„Lietkabelio“ klubo valdybos pirmininkas Raimundas Miladauskas yra įsitikinęs, kad ekipoje likę jaunieji krepšininkai gali kaip lygūs kautis su LKL prizininkais
„Lietkabelio“ klubo valdybos pirmininkas Raimundas Miladauskas yra įsitikinęs, kad ekipoje likę jaunieji krepšininkai gali kaip lygūs kautis su LKL prizininkais
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Panevėžio „Lietkabelio“ klubo valdybos pirmininkas Raimundas Miladauskas tvirtina, kad jo vadovaujamos ekipos krepšininkai net ir po kardinalių permainų yra pajėgūs įgyvendinti jiems iškeltus tikslus ir patekti į stipriausių LKL komandų ketvertuką. 

Aukštaitijos ekipa 2013-uosius pasitiko atsisakydama trijų labiausiai patyrusių žaidėjų – Kasparo Cipruso, Vido Ginevičiaus ir Martyno Andriukaičio – paslaugų. 

Per pirmąją permainų bangą spalį „Lietkabelį“ buvo priverstas palikti vyriausiasis treneris Gintaras Leonavičius, o vėliau skandalingai išvyko ir Gytis Sirutavičius. 

Nepaisant to, Miladauskas į ateitį žvelgė optimistiškai ir „BasketNews.lt radijo“ laidoje tvirtino, kad net ir remdamasis jaunais žaidėjais „Lietkabelis“ turi galimybių prasimušti į LKL pusfinalį.

O jeigu ne – šie tikslai bus atidėti kitam sezonui. 

– „Lietkabelio“ komandai šis sezonas ir toliau klostosi sunkiai. Kokios jūsų paties nuoataikos? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Miladausko.
– Gyvenimo realybė yra tokia, bet viskas yra gerai. Tikėjomės ketvirtos vietos, bet tai yra sportas. Negalime sudėti ginklų įpusėjus sezonui. Savo tikslo dar neatidėjome – ką gali žinoti, kaip viskas pasisuks atkrintamosiose varžybose.

– Apie tai, kad šio sezono taikinys yra LKL bronzos medaliai, kalbėjote dar prieš komplektuojat komandą. Kas nepavyko, renkantis krepšininkus, kad dabar minėtas tikslas jau atrodo nepaprastai toli?
– Nepasakyčiau, kad tikslas yra labai toli. Pasižiūrėkite į dabartinę turnyro lentelę – 5-9 vietas užimančias komandas skiria vos viena pergalė. Tad kiekvienerios rungtynės gali įnešti didelių korekcijų. Kita vertus, net jei mūsų tikslai ir nebus įgyvendinti, nieko nepadarysi. Tuomet juos paliksime kitam sezonui – juk tai yra sportas. Pasiseka ne visada. 

– Nors ir sakote, kad tikslai nėra labai nutolę nuo realybės, bet tiesa ta, kad „Lietkabelis“ šį sezoną nugalėjo tik itin vidutiniškai rungtyniaujančias „Sakalų“, „Baltų“ ir „Pieno žvaigždžių“ komandas. Taip pat pavyko įveikti „Nevėžį“ ir „Juventus“, bet pralaimėjote praktiškai visiems aukščiau esantiems varžovams. Jus nugalėję „Prienai“ savo aikštėje sugebėjo įveikti netgi „Lietuvos rytą“, kuriam „Lietkabelis“ nusileido beveik 50 taškų skirtumu. Ar tai neįrodo, kad skirtumas tarp lygos lyderių ir Panevėžio komandos yra didžiulis?
– Pirmąsias tarpusavio rungtynes su „Šiauliais“ žaidėme vos prasidėjus sezonui. Pirmoje rungtynių dalyje atrodė, kad „Lietkabelis“ kaip traukinys pervažiuos „Šiaulius“, bet antroje susitikimo dpusėje išryškėjo fizinio pasirengimo spragos. Per antrąją tarpusavio akistatą „Šiauliams“ tiesiog nusišypsojo sėkmė. Po tragiškai sužaistos rungtynių pradžios sugebėjome atsitiesti ir paskutinę minutę netgi išsiveržti į priekį. Vis dėlto, kai paskutinėmis akimirkomis, krepšininkas griūdamas pataiko tritaškį su pražanga, tai kerta ne tik per kojas, bet ir smegenis. 

Be to, su „Prienų“ ekipa kovėmės iki paskutinių sekundžių. Orelikas įmetė, o Andriukaitis iš po krepšio – ne. Va tau ir pralaimėjimas keliais taškais. 

