Mindaugas Lukošius tikisi pagerinti Pasvalio komandos rezultatus
Mindaugas Lukošius tikisi pagerinti Pasvalio komandos rezultatus
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Nauji metai – nauji ratai. Treneris Mindaugas Lukušius 2013-uosius pasitiko stodamas prie Pasvalio Pieno žvaigždžių“ komandos vairo.

Lietuvos čempionate buksuojantis klubas atleido buvusį vyriausiąjį trenerį Nerijų Zabarauską.

Pasvalio ekipa Lukošiui nebus vienintelė, kadangi krepšinio specialistas yra ir Bahreino rinktinės strategas. 

„BasketNews.lt radijo“ laidoje Lukošius papasakojo, kodėl sugrįžo treniruoti Lietuvos komandą ir įvardijo uždavinius, kuriuos turės įgyvendinti per likusią sezono dalį.

– Mindaugai, neseniai iš egzotiškojo Bahreino persikėlėte į Pasvalį. Kodėl grįžote į Lietuvą?
– Pastaruoju metu įvykiai greitai keitėsi ir neseniai tapau Pasvalio Pieno žvaigždžių treneriu. Dar nespėjome sužaisti rungtynių, tačiau po naujų metų laukia įtemptas sezonas. Su Bahreino vyrų rinktine dirbu ir toliau. Kaip ir bet kurioje kitoje nacionalinėje komandoje, ten darbas vyksta tol, kol yra čempionatas. Spalio 10 dieną baigėme žaisti atrankos turnyrą į 2013 metų Azijos čempionatą. Dvi rinktinės, mes ir Kataro komandos, pateko į minėtąjį čempionatą, kuriame bus kovojama dėl patekimo į Olimpines žaidynes. Azijos pirmenybės vyks šių metų rugpjūčio mėnesį. Su Bahreino federacija nesu pasirašęs kontrakto, tačiau žodinis susitarimas yra. Žinoma, iki rugpjūčio mėnesio gali pasikeisti tiek jų, tiek ir mano planai, tačiau oficialiai vis dar esu Bahreinos rinktinės treneris.

– Bahreino krepšinio federacijos atstovai turėtų būti patenkinti tuo, ką ten nuveikėte, todėl labai tikėtina, kad sugrįšite, tiesa?
– Taip. Atrankos turnyras vyko Bahreine, kur buvo tikrai labai didelis susidomėjimas. Bahreino rinktinė pirmą kartą pateko į Azijos čempionato finalinį etapą. Jie liko patenkinti ir nori, kad toliau tęsčiau darbą, bet ten taip pat yra įvairių niuansų. Keičiasi federacijos vadovai, įvairių neaiškumų būna ir su žaidėjų apsisprendimu žaisti rinktinėje. Apie ateitį negalvoju, nes ir mano planai gali keistis. Jeigu vasarą turėsiu dar kokį nors viliojantį pasiūlymą, tada reikės svarstyti, ar dirbti Bahreine du mėnesius, ar treniruoti kitą komandą.

– Ar Bahreine pasiliko jūsų treniruojamos rinktinės asistentas Aurimas Jasilionis?
– Taip, bet jis liko ne nacionalinėje vyrų rinktinėje. Jis tęsia darbą Bahreino krepšinio federacijoje ir dirba su visomis rinktinėmis. Jis stengsis kartais surinkti visus vyrų rinktinės žaidėjus pasitreniruoti. Jasilionis taip pat treniruoja moterų rinktinę ir kuruoja jaunimo komandas, nors jos ir turi savo trenerius. Beje jie taip pat yra užsieniečiai, o ne arabai.

– Tikriausiai arabai į savo rinktines galėtų pasikviesti bet kurios kitos krepšinio valstybės, JAV ar Serbijos, specialistų, bet renkasi lietuvius. Ar jie taip vertina mūsų šalies krepšinio tradicijas?
– Atvirai sakant, tiek serbų, tiek amerikiečių ten yra apstu. Jie tikrai geri treneriai. Bahreine gyvena labai daug visos buvusios Jugoslavijos atstovų. Jie dirba fizinio lavinimo mokytojais, treniruoja jaunimo rinktines ir klubus už palyginti nedideles sumas. Jie tiesiog laukia savo šanso, kad gautų kokį pelningesnį kontraktą ar geresnio lygio komandą. Mano kandidatūra taip pat nebuvo kuo nors labai išskirtinė. Buvau pasirinktas iš daugybės kandidatų. Azijos žemyne krepšinio komandos renkasi žinomesnius trenerius.

