Nuotr. Organizatorių
Šį savaitgalį (12.15) Vilniuje, „Lietuvos ryto“ krepšinio arenoje praūžė ilgai laukta mėgėjų krepšinio šventė – antrasis IABL (International amateur basketball league) turas. Šįkart komandos iš penkių šalių – Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos bei Lenkijos – susirungė, žinoma, dėl taškų bendrojoje lygos lentelėje bei dėl pagrindinio renginio globėjo – Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko – įsteigtos taurės. Pirmasis lygos turas prieš mėnesį vyko Lenkijoje, Sopoto mieste, kuriame, beje, VKL (Vilniaus krepšinio lyga) rinktinė įrodė, jog ne tik dėl profesionalaus krepšinio Lietuva vadinama krepšinio šalimi – iškovojo dvi pergalės ir užėmė pirmąją vietą lentelėje. Tad, antrojo turo šeimininkai vakar nestokojo geros nuotaikos ir surengė didžiausią Vilniaus mėgėjų krepšinio šventę.

Nuo pat ryto startavusiame renginyje buvo sužaistos šešerios rungtynės. Pirmosios mūšiui susitiko Lenkijos ir Ukrainos rinktinės. Praėjusio turo šeimininkė Lenkijos ekipa į šį turą atvyko turėdama vieną pergalę, tuo tarpu ukrainiečiai – dvi. Žymiai stipriau atrodę pastarieji be didesnio vargo ir nugalėjo Lenkijos ekipą rezultatu 71:52. Iniciatyvą savo rankose nuo pirmųjų minučių laikę Ukrainos atstovai jau pirmojoje susitikimo pusėje pirmavo dviženkle taškų persvarą ir nepaliko jokių šansų Lenkijos rinktinei, kuri, žinoma, nepasidavę ir kovojo iki paskutinių varžybų minučių, visgi – nesėkmingai.

Ukraina: Sergej Myrzak 16 Aleksandr Ryjhluk 15, Anton Cernogor 11.

Lenkija: Jakub Kietlinski 16, Michail Kalinski 12, Marcin Skrzypczak ir Bartosz Dzierzynski po 5.

Antrosiose dienos rungtynėse susitiko „Švyturio – KKL“ rinktinė iš Kauno su Latvijos ekipa. Garbę pirmajai atstovauti Lietuvą turėjusi "Švyturio - KKL" komanda didelės intrigos žiūrovams nepateikė - gana lengvai 91:79 įveikė priešininkus iš Latvijos. Kaip ir pirmosiose turo rungtynėse kauniečiai nieko nelaukdami puolė oponentų krepšį, inicijavo greitą žaidimą ir ilgai nelaukus susikrovė 18 taškų persvarą.

Kaunas: Marius Šuminskas 16, Karolis Meiliūnas 14, Aidas Makūnas 12.

Latvija: Andis Cirulis 25, Raimonds Elbakjans 21, Aigars Indrikovs ir Roberts Reihmanis po 7.

Kiek vėliau, jau antriosioms varžyboms tądien į aikštę žengė Lenkijos atstovai, jų oponentai – itin šiltai sirgalių pasitikti Vilniaus krepšinio lygos (VKL) krepšininkai. Pirmąsias savo rungtynes šeimininkai laimėjo labai lengvai, surinkę net 106 taškus. Pirmajame kėlinyje kovingai žaidę Lenkijos rinktinės žaidėjai vėliau atsipalaidavo ir leido Vilniaus ekipai išsiveržti į priekį. Jau po antrojo kėlinio atsiplėšę 27 taškų persvara, šeimininkai pradėjo žaisti lengvą ir sau priimtiną žaidimą, tokį pat tempą išlaikė iki pat pergalingos sirenos. Galutinis rezultatas – 106:74.

Po rungtynių pakalbintas Vilniaus Krepšinio Lygos rinktinės treneris, Gaudentas Puškorius, sakė: "Pradėjome labai sunkiai, jaudulys trukdė vyrams žaisti, prametėme iš dėkingų pozicijų, kas leido lenkų ekipai reguliuoti žaidimą. Po to vyrai atsipalaidavo ir viskas ėjo savo vaga. Padidinome rungtynių tempą, tačiau trečiame kėlinyje, pamatę, kad atėjo kiti varžovai (baltarusų komanda) jį sulėtinome, kad varžovai manytų, kad esame silpnesnė komanda. Tikimės, kad mūsų lyderiai kitose varžybose gerai pasirodys ir nesugadinsime Vilniui šventės."

Lenkija: Bartosz Dzierzynski 20 (5 rez. perd.), Jakub Kietlinski 14, Kamil Kruszynski 13.

