Lietuvos jaunių (iki 18 metų) merginų krepšinio rinktinė Kanarų salyne Tenerifėje rytoj finišuosiančiame Europos čempionate kovos dėl 5 vietos. Šeštadienį (07.29)lietuvaitės 72:47 (21:13, 17:12, 14:8, 20:14) sutriuškino bendraamžes iš Vengrijos, o į pergalę Lietuvos rinktinę atvedė 19 taškų pelniusi ir net 18 kamuolių po krepšiais sugriebusi Gintarė Petronytė.

Siaubą po krepšiais varžovėms kėlusi Lietuvos rinktinės vidurio puolėja buvo pagrindinis lietuvaičių ramstis gynyboje - Petronytė 15 kamuolių sugriebė gindamasi, blokavo 3 varžovių metimus.

Lietuvaitės mače su vengrėmis iniciatyvą savo rankose turėjo nuo pirmųjų susitikimo minučių. Po 4 startiniame penketuke rungtynes pradėjusios Giedrės Paugaitės, dviejų Petronytės ir Vitalijos Vaščiūnaitės taškų Lietuvos rinktinė pirmavo 8:0.

Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus žaisti dvi minutes po 3 Eglės Sarapaitės ir Aurimės Rinkevičiūtės taškų bei Petronytės dvitaškio lietuvaičių persvara pasiekė 13 taškų (20:13).

Antrojo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinės žaidėjoms kelias minutes nesisekė pelnyti taškų, o tuo pasinaudojusios vengrės sumažino skirtumą iki 6 (20:26), tačiau netrukus 9 taškus be atsako pelniusius lietuvaitės susigrąžino solidų pranašumą (35:20).

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė ėmė triuškinti varžoves, o ketvirtajame kėlinyje po Sarapaitės tritaškio lietuvaičių pranašumas pasiekė didžiausią - 29 taškų ribą (69:40).

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Gintarė Petronytė, pelniusi 19 (18 atk. kam., 3 blk., 3 rez. perd.) taškų. Laima Rickevičiūtė įmetė 16 (8 atk. kam.), Aurimė Rinkevičiūtė - 10 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Eglė Sarapaitė - 9, Giedrė Paugaitė - 6, Indrė Dudėnaitė - 5, Saulė Kontautaitė - 4, Vitalija Vaščiūnaitė surinko 3 taškus. Agnetai Morkūnaitei, Šarūnei Povilionytei ir Ievai Šimkutei pasižymėti nepavyko.

Sekmadienį (07.30) Lietuvos jaunių (iki 18 metų) merginų rinktinė 16 val. dėl 5 vietos kovos su Prancūzijos rinktine. Mačo laimėtojos iškovos kelialapį ir į 2007 metais Slovakijoje vyksiantį pasaulio jaunių (iki 19 metų) čempionatą.