– Kokį krepšinio lygį radote atvykęs į Bahreiną ir kiek pavyko patobulinti jų žaidimą?
– Prieš atvykdamas į Bahreiną labai gerai žinojau jų lygį, nes teki dirbti kaimyninėse šalyse. Trejus metus praleidau Kuveite, vienerius - Libane. Ankščiau teko dirbti ir tame pačiame Bahreine. Turėjau įdirbio šioje krepšinio kultūroje. Gal todėl mane ir pasirinko. Labai nedėkinga vertinti Bahreino rinktinės lygį, kai ši komanda niekada nėra susitikusi su pasaulyje pripažintomis krepšinio komandomis. Tiesa, šiemet Kataro rinktinę galėjome matyti Klaipėdoje, kuomet jie dalyvavo vasaros stovykloje. Jiems tai buvo pirma stovykla po dviejų mėnesių nesportavimo. Lietuvoje jie žaidė su vietos Neptūnu, keliomis Ukrainos komandomis ir Kauno LSU-Baltais. Kataras Klaipėdoje iškovoję kelias pergales ir patyrė kelis pralaimėjimus nedideliu taškų skirtumu. Taigi Kataro rinktinės lygį maždaug galite įsivaizduoti. Reikia pažymėti, kad po dviejų mėnesių Kataro rinktinė jau buvo visai kitokia komanda, nei stovykloje Lietuvoje. Tai labai talentinga komanda. Jiems atrankos turnyro finale mes pralaimėjome 6 taškais. Kataro rinktinėje yra daug natūralizuotų žaidėjų. Jau daug metų jie dalyvauja pasaulio čempionatuose, kartu su Irano, Libano ir Kinijos rinktinėmis. Taigi yra keturios stipresnės komandos, o visos kitos bando joms įkasti ir galbūt prasimušti į kokį nors pasaulinį turnyrą. Kartais pavyksta. Pavyzdžiui, neseniai pasisekė Jordanijai. Žinoma, lygintis su Europos rinktinėmis Azijos komandos lygintis dar labai anksti.

– Kokią komandą radote Pasvalyje, vyriausiojo Pieno žvaigždžiųtrenerio poste pakeitęs Nerijų Zabarauską?
– Turėjome dar tik kelias treniruotes, o du amerikiečiai dar negrįžo iš atostogų.

– Nesibaiminate, kad po švenčių amerikiečiai gali sugrįžti ne pačios geriausios kondicijos?
– Žinoma, kad baiminuosi. Žinau, kokie krepšininkai kartais sugrįžta po švenčių. Vis dėlto jie pradėjo atostogauti dar iki man tampant komandos treneriu, todėl tai nuo manęs nepriklauso. Čia jau asmeninis kiekvieno žaidėjo reikalas. Aišku tai labiausiai aktualu kalbant apie žaidėjus. Žinom, kaip jie elgiasi grįžę namo, tačiau, kiek man žinoma, tai yra pareigingi legionieriai, kurie turėtų sugrįžti, švelniai tariant, neapsileidę (Juokiasi).

– Kokius uždavinius jums kelia Pasvalio klubo vadovai?
Pirmiausia  pagerinti žaidimą ir turnyrinę padėtį LKL pirmenybėse. Mums tai yra prioritetinis turnyras, o dabartinė vieta netenkina. Netenkina ne tik vieta, bet ir komandos modelis. Buvo neišnaudojami žaidėjai, neslūgo įtempta atmosfera - komanda tiesiog prašėsi permainų. Kiekvienas pasikeitimas sutelkia ekipą ir įvyksta emocinis pakylėjimas. Atvažiavęs ten radau imliai nusiteikusį kolektyvą. Nežinau, kiek ilgai tai tęsis, bet tikiuosi, kad mes rasim bendrą kalbą. Esu patenkintas žaidėjų darbu per tas kelių dienų treniruotes.