Vilnius: Darius Dudėnas 21 (15 atk. kam.), Modestas Gilys ir Deividas Kumelis po 20, Martynas Jokubauskas 14 (20 atk. kam.).

Dienai įpusėjus aikštėje susirungė Baltarusijos ir Latvijos ekipos. Pastaroji komanda į aikštę tądien žengė jau antrąjį kartą. Pirmąsias rungtynės gana skausmingai prieš Kauno komandą pralaimėję latviai, šįkart po itin atkaklios kovos palaužė Baltarusių rinktinę rezultatu 70:65. Nors po trijų kėlinių latviai atsilikinėjo 6 taškais (49:55), latviai įspūdingai sužaidė paskutinį ketvirtį (21:10) ir iškovojo pergalę. 

Baltarusija: Vitali Konoplicki 12, Dmitri Dmitruk (11 atk. kam.) ir Dmitri Tumašik 10 (9 atk. kam.) po 10.

Latvija: Raimonds Elbakjans 24, Andis Cirulis 13 (9 atk. kam.), Karlis Velenieks 8.

Šventei įpusėjus krepšinio mėgėjai sulaukė pagrindinių, finalinių turo dvikovų. Pirmieji Lietuvos garbė gynė „Švyturio – KKL“ (Kaunas) krepšininkai kovoje prieš Ukrainos atstovus. Abi komandos į aikštę žengė turinčios po vieną pergalę šiame ture ir, žinoma, kupinos ambicijų laimėti. Po efektingos ir atkaklios kovos Kauno komanda nugalėjo Ukrainos ekipą rezultatu 84:77 ir į savo sąskaitą Vilniaus ture įsirašė antrąją pergalę. Rungtynėse netrūko žaidybinio pykčio bei ambicijų, komandos kovojo dėl kiekvieno taško, visgi kauniečiai įrodė savo pranašumą. Gana gausiai susirinkę sirgaliai džiaugėsi įdomiomis turo rungtynėmis, nuotaiką dar labiau jiems kėlė šokėjų pasirodymai bei žaidimai.

Po rungtynių pakalbintas "Švyturio - KKL" komandos vadovas Esmiraldas Sliežauskas sakė: "Manau, susikaupimas padėjo laimėti. Galbūt tai pirmas kartas, kai turėjome rimtą trenerį, kuris sustatė visus į vietas, išnaudojo gerąsias visų žaidėjų savybes, nes visi yra individualiai stiprūs, demonstruojantys gerus rezultatus. Buvo pakankmas skaičius žaidėjų, taip pat išsaugojome pakankamai jėgų, po pirmųjų turo rungtynių pries latvius. Vieno žaidėjo netgi neprireikė registruoti – jis prisidėjo prie karštai mus palaikiusių sirgalių. Labai norėjome nugalėti praėjusių metų čempionus – savo tikslą įvykdėme. Žinoma, varžovai tikrai stiprūs, demonstravo įprastą žaidimą, bet mes buvome tam pasiruošę: išanalizavome jų silpnąsias puses ir panaudojome tai prieš juos"

Kaunas: Karolis Meiliūnas 15, Arvydas Geiša 14 (13 at. kamuolių), Marius Šumlinskas 10.

Ukraina: Aleksandr Razev 19, Anton Cernogor 15, Aleksandr Ryjhljuk 14 (7 atk. kam.).

Vakarą arenoje vainikavo pati laukiamiausia dvikova – šeimininkė Vilniaus krepšinio lyga (VKL) savo arenoje akistatai sutiko Baltarusijos rinktinę. VKL komanda į aikštę žengė turėdama vieną tikslą – iškovoti pergalę ir tapti vienvaldžiais lyderiai ture, na o Baltarusiai – laimėti bei taip kompensuoti pralaimėjimą prieš latvius. Visų vilniečių bei VKL draugų džiaugsmui - VKL rinktinė iškovojo sunkią bei išvargtą pergalę. Nors trečiame kėlinyje VKL ir turėjo dvidešimties taškų persvarą, tačiau ketvirtajame kėlinuke Baltarusijos komanda lipo Vilniaus komandai ant kulnų. Puikiai rungtynes sužaidęs Modestas Gilys, įmetės net 29 taškus, bei Vilius Urniežius, vedė komandą pergalės link.

Vilniaus Krepšinio Lygos rinktinė apgynė savo tvirtovę ir baigė antrąjį turą neturėdami nei vieno pralaimėjimo (4-0).

