Pasirengimą pasaulio vyrų krepšinio čempionatui tęsianti Lietuvos rinktinė laimėjo Vilniuje pasibaigusį Federacijų supertaurės turnyrą. Per trečiąsias jo rungtynes lietuviai 77:61 (17:17, 21:15, 16:12, 23:17) nugalėjo Rusijos nacionalinę komandą.

Šis mačas lietuviams nesiklostė taip lengvai kaip antradienį (08.01) vykęs susitikimas su Senegalo rinktine ir pirmadienio (07.31) mačas su Izraelio krepšininkais.

Tritaškiu rungtynes pradėjęs Linas Kleiza išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (3:0), tačiau jau po kelių atakų pranašumą turėjo Rusija (5:3). Kėlinio viduryje 7:0 spurtavę rusai įgijo 5 taškų pranašumą (12:7), tačiau kėlinuko pabaigoje 4 taškus be atsako pelnę lietuviai sugrąžino pusiausvyrą (17:17).

Antrojo ketvirčio pabaigoje lietuviams pavyko atitrūkti. Du tritaškius ir baudos metimą pataikė Tomas Delininkaitis, du taškus pridėjo Kšištofas Lavrinovičius ir Lietuvos rinktinė įgijo 6 taškų persvarą (38:32).

Po pertraukos Lietuvos rinktinė galutinai perėmė mačo kontrolę ir po Kleizos perdavimo ore kamuolį pagavęs K.Lavrinovičius dėjimu į Rusijos rinktinės krepšį padidino skirtumą iki 11 (45:34) taškų.

Po Darjušo Lavrinovičiaus tritaškio paskutinę atakai skirto laiko sekundę lietuviai padidino pranašumą iki 13 (53:40) taškų, o ketvirtajame kėlinuke po įspūdingo Manto Kalniečio dėjimo skirtumas šoktelėjo iki 20 (77:57).

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė 14 taškų pelnęs ir 7 kamuolius atkovojęs Linas Kleiza. Darjušas Lavrinovičius surinko 13, Darius Songaila (7 atk. kam.) ir Kšištofas Lavrinovičius (9 atk. kam.) įmetė po 11 taškų.

Antrąją vietą Federacijų supertaurės turnyre iškovojo Izraelio krepšininkai, treti liko rusai, o ketvirti - Senegalo rinktinės žaidėjai.

•

Per mačo pertrauką Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas ir Kūno Kultūros ir Sporto Departamento direktorius Algirdas Raslanas pagerbė ir atminimo medaliais apdovanojo Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio rinktinę, Europos pirmenybėse Graikijoje iškovojusius sidabro medalius.

Prieš rungtynes buvo surengtas ir snaiperių konkursas, kuriame kiekvienai komandai atstovavo po vieną krepšininką. Jo nugalėtoju tapo Rusijos rinktinės gynėjas Jegoras Vialcevas, finale 18:10 įveikęs Arvydą Macijauską.

Lietuvis pirmajame konkurso etape surinko 14 taškų ir aplenkė 10 surinkusį žydą P.Guy, 12 įmetusį Vialcevą ir 11 taškų surinkusį senegalietį Mamadou N'Diaye.

geraj paware litwiai
2006-08-04
aha,paeitajs metajs serbu kokia sudetis buvo matet?vien nba zvaigzdes o kaip pasirode patys zinot...
2006-08-03
-1
nu ziuriu ziuriu y ta argentina ir kas is to?pavardes geros bet kaip zais tai dar neaisku.nu gerai as sakiau medaliai tai tebunie pirmi JAV antra argentina o trecia lietuva.ir kur tu matai beda?:)
2006-08-03
meG
kalnieciui reikia gerint ginyba..? ka tu sneki zmogau? jis ginasi puikiai, ka jau sneket kad su amzium ir patirtim ginyba tik geres. Vat Gustui reikia gerint ginyba, kamuolio varymo technika, metima....as nesurandu ne VIENOS priezasties del ko jis gali zaist sitoj rinktinej..bet Sireika ji paims..tikiuosi kad bent neleis jo daug i aikste, nes baisu
2006-08-03
-1
slow slow down a little bit. Jei paims 5 vietele bus gerai. Paziurek i Argentinos sudeti. Man net paciam baugu pasidare :/
Kalnieciui reikia gerint gynyba.
2006-08-02
+1
Na dar matysim kaip ispanijoj seksis... As manau kad Kalnietis kiekvienose rungtynese i prieki lekia milziniskais zingsniais... Tik belieka isivaizduot kokia butu jo sportine forma ir tarpusavio supratimas jeigu butu loses su rinktine nuo pasirengimo ciklo pradzios.. Na tikekimes viskas bus gerai.. :)
2006-08-02
+1
nu gustas tai neatrodo taip jau labai baisiai.kamuoly persivaro beveik visada:)
2006-08-02
-1
saunuoliai lietuviai.priekine linija bus nesustabdoma.jei macas ir jasaitis ysibeges medaliai garantuoti.