrąją vietą reguliariajame sezone. Penkta žengianti R.Kaukėno ekipa žemiau nusileisti nebegali.

Vienų Italijos čempionato lyderių dvikovoje "Montepaschi" svečiuose 72:68 (13:19, 21:15, 14:14, 24:20) įveikė Milano "Armani Jeans" krepšininkus.

M.Žukauskas dėl kojos traumos nežaidė. Jis praleis likusias trejas reguliariojo sezono rungtynes.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Bootsy Thorntonas su 17 taškų. 15 įmetė Roberto Chiacigas.

Turnyrinę lentelę galite pamatyti paspaudę čia.

2005-04-22 09:31
Šiška šiemet žaidžia nelabai stabiliai. Po puikių rungtynių seka blankios ir pan. Gal traumos trukdo?
To Beard: atsakau - tas durnius yra Sireika. Grūsti jį reikia velniop iš rinktinės. Jeigu Žalgiriui jis geras, tegul laiko. Bet rinktinė yra ne kokia privati komandėlė. Tai LIETUVOS rinktinė!!!