Garso įraše girdėsite išsamų interviu su Mindaugu Lukošiumi. Taip pat – pasakojimą apie šventes ir trenerio linkėjimus krepšinio gerbėjams.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (17)
Reigardas
O-ho-ho! Puikiai gieda KLANO treneriukas. Pagalvokit tik, koks pasiaukojimas , net Bahreino stratego garbės titulas paaukotas vardan Pasvalio. Paziurėsim, kai dugną dėsim, ar Bahreino babkėm klosim...
2013-01-03
+1
Atsakyti
fseghrd
Ai snekekit jus kiek norit ir kaip norit bet jeigu ne zalgiris tai isvis lkl mirus butu. Daugiau nei puse zaideju priklauso ar tai priklause zalgiriui. As ar tai dauguma zaideju bei komentatoriu nekalti kad jie nesugeba prasimust iki aukstesnio lygio. Salygos duotos ko daugiau reik?
2013-01-02
Atsakyti
uz zalgiri
tai ,kad tik vienas vene turi kontrakta su zalgiriu,okiti buvo laisvi,reikejo pasvaliui pasimt,bet jie juk nenori ten,nori iprienus,nes ten superine atmosfera komandoje,o pieninei siais metais net ketvertuko nematyt
2013-01-02
+2
Atsakyti
Už Žalgerį!
Ką jus čia kalbat bukagalviai ! Tas jusu Rudupis egzistuos tol,kol Romka jums duos žaideju,avinai! Be Žalgerio žaideju jus apskritas nulis!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-02
-3
Atsakyti
virgis
nu gal tu ir teisus>>pasvalis<<,is E.Kairyo,centras kaip is manes -hirurgas.
2013-01-02
+1
Atsakyti
virgis
nu gal tu ir teisus>>pasvalis<<,is E.Kairyo,centras kaip is manes -hirurgas.
2013-01-02
+1
Atsakyti
pasvalis
P.Beliavicius ,geras,perspektivus,reikia jam zaisti daugiau,V.Cepukaitis,kovotojas,mato aikste,mazai zaidzia.Kam reikalihgas 3.centras E.Kairys???,nu kam???geriau susitarti su L.RYTO komanda,gal iki sezono pabaigos,paskolinti E.Bendziu,jis neseniai stud.lyga,pelne net 41.taska!,jis puolejas,bet jaigu reikes ,pazais centru.
2013-01-02
Atsakyti
aš durnar
nu pazesiam gal ir 4 pateks.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-02
+1
Atsakyti
savas
bet treneris juk nieko neparodes niekur,tik su kurciu vazinedavo visur,prisimenu baltus treniravo,dar kazka bet taip niekur nieko,manau pasvalio vadovai padare klaida ,nes uz ji yra tikrai geresniu
2013-01-02
-2
Atsakyti
Anonimas
o kauno dundulis prabilo, pats esi besmegenis
2013-01-02
+1
Atsakyti
Už Žalgerį!
Gediminai ir Giedriau: nekreipkit demesio ką rašo "anonimas",jis papraščiausias besmegenis.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-02
+1
Atsakyti
Anonimas
gates ir hugis
2013-01-02
Atsakyti
gediminas
o kokie yra negrize krepsininkai?
2013-01-02
Atsakyti
Normalus tie zaidejai, bent 4 vieta ir be pastiprinimo galetu imti. Tik zaidimas neina..
2013-01-02
-4
Atsakyti
Anonimas
man atrodo kad koks amerikonas nes laisvu geru lietuviu nera o imt betko nenori ,galetu paimt koki LUKAUSKI jai turkai neprisikalbino .
2013-01-02
+1
Atsakyti
Giedrius
Gal zinot kokie zaidejai ateis i komanda nauji si sezona?
2013-01-02
+2
Atsakyti
Giedrius
Gal zinot kokie zaidejai ateis i komanda nauji si sezona?
2013-01-02
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.