Rungtynės su „Sakalais“, kurias Vilniuje pralaimėjome 22 taškų skirtumu, buvo absoliutus nesusipratimas. Rungtynėse su „Lietuvos rytu“ kovojome du kėlinius, bet antroje rungtynių dalyje juos paleidome į priekį. 

Kalbant bokso terminais, „Lietkabelis“ nėra kriaušė, kurią bet kas galėtų daužyti. Manau, kad dabar komandoje likęs jaunimas tikrai nesileis nugalimi dideliais skirtumais. Jie tikrai kausis.

– Kodėl šį sezoną „Lietkabeliui“ net du kartus teko keisti vyriausiąjį trenerį?
– Tiek renkantis trenerį, tiek komplektuojant komandą padarėme nemažai klaidų. Dabar galiu pasakyti, kad per daug pasitikėjome treneriu, komplektuojant komandą. Kitos išeities nebuvo - turėjome keisti Leonavičių. Nesutapo komandos vadovų ir trenerio nuomonės. Leonavičiui atrodė, kad tai yra jo asmeninė komanda ir jo požiūris visiškai nesutapo su klubo strategija. Tikrai ilgai ir nuobodžiai kalbėjomės su treneriu, bandėme rasti bendrą vardiklį. Norėjome išsaugoti šį strategą, bet nepavyko. Leonavičius rinkosi žaidėjus pagal save. Pasitraukus jam, kai kurie krepšininkai neatlaikė psichologinės įtampos. Didesnio indėlio tikėjomės iš patyrusių žaidėjų. Vylėmės, kad tai bus starto penketo krepšininkai ir tikrai padės perspektyviam jaunimui tobulėti. Kaip vėliau paaiškėjo, perspektyvus jaunimas netgi užėmė patyrusių krepšininkų vietas starto penkete. Dėl to vyresni žaidėjai ėmė reikšti nepasitenkinimą savo minutėmis aikštelėje, o klubo netenkino jų indėlis. 

– Šį sezoną atsisakėte Kasparo Cipruso, Gyčio Sirutavičiaus, Vido Ginevičiaus ir Martyno Andriukaičio paslaugų. Ar esate įsitikinęs, kad be jų „Lietkabelis“ nebus silpnesnis?
– Kiekvienas krepšininkas komandą paliko dėl skirtingų priežasčių. Vienas žaidėjas išvyko dėl vidaus taisyklių pažeidimų, kai nesusitvarkė su nervais, komandą palikus Leonavičiui. Kiti žaidėjai treniruotėse ne visiškai suspėdavo paskui jaunimą. Tuo tarpu treniruojantis patyrusių žaidėjų tempu pratybos jauniesiems krepšininkams nebuvo kokybiškos. Tai persidavė komandos mikroklimatui ir atsiliepė žaidimui. Klubo valdybos sprendimas buvo būtent toks. Tikiuosi jis nebus klaidingas.

– Buvo pasirodę kalbų, kad komandą gali palikti ir dar vienas patyręs krepšininkas – Darius Griškėnas. Kiek pokyčių dar planuojate?
– Tai netiesa. Nemanau, kad iš dabartinės sudėties žaidėjų dar reikėtų kurį nors atleisti. Tikrai ne. Darius yra panevėžietis. Išėjus Vidui Ginevičiui jis tapo ir komandos kapitonu. Negaliu pasakyti, kad krepšininkai gali būti ramūs, nes tai nebūtų gerai, bet pokyčių neplanuojame.

– Kokia yra „Lietkabelio“ komandos vizija, turint omenyje jūsų išsakytas mintis apie norą remtis jaunais krepšininkais?
– Norisi, kad perspektyvūs žaidėjai ateityje papildytų Lietuvos rinktinę. Malonu būti bent šiek tiek prisidėjus prie krepšininkų tobulėjimo. 

– Turbūt sutiksite, kad tam reikia ilgalaikių kontraktų ir garantuoto žaidybinio laiko. Ar tai galite suteikti jauniems komandos krepšininkams?
– Dalis žaidėjų yra pasiskolinti iš komandos, kurios sudėtyje jie negalėtų gauti žaidybinio laiko. Jiems tai – tarpinė karjeros stotelė. Be abejo rūpinamės ir Panevėžio krepšinio ateitimi. Klubo iniciatyva du 18-mečius išvežėme treniruotis į Sabonio krepšinio centrą Kaune. Jaunesni krepšininkai, nereitai dar ir moksleiviai, nori likti savo mieste. Du septyniolimečiai kaip tik dabar treniruojasi su „Lietkabelio“ vyrais. Panevėžio jaunimui norime padėti priaugti iki to lygio, kad jie galėtų žaisti savo gimtojo miesto komandoje.

– Kokia yra nosį susilaužiusio Arno Butkevičiaus būklė?
– Arnui buvo diagnozuotas lūžis, pirmadienį Kaune jam buvo atlikta operacija, o jau rytoj jis bus išleistas iš ligoninės.