Vilnius: Modestas Gilys 29 (7 tritaškiai), Vilius Urniežius 16 (7 rez.perdavimai), Henrikas Šliogeris, Linas Valatkevičius ir Darius Dudėnas po 11 taškų, Dainius Novickas 10 (10 rez. perdavimų).

Baltarusija:  Dmitri Dmitruk 22 (6 atk. kam.), Dmitri Tumashik 17 (8 atk. kam.), Maxim Radchuk 15 taškų.

Nuaidėjus finaliniam rungtynių švilpukui, tarptautinė krepšinio mėgėjų šventė tuo tikrai nesibaigė – visų turo dalyvių bei draugų laukė staigmena, kurios paslaptį organizatoriams išlaikyti pavyko iki pats paskutiniosios minutės. Po ilgos bei varginančios krepšinio dienos visi dalyviai buvo pakviesti į oficialią šventės dalį, kur galėjo pasijusti tikromis žvaigždėmis – kilo į devynioliktą Televizijos bokšto aukštą ir Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko buvo pasveikinti stovėdami 200 metrų virš jūros lygio. Iš aukšto stebėdami ir grožėdamiesi sniego gniaužtuose įkalintu Vilniumi šventės dalyviai mėgavosi vakariene, gera kompanija bei muzika, restorane aidėjo juokas ir įspūdžių dalybos. Vakarinei daliai įpusėjus, visi dalyviai buvo sukviesti sveikinamajam renginio globėjo bei organizatorių žodžiui, iškart po to – apdovanoti.

Kiekvienos komandos naudingiausias krepšininkas:

VKL (Vilnius) – Modestas Gilys,

KKL (Kaunas) – Aidas Makūnas,

ML (Kijevas) – Sergei Kolomiets,

NBL (Minskas) – Sergei Borovski,

LBAL (Ryga) – Andis Cirulis,

LS (Sopotas) – Jakub Kietlinski.

Simbolinis turo penketukas:

Aidas Makunas (Kaunas, KKL); Anton Chernogor (Kijevas, ML); Dmitri Dmitruk (Minskas, NBL); Raimonds Elbakjans (Ryga, LBAL); Dmitri Tumashik (Minskas, NBL).

Viso turo naudingiausias krepšininkas:

Modestas Gilys – (Vilnius, VKL).

Ilgai laukta ir didžiausia Vilniaus mėgėjų krepšinio šventė praūžė su trenksmu, palikdama itin daug gerų įspūdžių visiems dalyviams. Dėkojame visiems renginio dalyviams bei svečiams, džiaugiamės nepalaužiama rinktinės stiprybe ir kviečiame Jus, krepšinio mėgėjai, jau visai greitai – vasario 2 dieną – atvykti mūsų ekipos palaikyti į Rygą.

Nuotr. R.Lukoševičiaus

Komentarai:
KKL
Dekojame vilnieciams uz puiku tura, tikrai viskas buvo labai gerai apgalvota, ir sustyguota iki smulkmenu, o ta staigmena su vakarone... super :) Dabar labai aukstai uzkelta organizavimo kartele bus sunku ja pakelti dar auksciau :) bet stengsimes, nors Kaunas TV boksto neturi :)

Del taures zinoma Kaunas irgi labai norejo ja gauti is Zuoko ranku, taciau gal tai pavyks kitais metais?
2012-12-18
+2
Atsakyti
viskas ok. supratom ka valge ir gere pas zuoki. bet rezultatas varzybu irgi svarbu ir idomu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-12-18
+1
Atsakyti
Wiz
Vilnius gerokai geresniu rezultatu laimejo varzybasir kolkas vieninteliai be pralaimejimu zengia.
2012-12-17
+3
Atsakyti
...
sako taure vilniui atiteko, neesme, kad kaunas ir abi laimejo ir nugalejo pernai metu cempionus, o vilnius siame ture su silpnesnem zaide komandom :)
2012-12-17
-1
Atsakyti
.
rasot tipo issamus straipsni ir t.t.? bet Vilniaus - Baltarusijos rezultato nera. paprasciau, elementariau.. rezultatus sumeskit ir viskas. neidomus jusu tie ale tai issamus aprasymai, jei rezultato neimanoma isivaizduoti
2012-12-17
Atsakyti
Geras renginys buvo, auksto lygio arena, fotografai, pakankamai daug zmoniu susirinko, tikrai gerai praleidom sestadieni :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-12-17
-3
Atsakyti
pizhas
nu idomiai, Gilys naudingiausias turo zaidejas,o i simbolini penketa nepateko :)
2012-12-17
-3
Atsakyti
&
Klaidu nemazai..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-12-17
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.