Pergale tarptautinį turnyrą Pietų Korėjoje pradėjo pasaulio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė. Ji šeštadienio rytą Lietuvos laiku 83:81 (22:22, 15:18, 21:19, 25:22) išplėšė pergalę rungtynėse su Pietų Korėjos rinktine.

Pietų Korėjos rinktinė atkakliai lietuviams priešinosi nepaisant to, kad dvikovos su Lietuvos rinktine išvakarėse tik po atkaklios kovos nusileido turkams.

[image=6396 left]Nuo susitikimo pradžios iniciatyva priklausė korėjiečiams, kurie nuolat pirmavo. Visgi sėkmingai atlikus keitimus, Lietuvos krepšininkams pirmojo kėlinio pabaigoje pavyko išlyginti rezultatą.

Triuškinančiais dėjimais atakas užbaigę Darjušas Lavrinovičius bei Mantas Kalnietis lietuviams sukrovė solidžią 8 taškų persvarą (35:27, 15-ąją min.), tačiau džiaugtis Europos atstovai galėjo neilgai. Kelias atakas sėkmingai užbaigę šeimininkai laimėjo atkarpą 13:2 ir po dviejų kėlinių jau pirmavo 40:37.

Didžiąją dalį trečiojo kėlinio laiko pirmavo korėjiečiai ir tik ketvirčio pabaigoje lietuviams pavyko pavyti oponentus. Mačo nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje.

Nors lietuviams nuolat pavykdavo atitrūkti, taikliais tritaškiais korėjiečiai neleido svečiams pagalvoti apie pergalę. 35-ąją mačo minutę lietuvių pranašumas siekė 7 taškus (75:68), tačiau šeimininkai pataikė du tolimus metimus ir išlygino rezultatą – 75:75.

Iki dvikovos pabaigos likus 20 sekundžių rezultatas buvo lygus. Tuomet D.Lavrinovičius pataikė tritaškį, o į tai šeimininkai atsakė tik dvitaškiu. Pietų Korėjos rinktinei prasižengus lietuviai realizavo vieną baudą, tačiau laiko šeimininkų atakai neliko.

Lietuva: Darjušas Lavrinovičius 18 taškų, Darius Songaila 13, Giedrius Gustas ir Linas Kleiza po 12.

Rytoj lietuviai sužais paskutines kontrolines rungtynes prieš rugpjūčio 19 dieną prasidedantį pasaulio čempionatą. Lietuvos rinktinė išmėgins jėgas su JAV rinktine. Mačą tarp Lietuvos ir JAV rinktinių 8 valandą ryto (Lietuvos laiku) tiesiogiai transliuos TV3.