– Mūsų tinklalapio lankytojas domisi, ar „Lietkabelio“ klubo finansinė padėtis yra tokia pat gera, kokią tikėjotės turėti ir prieš šį sezoną?
– Apie visas LKL komandas galiu pasakyti tą patį - visur situacija nėra tokia, kokios norėtų klubų vadovai. Tai nėra vienos ekipos problema. Kuo toliau, tuo sunkiau rėmėjus sudominti LKL rungtynėmis. Šią problemą reikia spręsti. Kalbant apie mūsų komandą, planavome sezoną baigti be skolų. To ir tikimės. Netgi matome, kad taip ir bus.

Visas interviu su Miladausku:


Rodyti komentarus
Atrinkti (4) Visi (25)
juokinga
juokas ima kai sako kad pvz zaidejus rinkosi, tarp kiezos ir andriukaicio, tarp gineviciaus ir kadziulio, visu pirma tiek kieza, tiek kadziulis brangesni zaidejai ir neturejo jie tiek pinigu jiem pasiulyt, visu antra jie tikrai nenoretu eit i toki balagana ir vargu ar eis ateityje, kai daro tokius dalykus, apdergia zaidejus, snekas nesamones...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-16
-5
Atsakyti
jo
zioplys direktorius, tai jam zaidejai kalti, tai jam treneris viska sugadino, o kad pats zioplys yra tai neprisipazysta, situacija tokia kad buratino kompanija nesutiko moket kitiem zaidejam atlyginimu, moka tik savo jaunimui, o kabelis savu pinigu ir neturi, todel vienas paskui kita ir isejo brangesni zaidejai, zodziu virto antra baltu komanda.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-16
+1
Atsakyti
Pavare panasiai kaip LSU kazkas pries sezona, tipo musu zaidejai kieti, nereik jokiu pastiprinimu, nesileisim dauzomi.
2013-01-16
-8
Atsakyti
Darko
Melagiu melagius, visas Panevezys jau zino kas per paukstis yra Miladauskas. Labai daug vilciu dejau i ji kaip i zmogu, bet tikrai likau nusiviles. Visi tikejomes, kad atejes naujas zmogus padarys Panevezio krepsiniui gero, bet kolkas to gerumo nulis. Manau jis panasus i buvusi Gaudiesiu savo elgesiu.
2013-01-16
-4
Atsakyti
AsKas dėl žaidėjų komplektacijos, tai tikrai buvo klaidų. Klaida padaryta pasikviečiant Ginevičių ir Andriukaitį. Andriukaitis maniau bus vienas iš komandos lyderių, o jei dar teisingi yra gandai, jog Lietkabelis rinkosi tarp Andriukaičio ir Kiežos, tai tikrai buvo padaryta klaida, žinant kaip šiemet žaidžia Kieža.Tai jeigu žaidėjus tikrai rinkosi Leonavičius, tai klaidų buvo gana didelių padarytų, o aišku klubo vadovams tai nepatiko.


ne tik kaip siemet, zinant kaip seniau draskydavos, kiek tasku mesdavo, bei atkovodavo kamuoliu... net nedvejodamas buciau emes kieza, o ne ta andriukaiti..
2013-01-16
+5
Atsakyti
zymka
Nesu pries panevezy, bet ta lietkabelini sudauzys nes pasvalio zvaigzdiniai quaterfinal'e ir jie ta top 4 matys kaip savo akis:)
2013-01-15
Atsakyti
aha
taip ir neatsake i klausimus miladauskas, kuriuos vakar uzdavem, pavare eilini karta ant zaideju ir trenerio, kurie patys isejo, pats nevykdydamas savo pazadu
2013-01-15
-6
Atsakyti
jo
pritariu vilmiui 100 proc.tegu zaidzia tas lietkabelis ir maziau tas miladauskas kalte vercia ant kitu
2013-01-15
-1
Atsakyti
kor23
Neaisku kiek kietas tas direktorius,bet kad jis labai linksmas ir siaubingas jumoristas,tai stopudovai.Komandai ,kuri yra pagal pajeguma 9-12,prognozuotii pusfinali,gali tik labai linksmas zmogus arba......
2013-01-15
+5
Atsakyti
jo
nesurinke biudzeto, svaigo ir gyresi apie ketvirta vieta, o tai dare pries sezona pats miladauskas, o kuo viskas pasibaige, o dabar visus kaltina ir zaidejus ir treneri, tegul ir gelbejasi su zalgirio jaunimu ir nera cia kitus kaltinti, as tai tokioj komando niekada nenoreciau zaisti, kur taip vadovas varo
2013-01-15
+2
Atsakyti
Tokiom pasakelem net darzelinukai nepatiketu. Lengva kaltinti, kad buvo padarytos komplektacijos klaidos.. As ne Panevezietis ir viska galiu vertint is sono. Vyresniais zaidejais neleido naudotis, nes nuolatos buvo draskomas treneris, kad per mazai zaidzia jaunimas. Tai kaip gali pasakyti, kad patyre zaidejai zaide gerai jeigu jie net is viso zaisti negaudavo. Jeigu jau tokie blogi tie patyre, tai kodel tada isgraibste juos ukrainieciai ir baltarusai i savo komandas. Tas pats Sirutavicius nuejas i nevezi siautejo. Cia butent klubo vadovai ir padare nedovanotinu klaidu, kad komandoje surinko per dideli zaideju skaiciu ir tada atsirado begales priekaistu del per mazo zaidimo laiko, nemokamo atlyginimo ir zaidimo laiko paskirstymo pagal romanovo atsiusta lapeli. Pagal lapeli netgi Butautas rotuodamas su zalgiriu pries kedainius pralaimedavo o jus norit, kad Valuckis pries Siaulius laimetu.
2013-01-15
-1
Atsakyti
sirgalius
tai ko nepasako vadovai, kad liepe pagal minutes leisti zaidejus i aikstele, ne kiekvienam treneriui tas patinka, juk sitie zmones kurie dabar vadovauja iki siol nieko su krepsiniu neturejo, o vaidina specus, bet ne apie tai kalba, kalba apie netakta is vadovo puses, kas nera atleistina, zemas lygis, kam reikia is viso mineti zaideju pavardes tas ta padare, treneris ta padare ir viskas viesoj erdvej, o jis labai teisus ir nekaltas, aplinka kalta
2013-01-15
Atsakyti
As
Kas dėl žaidėjų komplektacijos, tai tikrai buvo klaidų. Klaida padaryta pasikviečiant Ginevičių ir Andriukaitį. Andriukaitis maniau bus vienas iš komandos lyderių, o jei dar teisingi yra gandai, jog Lietkabelis rinkosi tarp Andriukaičio ir Kiežos, tai tikrai buvo padaryta klaida, žinant kaip šiemet žaidžia Kieža.

Tai jeigu žaidėjus tikrai rinkosi Leonavičius, tai klaidų buvo gana didelių padarytų, o aišku klubo vadovams tai nepatiko.
2013-01-15
-4
Atsakyti
aha
Nu is dalies gal ir teisingai Miladauskas sneka. Mesa givisi nezinom kaip is tikro yra. Tik speliojame. Bet is tikro tai treneris ir turi rinktis zaidejus pagal klubo piniogus. Taip ir dare Leonavicius. Ir turbut pazadejo ir jaunima isnaudoti, bet nelabai naudojo. Tai ir nebesusisnekejo su valdzia. Uz tai dabar taip ir yra.
2013-01-15
+3
Atsakyti
zinovas
ne viena LKL klube nera tokio vadovo, kuris taip kalbetu apie klubo virtuve, tam miladauskui reiketu pasimokyti viesuju rysiu, butu idomu isgirsti ir trenerio leonaviciaus nuomone, bet jis per daug taktiskas zmogus ir tokiu nesamoniu jauciu nekalbetu
2013-01-15
+4
Atsakyti
Ka supratau is sito interviu, yra:

1. Lietkabelis pakankamai biednas ir neislaike patyrusiu zaideju bei trenerio, kuris yra vienas geresniu Lietuvoj.

2. Reikia aukstinti dabartinius jaunus zaidejus ir stumti ant buvusiu, nes taip sudarysi visuomenes nuomone, kad klube viskas ok ir taip turejo buti (nors be ju klubas tik dar labiau kris, bet ir del to apsidrausta).

3. Klubas neturi ilgailaikiu planu ir remiasi tuo, ka gali padaryti dabar - jokiu rezultatu, jokios perspektyvos, tik tos nuotrupos nuo Zalgirio, nes bu ju, matyt, ir pats klubas butu viename lygyje su Baltais, Neveziu, Sakalais, Palanga.
2013-01-15
-2
Atsakyti
r
geda,cia ne panevezio komanda,o kaunas 2,mikalauska lauk
2013-01-15
-1
Atsakyti
as
tikiuosi neptuno pergales, uz tai ir sirgsiu
2013-01-15
Atsakyti
vytas
tai prasom ir baigti be skolu, snekorius
2013-01-15
+5
Atsakyti
vacys
nepades nei miladausko isplatinta audio, nes visi panevezi, kurie domisi krepsiniu, zino kas yra
2013-01-15
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 25

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.